Sayfa 836/1001 İlkİlk ... 336736786826834835836837838846886936 ... SonSon
Arama sonucu : 8003 madde; 6,681 - 6,688 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade - III

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Forumun da eski kulağı kesiklerindendi, dikkat edin hisse tavsiyelerine deye ondan diyoruz, manipülasyon yapacak mal çok.
    zaman zaman söylüyoruz ..net gruplarından hisse almayın diye...

dün bunu örneklerinden biri yaşandı...herife kesilen cezaya bakın..kimbilir ne kadar mal kakalamış garibanlara..

ayrıca bu herifin ilk vukuatıda değilmiş sanırım..
    DÖVÜNMEYİN.NEYE LAYIKSANIZ O ŞEKİLDE YÖNETİLİRSİNİZ

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,776
    Forumun da eski kulağı kesiklerindendi, dikkat edin hisse tavsiyelerine deye ondan diyoruz, manipülasyon yapacak mal çok.
    Kulağı kesik kısmına takıldım
    'Eski Kulağı Kesiklerden' deyimi ne anlama geliyor?

Görmüş geçirmiş, çok deneyimli olmak.

'Eski Kulağı Kesiklerden' deyimi nereden geliyor?

Hacı Bektaşi Veli’nin tarikatına girmek isteyenlere tarikatın şartları açıklanır, gerekli öğütler verilir, tekkenin girişinde derviş adayının kulağına bir delik açılarak küpe takılırmış.

Tarikatın şartlarından biri de hiç evlenmemekmiş. Sonradan bu kuralı bozanların kulaklarından küpeleri çekilerek alınır ve bu yırtık kulakla dolaşırlarmış. Halk, cezalı dervişlere “kulağı kesikler” diye hitap edermiş.

Hikaye ile anlamı çelişkili.Bu zat hangisini giriyor?

Aslında gerçek anlamı şudur

Osmanlıda HIRSIZLIK V.S ADİ suç işleyenlerin ,toplum tarafından kolay tanınması için sol kulağı kesilirmiş.
    Anlaşıldığı üzere:adilere kullanılan bir ifadedir. Siz siz olun ,kendiniz için eski kulağı kesiklerden kim kaldı gibi ifadeler kullanmayın.

3. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

4. O adamı takip edip malı sırtlanacaklarına beni takip etseler kazanırlar. Ne satsam alacaklar, bir hafta içinde en az bir tavan garanti.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Alıntı Originally Posted by nikrece Yazıyı Oku
    Kulağı kesik kısmına takıldım
    'Eski Kulağı Kesiklerden' deyimi ne anlama geliyor?

Görmüş geçirmiş, çok deneyimli olmak.

'Eski Kulağı Kesiklerden' deyimi nereden geliyor?

Hacı Bektaşi Veli’nin tarikatına girmek isteyenlere tarikatın şartları açıklanır, gerekli öğütler verilir, tekkenin girişinde derviş adayının kulağına bir delik açılarak küpe takılırmış.

Tarikatın şartlarından biri de hiç evlenmemekmiş. Sonradan bu kuralı bozanların kulaklarından küpeleri çekilerek alınır ve bu yırtık kulakla dolaşırlarmış. Halk, cezalı dervişlere “kulağı kesikler†diye hitap edermiş.

Hikaye ile anlamı çelişkili.Bu zat hangisini giriyor?

Aslında gerçek anlamı şudur

Osmanlıda HIRSIZLIK V.S ADİ suç işleyenlerin ,toplum tarafından kolay tanınması için sol kulağı kesilirmiş.
    Anlaşıldığı üzere:adilere kullanılan bir ifadedir. Siz siz olun ,kendiniz için eski kulağı kesiklerden kim kaldı gibi ifadeler kullanmayın.
    Ben o sıfatı doğru manada kullandım, kendim için tam 16 yıldır forumdayım derim.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,776
    Ben o sıfatı doğru manada kullandım, kendim için tam 16 yıldır forumdayım derim.
    Sizin için bir yorumum olmadı. Zat hakkında eski kulağı kesik yazınca,gerçek anlamını anlatmaya çalışıp,her hangi birininin o sıfatı kendine yakıştırmasının yanlışlığını vurguladım.Anlamı pek bilinmediğinden insanlar pek kullanırlar.ESKİ KULAĞI KESİKLERDEN KİM KALDI aforizmasını.

Sayfa 836/1001 İlkİlk ... 336736786826834835836837838846886936 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •