Sayfa 679/996 İlkİlk ... 179579629669677678679680681689729779 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 5,425 - 5,432 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,930
     Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Ben değilim.

Bir kiracım var, ücretsiz izine çıkartılmış, dönüşü belli değil. Kira almadığım bir yana, Şubat ve Ocak kiralarını da geri gönderdim hesabına, hiç bir şeye canını sıkma, ailene sahip çık dedim.

Herkes elini vicdanına koymalı böyle günlerde.
    Helal olsun hocam, Allah herkese sizin gibi ev sahibi nasip etsin, size de gönlünüze göre versin inşallah...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,930
    Bu arada devletimiz milletten bağış toplarken bir yandan da saray inşaatları devam ediyormuş habere göre:

https://www.turkishnews.com/tr/conte...disi-degilsin/
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. https://youtu.be/qgDR45saSl0
    Adamlar çip taktırmış bile.

4. Borsada işlem yapmak için bende çip taktirabilirim.

Böylelikle robot emirlerle daha kolay başedebiliriz.

G008 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

5. Bu zalım ölümcül virüs maslesef ülkemizde dünyada olduğu gibi çok hızlı yayılıyor. Etkileri de katlanarak artıyor. Çin den gelen ilacın da kolpa olduğu ufaktan belli oluyor, ülkemizde ölümler de artıyor çünkü. Yaklaşık 5 aydır virüsler ile ilgili okumadığım kitap yazı makale kalmadı. 1 ay önce yazmıştım. Virüs ün teorikte ilacı yok aşısı yok diye. Niye? Çünkü tıpçılar virüslere virüs demiyor, ajan diyor ilaca da ajan diyor. Yani çok çabuk şekil, kılık değiştirip huylarını da değiştiriyor. Bundan sebep virüsü öldürmek teorikde imkansız. Peki bu ilaç mevzuları ne? O da şu. Ters mühendislik, ters psikoloji. Virüsü yok edemiyorsak, virüsü yok edecek insan bağışıklık sistemini ilaçla güçlendirelim. Yani verilen 2tip ilaç var. 1 tip ilaçla immun dedikleri orjinali immunity olan bağışıklık sistemimizi güçlendiriyorlar, diğer taraftardan da HIV sıtma vs ilaçlar ile virüs yoğunluğunu yani viral yükü azaltıyorlar, bi nevi virüsü sersemletip çoğalmasını engelletip, bağışıklık sistemimizin virüsü yok etmesini bekliyorlar. Antikor üretme dedikleri bu. Bu işin ilacı yok. Bağışıklık sisteminiz güçlü ise ilaç bile kullanmadan, pozitiften negatife dönebilirsiniz.
    Ayrıca Sayın bakanımız, virüs çok kişiye yayılıyor, bize anlatılan verilen bilgi gelen veriler bu şekilde değildi dedi.
    Demek ki Çin, sonra ilk yayılan ülkeler Rusya ıran mısır vs bilgileri şeffaf değil. 2 hafta önce Rusyada bi doktor 50 bin vaka 2 bin ölümden bahsetmişti youtube da. Doktoru tutuklamışlar. Aslında youtube da çok net bilgiker var. Çin ve iranda ki net rakamları orda ki gazteciler vs anlatıyor.
    Burdan şu dersleri çıkarmalıyız;
    Demek ki, ülkemiz, Avrupa ve Abd şu an net rakamları veriyor.
    İlaç ve aşı işleri kolpa, bilgi veri ilaç vs gibi konularda hiçbir ülkeye güvenmemeliyiz.
    Bağışıklık sistemimizi her daim güçlü tutmalıyız.
    ----////
    Ayrıca; virüs çinde bitti falan. O işte masal hikaye, algı çalışması. Buyrun...
    ---///
    Wuhan'da 8 Nisan'da seyahat kısıtlamalarının kaldırılacağı açıklanmıştı fakat 4 kişinin yeni tip koronavirüs yüzünden hayatını kaybettiği açıklanınca bu karar askıya alındı. Dünya genelinde 54 bini aşkın insanın yaşamını yitirmesine neden olan corona virüste ikinci dalga mı geliyor?

https://m.sabah.com.tr/dunya/2020/04...i-dalga-panigi
    ---///
    Çin tüm ülkesini karantinaya almasına rağmen, ilaç buldum demesine rağmen ani ölümler ve yayılmalar devam ediyor.
    --///
    İşin ekonomik iktisat boyutuna gelirsek. Bi kere tv lerde ekomnomist analist uzman vs birinin 2008 krizi ile kıyasladığını duyarsanız hemen kanal değiştirin, altın güvenli liman diyende. Bu iş krizden de öte. Maalesef 100 yılda bi olan ni salgına denk geldik. Ne zaman biteceği belli değil. Herkes mayısta bu iş bitecek, şubatta kaldığımız yerden devam edeceğiz olumlu duygusallık modunda. Virüs mutasyına uğrayacak mı? Yayılma hızı düşecek mi bilen yok. Herkes hayal kuruyo.
    Yara bile önce soğur, sonra kabuk bağlar, kabuk düşer, izi kalır sonra izi geçer. Bu virüs bitse bile en iyi 6 ay normal 1 yıl sonra belki eski hallerimize döneriz. İşin bir de sosyal ve psijolojik yıkımı var, misal kimse maça ya da sinemaya gider mi seneye??
    ---///
    İHRACATTA TARIM ÜRÜNLERİNDE ARTIŞ, SANAYİDE AZALIŞ GERÇEKLEŞTİ
    Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisinin hissedildiği mart ayında Türkiye'nin ihracatı tarım ürünlerinde yüzde 4,5 artarken sanayi ürünlerinde yüzde 20,5 azaldı.
    https://www.tarim.com.tr/Ihracatta-T...is-Gerceklesti
    ---//
    Görüldüğü üzere Dünyada şu an ticareti yapılan 2 ürün var. Biri gıda, diğeri sağlık ilaç.
    Burdan da şu sonuç çıkacak. Teknoloji startup girişim kredi kur şirket aç, istanbulda otogara indim şu eksikliği gördüm, 3 bin tl kredi çektim şirket kurdum yazılım yaptım, 5 kişi birleştik starup stopup yaptık vs biçoğu dünyada batacak. Şu an ihracat dünyada kısmen hava kargo ve vagonlarla yapılıyor. O da Gıda buğday un ilaç temizlik sağlık maddeleri maske tulum gibi. YAni;
    Özümüze; toprağa döneceğiz. Tarım ve sağlık tekrar en büyük bütçeleri alacak. Dünyada herkes Tarıma yönelecek. Kendi hammaddesini üretecek. Ucuz diye Çin den mal alalım, yok tedarik zinciri bisiklet zinciri işi bitti. Şişen teknoloji balonu patladı zaten iyice patlayacak. Büyük dev şirketler Koç gibi Thy , Aselsan gibi değilseniz, ufaklar maalesef büyük yara alacak. Nakit dolarım var vs büyük güvence o da hikaye. Hazıra dağ dayanmaz. Mal üretip satamazsan, nakşt net doların olsa ne yazar, hep cepten yersin. Dünyada ticaret turizm durdu. Sınırlar kapalı. Martta kepenkler kapandı, en iyi ihtimal haziranda açılacak. Gıda sağlık hariç alışveriş yok, buna hangi güç nereye kadar dayanabilir? Hangi ülke ekonomisi nereye kadar dayanabilir??
    Benim fikrim böyle. Bel ki yanlış fikir. Bilemiyorum. Zamanla görürüz.
    Çünkü kahvaltıda undan ekmek yapıyoruz, cep telefonu yiyen el kaldırsın, ya da çayı yazdığı yazılımla demleyen var mı?
    Asla yatırım ve sağlık tavsiyesi değildir.

6. bu kadar okumadan sonra ülkemiz net rakamları veriyor deyince okumayı bıraktım..

7. Dışarıda maske ile bulunmak zorunlu oldu bildiğiniz üzere .

Tv ve YouTube onlarca kişi maskeyi evde yapabilirsiniz diye yayın yaptılar .

Ama markete gittiğinizde eczanede satılan hijyenik maske yoksa içeri almıyorlar .

Pazar günü maske nerede bulacağım peki çözüm yok .🤬🤬🤬

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Dışarıda maske ile bulunmak zorunlu oldu bildiğiniz üzere .

Tv ve YouTube onlarca kişi maskeyi evde yapabilirsiniz diye yayın yaptılar .

Ama markete gittiğinizde eczanede satılan hijyenik maske yoksa içeri almıyorlar .

Pazar günü maske nerede bulacağım peki çözüm yok .

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Bu konu bile hatalı. Evde maske yapılabiliyorsa bunu devlet gösterecek. Tv’de veya internette bu iş olmaz.
    Yanılıyorsam uyarın. Tv’de bu konu ile ilgili kamu spotu mevcut mu? Son olarak maske konusunda devletin size yer göstermesi gerekiyor. Belediyeye bir danışsanız ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Sayfa 679/996 İlkİlk ... 179579629669677678679680681689729779 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •