Sayfa 631/1001 İlkİlk ... 131531581621629630631632633641681731 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 5,041 - 5,048 arası.

Konu: Viop - XIV

EREGLTUPRS gözükmez oldu. Hanımı karantinaya almıs falan olmasın

2. #japonları

Ahlaksızça alıyorlar +5 geçtiler
    Yazılarım ve Paylaşımları YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

3. İyi akşamlar dilerim

Artı da bıraktığım globali sabaha okkalı yeşil görmek üzere
    Yazılarım ve Paylaşımları YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

DOW olurda 19.500 üzerine cıkar ve kalırsa vadelide rahat bir 10 bin puan alınır bence.

Hatta projeksiyon söyle olur bak

101.500 den 113.000 e

113.000 den 106.000 bine.

106.000 119.000

Al sana totalde 31.500 puan.

5.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Cumadan aldığımı sabahdan vermeye çalıştım ıskaladım, sonra uyku bastırdı yattım.

Herif akıllı BIMAS önceden toplamıştı ve worst case senaryoya göre BIMAS ve TCELL, TTKOM daha güvenli olduğundan onları yükseltti. Yük bankalara gelecek diye bankaları sattı.

Işık Ökte para BIMAS dan çıkıp bankalara dönmeden ortam normale döndü diyemeyiz diyor, ben de öyle düşünüyorum, Mert de bir kaç gün devam etmeli diye de ilave etti.
    Bimas giren kisi sayisinida iyice kisitladilar

Bakalim etkisi ne olacak

6. 1929 buhranını özetlemişler.

https://tr.wikipedia.org/wiki/1929_D...l%C4%B1m%C4%B1

O zaman New Deal şeklinde program açıklanmış.

Bana göre globalciler ve ulusalcılar çarpışıyor. Teknoloji firmaları globalcilerin gözdesi, silah, petrol, uçak ve uzay sanayi vs bence ulusalcıların gözdesi.

Netflix, Google, Microsoft, Apple, Oracle, Intel, Amazon, Alibaba ancak global düzen olursa büyür ve iyi iş yapar. Öte yandan her topluluk ve her birey için özel ürün geliştirme bu sistemde daha zor olur.

Silah sanayi, bankacılık, enerji, uçak ve uzay sanayi ise her ülke ayrı ayrı olur ise daha değerli olur diye düşünüyorum. Tüm dünya tek ülke olsa tek para sistemi gelir arbitraj vs imkanları azalır, çok bankaya gerek kalmaz, yine ağır silahlara ve sofistike ürün geliştirmeye ihtiyaç kalmaz.

İlerleme için rekabet gerekiyor, rekabet için de ayrım ve farklılıkların desteklenmesi lazım. Rahatlık için ise çatışma noktalarının azalması ve az ile yetinilmeyi bilmek gerekiyor.

İki tarafın da argümanları sağlam. Benim de gönlüm ulusalcılar tarafında, aklım globalciler tarafında.

Geçen aklıma bilmediğim gezegende bilmediğim varlıkların sorunu olduğu ve onlar için üzülmediğim düşüncesi geldi. İşte iblis böyle bir şey, illa insanın canını sıkacak bir şey buluyor.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

7.  Alıntı Originally Posted by frappe Yazıyı Oku
    Bimas giren kisi sayisinida iyice kisitladilar

Bakalim etkisi ne olacak
    İşte çalışırken en büyük motivasyon öğle yemekleri ve istediğin kadar çay içmekti.

İnsanlar eve gelince kendileri yemek yapmayı mecburen öğrenecek, temizlik malzemeleri de daha çok gidecek. Hotel Catering Restaurant sektörüne üretim yapanlar perakende pazarı için paketlerini küçültüp marketlerde satmak durumunda kalacak.

BIM, A101, SOK, Migros, Carrefour bunların satışı artar. Tabi mahalle arasında olanlar daha şanslı. Temel ürünler çok satar, sanmıyorum çocuklar ismini hatırlamadığın ıvır zıvırları sipariş versin. Ben genelde 3 lü çizi kraker ve kakaolu kek alıyorum ama çok fazla çeşitli çikolata, atıştırmalık vs var.

Bu arada yemek demek aslında baharat demek, mecburi baharat satışları artar. Eksisozluk de pilav ile ne iyi gider demişler.

Migros'da hazır salata karışımları var, bu ürünün satışları da artar. TV de reklamlarda Yayla hazır yemek deniyor ama en kolay yemek bulgur ve prinç pilav.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Sayfa 631/1001 İlkİlk ... 131531581621629630631632633641681731 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •