Sayfa 425/1001 İlkİlk ... 325375415423424425426427435475525925 ... SonSon
Arama sonucu : 8003 madde; 3,393 - 3,400 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade - III

1. https://twitter.com/hell_me__/status...192994304?s=12

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. 80 bin'den fazla vaka varken ve bu kişilere rutin testler yapılırken, test sayılarının kaçının mükerrer kaçının yeni vaka için yapıldığını bilmiyoruz. Test/vaka oranını hesaplamak bugünlerde net bir okuma yapmamıza imkan vermiyor. Şöyle açıklayalım:

Şöyle açıklayabiliriz: Bugün 35344 test yapılmış. 72 bin aktif vaka var. Bu kişilerin 10'da birine test yapıldıysa 7200 test yapılmış ancak vaka sayısına etkisi olmayacak. Yani yeni vaka bulmak için yapılan asıl test sayısı 28144 oluyor. Vaka/test oranı %14.1 oluyor.

Eğer hastaların %20'sine test yapılmışsa o zaman 14400 test vaka sayısına etki etmiyor. Vakalara etki edebilecek 20944 test oluyor. Vaka/test oranı %19 oluyor. Doğru tahminler için verilerin daha detaylı açıklanması gerekiyor.

Bir hastaya haftada iki test bile yapılsa bu bir günde yaklaşık %28.5 testin vaka sayısına etki etmediğini gösterir. Bu doğru ise günlük vaka belirlemek için yapılan test 25100 ediyor ki bu vaka/test oranını %27.2 yapar. Bunlardan hangisi doğrudur bilemiyoruz.

@CaKizil
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

3. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

4. e-devlet'ten gelen maske kodunun izini sürerek bana gelmesi gereken maskenin şu anda Timoti adında bi İngiliz'de takılı olduğunu tespit ettim..

(Safter Kolon'dan)
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Bakın başka bir şey daha öğrendim.

Korana dan günde 125 vefat varken.

Kalp hastalıklarından 600 vefat yaşanmaya başladı der.

Hanım kardiyologlarımız dan biri Hülki Cevizoğlunun pragramında dedi.

Doktara gidemiyorlarmış,İlaç almadıklarından,korku ,,stres kaynaklı vb der.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

Cafe Trend&Trade - III

İçişleri bakanlığı : Büyükşehir statüsündeki 30 ilimiz ve Zonguldak’ta uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına vatandaşlarımız evlerinde kalarak yüksek oranda uyum göstermiştir. Evlerinde kalan vatandaşlarımıza göstermiş olduğu bu duyarlı davranıştan dolayı bir kez daha teşekkür ediyoruz. Sokağa çıkma kısıtlaması daha önce de kamuoyuna açıklandığı üzere bu gece saat 24.00'te sona erecektir.

Söz konusu sokağa çıkma kısıtlaması kararına uymayan vatandaşlarımıza ise Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve TCK’nın ilgili maddeleri kapsamında adli ya da idari işlem uygulanmıştır. Bu kapsamda sokağa çıkma kısıtlaması başladığı andan itibaren bu kuralı ihlal eden toplam 20 bin 398 kişiye adli ya da idari işlem gerçekleştirilmiştir.

Yasak sona erdikten sonra daha önce alınan karalar doğrultusunda saat 21.00 itibarıyla kapalı olması gereken, market, süpermarket vb. iş yerlerinin açık olduğu tespit edildiği takdirde, bu iş yerlerine ve bu iş yerlerinden alışveriş yapanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve TCK’nın ilgili maddeleri kapsamında adli ve idari işlem uygulanacaktır. Yasak bulunmayan yerlerde ise sosyal mesafe kuralına uymayanlara aynı şekilde adli ve idari işlem gerçekleştirilecektir.

Ayrıca ülke genelinde yarın ve hafta içi, market/süpermarketler, pazar yerleri, alışveriş merkezleri ve vatandaşların yoğun olarak bulundukları meydan/caddelerde polis ve jandarma ekiplerimizce denetimlere devam edilecektir. Bakanlığımızca bu konuda valiliklerimize ve kolluk birimlerimize gerekli talimat verilmiştir.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,625
     Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Sokağa çıkma kısıtlaması daha önce de kamuoyuna açıklandığı üzere bu gece saat 24.00'te sona erecektir.

.
    24 de arabayla turlamaya çıkacağım..
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    24 de arabayla turlamaya çıkacağım..

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 425/1001 İlkİlk ... 325375415423424425426427435475525925 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •