Sayfa 540/690 İlkİlk ... 40440490530538539540541542550590640 ... SonSon
Arama sonucu : 5516 madde; 4,313 - 4,320 arası.

Konu: KLGYO - Kiler GYO A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Ne oldu sn şekerli malum ben 15 dk gecikmeli yaşıyorum olaylari
    verdiler 41-42 ye kadar devam ediyor

2. Arkadaşlar haddim olmayarak bir soru soracağım. Şimdi 2017 de ölen annemden dolayı, biz mirasçılarına sgk 89.000 tl borç çıkarmış ve bugün itibariyle 7 gün içinde ödenmesi için tebligat imzalatmış abime. Babamdan dolayı bağlanan dul maaşının hesaplanması gibi bir nedenle deniyor. Başına böyle birşey gelen varmı varsa ne gibi bir çözüm yarattınız. 1 saattir bununla uğraştığım için borsaya bakamıyorum bile havadan 45.000 tl alacaklar mı kişi başı, bizim suçumuz ne
    Son düzenleme : ŞEKERLİ; 10-08-2022 saat: 16:33.

3. Rahmetlinin başkaca bir mal varlığı yoksa ve maaşa ihtiyaciniz yoksa reddi miras yapabilirsiniz.
     Alıntı Originally Posted by ŞEKERLİ Yazıyı Oku
    Arkadaşlar haddim olmayarak bir soru soracağım. Şimdi 2017 de ölen annemden dolayı, biz mirasçılarına sgk 89.000 tl borç çıkarmış ve bugün itibariyle 7 gün içinde ödenmesi için tebligat imzalatmış abime. Babamdan dolayı bağlanan dul maaşının hesaplanması gibi bir nedenle deniyor. Başına böyle birşey gelen varmı varsa ne gibi bir çözüm yarattınız. 1 saattir bununla uğraştığım için borsaya bakamıyorum bile havadan 45.000 tl alacaklar mı kişi başı, bizim suçumuz ne
    CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. 2017 de ölmüş 3 aylık reddi miras süresi geçmiş.

5. Ceza neyden dolayı gelmiş sebebini açıklarsanız çözüm yollarına bakabiliriz.

6.  Alıntı Originally Posted by Avukat2020 Yazıyı Oku
    Ceza neyden dolayı gelmiş sebebini açıklarsanız çözüm yollarına bakabiliriz.
    sn avukat2020, merhabalar; 2017 de vefat etti, ALZEHEMİR hastasıydı ve babamdan dul maaşı alıyordu. Abim vasisiydi. onun evinde vefat etti. Bursa Karacabeyde bir ev hissesi var köyde, etse etse 150-200 payına düşen ve biz henüz intikal bile yaptırmadık. maaşını abim alarak bakıyordu vasi olduğu için, 1 yıl içinde vefat etti orada, biz uzakta olduğumuz için defin işleminden yaklaşık 1 yıl sonra noterden miras için başvurduğumda nüfustan düşmemiş yapamıyoruz dediler ve bende abimi arayarak nüfustan düşme işlemini yaptırdım, noterden miras belgesini çıkardım ertesi gün. 4 yıl sonra, bu gün yazı gelmiş SGK dan 89.000 tl ceza ve 1 hafta içinde ödeyin diye. Bana tebligat gelmedi daha (sanırım sgk, vergi borcu olmadığı için müteselsilen sorumluyum diye), vasilik var diye de önceliği abime vermişlerdir diye düşünüyorum. tabi içeriğini bilmiyorum ama maaş ödemesi bankaya devam etmişse ve orada duruyorsa veya internetten baktığım gibi intibak vs den dolayı fazla bir maaş ödemesi yapılmışsa bir ceza olacak. Ben nasıl bir yol izlendiğini öğrenmek ve sizler gibi değerli dostlardan yardım almak için yazdım. Teşekkür ediyorum tüm dostlara, kusuruma da bakmayın biraz şahsi oldu. Bu arada bugün bayağı bir yamulttular bizi, Ters köşe yaptılar. Son 1 saat zaten kendimde değildim. bayağı bir narkoz aldım bugün. Herkese iyi akşamlar

7. Evet doğrudur.Onu atlamışım.Ben avukat değilim,bir yakinimin başından geçtiği için faydası olur diye yazdım.Kolay gelsin

Alıntı Originally Posted by Avukat2020 Yazıyı Oku
    2017 de ölmüş 3 aylık reddi miras süresi geçmiş.
    CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Büyük ihtimal verilen para cezası ölüm bildirilmediği için yatırılan maaşın faiziyle istemesinden kaynaklı ölümü 10 gün içerisinde bildirmek gerekiyordu hastanede ölüm gerçekleşti ise zaten hastane nufus müdürlüğüne bildiriyor durumu sizin ölüm evde mi gerçekleşti?

Sayfa 540/690 İlkİlk ... 40440490530538539540541542550590640 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •