Sayfa 584/996 İlkİlk ... 84484534574582583584585586594634684 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 4,665 - 4,672 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Aslında bu iş artık hızlanacak,nasılsa zorunlu karantina olacak,anlamsız bir bekleyiş içindeyiz.Yakında sağlık sistemimiz bu işin yükünden bunalmaya başlayacak,yeterli sağlık hizmeti olmayınca da ölümler artacak.Pek çok sağlık personeli hastalanmaya başladı.En azından doktorlardan benim duyduklarım çok.Bu doktorlar ve diğer personel bu sefer hastaları enfekte etmeye başlayacak,iş iyice tatsızlaşacak.Benim aklıma göre en azından istanbulda belli saatlerde sokağa çıkma yasağı şart gibi.Bizim halka bırakılırsa bu iş olmaz.Yoğun bakım yatağımız sayı olarak fena değil de yetişmiş yoğun personeli sıkıntısı açıkcası bence var.
    Dün teke tekte çok güzel paylaşımlar vardı. Tıp son sınıf öğrencileri genç oldukları için hastalık riski daha düşükmüş. Bu nedenle ön cephede savaşabilirler ancak onlarından başında TUS sorunu varmışTUS’a hazırlanıyorlarmış. Bu konuda bir şey yapılamaz mı diye diye görüş belirttiler.
    Devamında özel hastahanelerdeki yoğun bakım araç gerecinin ana hastahanelere aktarılması veya mümkünse yoğun bakımdaki hastaların bu özel hastahanelere taşınması ile alan açılabileceği, şu anda normal sağlık hizmeti ile coronalıların karışmaması için bir şeyler yapılması gerektiğini belirttiler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

2. Çok merak ediyorum asla sıfırlanmayacak bir salgından söz ediyoruz ve aşısı için ( o da bulunursa ) en erken 9-10 ay deniyor.bu salgından tek kurtuluş çin gibi katı denetim ve karantinayken çin dışında ki ülkelerde nasıl kontrol altına alınabilir ki? Mantığım elvermiyor. İşletmelerin yarısı kapalı. Fabrikalar açık. Özel sektör açık. Sadece bizde değil. Dünya ne yapıyor anlamıyorum. Bizim ülkemizi eleştirmiyorum sadece. Dünya genelinde karantina kararı alınmazsa şu an ki durumun virüsün yayılma hızını düşüreceğini hiç sanmıyorum.mantıken 1 kişiden tüm dünyaya bulaşan bir virüsten söz ediyorken bunun tam tersi olup dünyada tek bir kişide bu virüsün kalmaması lazım.bu da gerçekçi gelmiyor. Olan bu süreçte kapalı kalıp ekonomisi çöken bireylere olacak.

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Çok merak ediyorum asla sıfırlanmayacak bir salgından söz ediyoruz ve aşısı için ( o da bulunursa ) en erken 9-10 ay deniyor.bu salgından tek kurtuluş çin gibi katı denetim ve karantinayken çin dışında ki ülkelerde nasıl kontrol altına alınabilir ki? Mantığım elvermiyor. İşletmelerin yarısı kapalı. Fabrikalar açık. Özel sektör açık. Sadece bizde değil. Dünya ne yapıyor anlamıyorum. Bizim ülkemizi eleştirmiyorum sadece. Dünya genelinde karantina kararı alınmazsa şu an ki durumun virüsün yayılma hızını düşüreceğini hiç sanmıyorum. Olan bu süreçte kapalı kalıp ekonomisi çöken bireylere olacak.
    Bizim avrupa ile mülteci anlamamız gibi düşünün. Düzensiz göçü düzenliye çevirmeye çalışıyorlar.
    Toplumda bağışıklık yavaş yavaş artacak. Destekleyici tedaviler gelişecek. Sınırlar kademeli olarak açılacak. Ve gelen herkese test yapılacak. Ardından kademe kademe her şey normale dönecek.
    Ancak şu anda zamana ihtiyacımız var. Virüsü anlamak, tedaviler geliştirmek, altyapıyı hazırlamak için.
    Ama önlem almaz kontrolden çıkmasına neden olursanız bu iş aylarca sürer.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Çok merak ediyorum asla sıfırlanmayacak bir salgından söz ediyoruz ve aşısı için ( o da bulunursa ) en erken 9-10 ay deniyor.bu salgından tek kurtuluş çin gibi katı denetim ve karantinayken çin dışında ki ülkelerde nasıl kontrol altına alınabilir ki? Mantığım elvermiyor. İşletmelerin yarısı kapalı. Fabrikalar açık. Özel sektör açık. Sadece bizde değil. Dünya ne yapıyor anlamıyorum. Bizim ülkemizi eleştirmiyorum sadece. Dünya genelinde karantina kararı alınmazsa şu an ki durumun virüsün yayılma hızını düşüreceğini hiç sanmıyorum.mantıken 1 kişiden tüm dünyaya bulaşan bir virüsten söz ediyorken bunun tam tersi olup dünyada tek bir kişide bu virüsün kalmaması lazım.bu da gerçekçi gelmiyor. Olan bu süreçte kapalı kalıp ekonomisi çöken bireylere olacak.
    tüm dünyayı karantinaya almanın da bir faydası yok karantinadan vazgeçtiğin an kapının önünde seni bekleyecek.

şöyle farklı bir örnek üzerinde düşünün; şuan ülkelerin yapmaya çalıştığı tahliye yöntemi, tüm stadı boşaltacaksınız ama her tribünün 1 er tane kapısı var(sağlık sisteminden ötürü), yavaş yavaş birbirini ezmeden. bağışıklık kazana kazana, italya ispanya da şuan kale arkası tribün izdiham başladı, g.kore almanya fenerium alt, nazik ve kibarca tahliye oluyor.

iyimser tahmin şuan hesaplanandan çok daha fazla taşıyıcı var bağışıklığı olduğu için enfekte olmuyor, bu tahmine göre 2-3 ay içinde vaka sayısı ciddi oranda düşecek.
    kötümser tahmin taşıyıcı/enfekte oranı yüksek yıl sonuna kadar bu şekilde devam edecek.

bir diğer tahmin, mutasyon. bütün hesapları değiştirebilir, iyi ya da kötü yönde, belirsizlik en çok burada yatıyor.
    .

benim anladıklarım bunlar yanlışım varsa düzeltin lütfen.
    men dakka dukka

Dolar/TL 6.6420

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Ha sorunuzun o kısmını kaçırdım galiba.SARS yüzde on ,ebola yüzde 30 üstü, corona yüzde 3 civarında öldürücü.Bundaki sıkıntı diğer hastalıklardan çok daha hızlı yayılması.Semptom vermeyenlerin bile bulaştırıcı olabilmesi.
    10 döngüde normal bir grip hastalıgını bir kişi 14 kişiye bulasttırıyormuş. Koronoda ise 49000 kişiye bulasıyormus.

7. Baskan Trump, ikinci defadir " bu iki hafta zor gececek " diyor, farkindamisiniz.?

Cunku bulduklari bir ilac var ve test sonucu iki hafta sonra belli olacak.

Muhtemelen bu ilac uzerinde calisan doktorlarla temas halinde Trump ve bu doktorlar kendisine, evet budur, ancak iki hafta test suresini beklememiz lazim..! diyorlar , diye dusunuyorum.

Ic karartmamak, korku salmamak lazim.

Insan muthis bir makine ve suratle bu viruse de bagisiklik kazanacaktir.

Sicak aylarin bu virus uzerinde ne gibi tesirleri olur gorecegiz.

Bir fransiz doktor var, 24 hasta uzerinde sitma ilaci denedi ve bu hastalarin 18'i iyilesti. Oran %75.

Kurallara uyun, endise etmeyin.

Korku duymak bir fayda saglamiyor.

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Baskan Trump, ikinci defadir " bu iki hafta zor gececek " diyor, farkindamisiniz.?

Cunku bulduklari bir ilac var ve test sonucu iki hafta sonra belli olacak.

Muhtemelen bu ilac uzerinde calisan doktorlarla temas halinde Trump ve bu doktorlar kendisine, evet budur, ancak iki hafta test suresini beklememiz lazim..! diyorlar , diye dusunuyorum.

Ic karartmamak, korku salmamak lazim.

Insan muthis bir makine ve suratle bu viruse de bagisiklik kazanacaktir.

Sicak aylarin bu virus uzerinde ne gibi tesirleri olur gorecegiz.

Bir fransiz doktor var, 24 hasta uzerinde sitma ilaci denedi ve bu hastalarin 18'i iyilesti. Oran %75.

Kurallara uyun, endise etmeyin.

Korku duymak bir fayda saglamiyor.
    Sıtma ateşli geçen bir hastalık anlasılan nefes alamayıp bogulmanın yanında bu hastalık yuksek ateştende öldürüyor belliki o zaman

Sayfa 584/996 İlkİlk ... 84484534574582583584585586594634684 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •