Sayfa 674/1001 İlkİlk ... 174574624664672673674675676684724774 ... SonSon
Arama sonucu : 8003 madde; 5,385 - 5,392 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade - III

1. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,069
    avrupada açığa satış yasağı kalkıyormuş

18 Mayıs 2020 Pazartesi, 11:46
    Güncelleme: 18 Mayıs 2020 Pazartesi, 11:47

Bloomberg HT
    Haberler
    Küresel Piyasalar
    KÜRESEL PİYASALAR
    Avrupa'da açığa satış yasaklarına son veriliyor
    Piyasada Covid-19 kaynaklı çalkantının azalmasıyla birlikte Avrupa piyasalarında hisse senetlerine uygulanan açığa satış yasaklarına son veriliyor
    Bazı Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkeler, piyasada koronavirüs pandemisinden kaynaklı çalkantının azalmasıyla birlikte hisse senetlerinde iki ay süren açığa satış yasağını sona erdirdi.
    Fransa'da Finansal Piyasalar Otoritesi Pazartesi günü piyasaların kademeli nomalleşmesinden dolayı yasağın artık geçerli olmadığını açıkladı. Avusturya, Belçika, İtalya, Yunanistan ve İspanya da yasakları kaldırdı.
    Hedge fonlarının ve kendi sermayeleriyle alım satım işlemleri yapan şirketlerin sert bir şekilde karşı çıktığı yasaklar, regülatörlerin bu tarz işlemlerin hisse piyasalarındaki sert düşüşleri daha da artıracağı gerekçesiyle Mart ortasında uygulamaya alınmıştı.
    Traderların düşüşler esnasında borç aldıkları hisseleri satarak kar ettikleri açığa satış işlemleri en iyi zamanında bile tartışmalı oldu. Taraftarları daha likit ve etkin bir piyasa oluştuğunu ifade ederken, yatırımcıların dikkatini bazı şirketlerdeki sorunlara çektiğini belirtiyor. Açığa satışa karşı çıkanlar ise şirketlerin istikrarsızlaştığını işaret ediyorlar.
    AMF Başkanı Robert Ophèle, geçen hafta, Covid-19 nedeniyle hisse fiyatlarında yaşanan genel düşüşünaçığa satış yasağını gerektirdiğini söylemişti. Boursorama TV ile konuşan Ophèle, "Bazı durumlarda açığa satışın fiyat oluşumuna katkısı çok sınırlı." dedi.
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

3. İyi haftalar.

Bakan Kasapoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın Kovid-19 salgını nedeniyle dijital ortamda kutlanılacağını açıkladı

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

paşayı harcadılar.
    paşa yeni tarikatçıları orduda deşifre edince ipini çektiler
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

CHP lideri Kılıçdaroğlu, MYK toplantısının ardından 'buhrandan çıkış' önerilerini açıklıyor.

Bir ekonomik buhranın yükünü en fazla, çiftçi, işsiz, öğrenci, yoksul, yani özetle geniş halk kitleleri çeker. Ekonomik buhrana karşı mücadele spekülatif kazanç peşinde koşmayan herkesin sorumluluğudur. Her siyasi partinin bir ekonomik programı vardır ve iktidara geldiğinde bunu uygulamak ister.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

Kılıçdaroğlu : 1. Bir kamuda israfa son vereceğini millete taahhüt etmelidir. Tüm döviz garantili taahhütlerin Türk Lirası'na dönüştürüleceğini, makam aracı saltanatına son vereceğini taahhüt etmelidir.

2. Yeni bir orta vadeli programı TBMM'ye getireceğini kamuoyuna açıklamalıdır. Hükümet kapanan iş yerlerini, çalışanların, ürünleri tarlada kalan çiftçilerin, KOBİ'ler için yeni bir bütçe ve planı Meclis'e getirmelidir. Bu ekonomide normalleşmenin ilk adımı olacaktır.

Bir kaç gün önce Taburcu olan Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz ameliyat alındı / Milliyet

Sayfa 674/1001 İlkİlk ... 174574624664672673674675676684724774 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •