Sayfa 962/1001 İlkİlk ... 462862912952960961962963964972 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 7,689 - 7,696 arası.

Konu: Viop - XIV

1.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Yarın bi gamyon isc alıcam Sercannn abiye sataruk 124.500 de
    Alen haklı gel ford tofaş al

2. Bu işi öyle ya da böyle toparlamak çok kolay olmayacak. 2008 yılında olduğu gibi. İşler bugünden yarına maalesef düzelmiyor. Etkileri psikolojik olarak ve dünyanın genelini daha derinden etkileyeceği için daha uzun zaman alabilir. Bir de genel alışkanlıkları tamamen değiştirecek sonuçları olacaktır. Yatırım yapılabilir ama zamana yayarak.
    Akıllı ol, "POZİSYONLANMA", FLAT eskiden candı. SEMER seçilirken, EŞEĞİN fikri değil, ÖLÇÜSÜ alınır..! Demem o ki : İNSANSAN fikrini, EŞEKSEN ölçünü alırım...!

3.  Alıntı Originally Posted by trail;4279412[COLOR="#FF0000"
    ]Adam pozundan zarar etmiş,gelmiş birine sarmak istiyor,senin en iyi yapacağın şey gidip yatmak[/COLOR],yat ve sabah zinde kalk..dow 14-15 diyeceksin sonra endex 92 bin .. bişey söyleyince de bozuk atıyor,yav herşeyi bilemezsin zaten..sıraya dizilinde latife var..ayrıca lambent 10 yorum yaptıysa 9 'u nu bildi,
    O zaman bende yorum yapayım endex 1 milyon olacak..bak ölmezsek görürsünüz..bu yorum mu...neyse anlayana..lambent i takip ediyorum..bugün zarar ettim😔
    Sayın trail
    Pozumdan zarar etmedim öncelikle kapanış itibarı ile 900 puan eksideyim kapamadan da zarar etmiş sayılmam. Dow dibi zorlarken 18.075 i göremez ve döner demiş ve 22.000 ile 24.000 arasına teper ve 2-3 ay üçgen çizer ve testere piyasası oluşur demişim. Sonra gidişat üçgen oluşumuna uygun gitmeyince de bir alt dalga boyu sonrası(14.000-15.000) 2-3 aylık bir düzeltme moduna girer demişim. Neyse görür görmez adı üstünde beklenti. Mesela yarın açılış beklentim 107.000 civarı 5/10 pozum ise 106.000 civarı flat olur. Bu beklentim tutmaz ise en fazla stop olurum. Ne ilk ne de son olur. Latife yapmıştım diyorsunuz amennah. Fakat sıkıldım diye belirttim bu tür dokundurmalardan. Bu arada sayın Lambent benim de taktir ettiğim bir trader araya neden sıkışştırdığınızı da anlamadım. Ona latife yaptı iseniz lütfen alıntılayarak latife yapınız. Ayrıca üslubunuza da dikkat ediniz lütfen.
    Yatırım tavsiyesi değildir. Dalga geçiyorum zarar edersin beni dinlersen.

Duhul
    May 2019
    İkamet
    35.5 KARSIYAKA
    Gönderi
    2,212
     Alıntı Originally Posted by Sercannn Yazıyı Oku
    Fed sonsuz para bastığı müddetçe realitenin önemi yok.. Bazı arkadaşlar bunu anlayamıyor ve borsalar neden yükseliyor diyor.. Fed sonsuz para basıp sonsuz herşeyi alma garantisi verdi.. Gerisinin önemi yok
    tamam iste...bunun sonu ilkel komunal sistemdir...

fed para basiyorsa neden calisalim ki?..

komunizmin cokmesi de bu yuzdendir...

misal...doktorla...caycinin maaslari arasinda fazla fark olmamasi insanlari tembellige itmistir...

komunizm insan irkina uygun degildir...

simdi kapitalizm...denenmis komunizmi uyguluyacak...

tek care...

ilkel komunizm...
    son faprika kapandiginda, son insan issiz kaldiginda...fed paranin yenemeyen bisi oldugunu anlayacaktir
    ...ytd...by beybaba

Alıntı Originally Posted by tiyatro Yazıyı Oku
    2008 krizini anlatan bir kitap var mi acaba ?

Ya da gerek olmayabilir, onumuzdeki gunlerde 2008 krizinde endeksin 23000 e gelmesine sebep olan ikinci satis dalgasinin nasil bir aci oldugunu hangi hamle ve olaylardan sonra ortaya ciktigini tekrar bize yasatacacaklar anlasilan.

Bugunun dunyasinda bu rakam endeksimizde 73000 e denk geliyor.

Saygilarimla tiyatro.
    1. dalgada elimde teb vardı 1,50 gibi maliyet
    1.10 na kadar çekildi satmadım daha sonra aynı şuanki durum gibi
    abd den gelen açıklamalar ile bütün hisseler tavan oldu 1,30 üzerine attı teb yine satmadım
    2. satış dalgası başladığında 1 tlnin hemen altında verdim
    aynı gün portfy çoğu ile pınaret aldım kısa vadede %125 gibi bir kar ile sattım
    teb ise soluğu 0,50 kuruşta aldı
    şunu öğretti geçmiş zaman hangi hisseyi alırsan al önce stoplosu belirle
    Bizim ATATÜRK sevgimiz, Anayasanın ilk 3 maddesi gibidir.
    Değişmez, değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez.

6.  Alıntı Originally Posted by Sercannn Yazıyı Oku
    Fed sonsuz para bastığı müddetçe realitenin önemi yok.. Bazı arkadaşlar bunu anlayamıyor ve borsalar neden yükseliyor diyor.. Fed sonsuz para basıp sonsuz herşeyi alma garantisi verdi.. Gerisinin önemi yok
    mantık yürütmüyorum artık, borsa sanal, gerçekleri hic bir zaman yansıtmıyor. millet açlıktan birbirini yese, işsizlik ayyuka cıksa, bilmem neler olsa farketmiyor. suyun başındaki herifler suya yön veriyor... su ne tarafa akıyorsa o tarafa doğru meyilleniyor hızlanıyor ve bi tarafta toplanıyor sonra suya yön verenler birde şu yöne akıtalım diyor, sonra o tarafa akmaya başlıyor..
    diyeceğim o dur ki,
    suya yön veren herifler tamam diyene kadar yukarı, sonra aşaa sonra tekrar yukarı sonra tekrar aşağı sonra tekrar yukarı sonra tekrar aşağı...ömür biter borsada fırsatlar bitmez, para biter borsada fırsatlar bitmez.
    kim icat ettiyse güzel sistem kurmuş, boyna ütüyor

16.96 Since 27 Aralık 2023

Duhul
    May 2019
    İkamet
    35.5 KARSIYAKA
    Gönderi
    2,212
    ilkel komunizm...

devlet mevlet yok...insanlar 20 li 30 lu yasiyor...ekiyor biciyor...kendilerine...

vergi yok...degis tokus...
    son faprika kapandiginda, son insan issiz kaldiginda...fed paranin yenemeyen bisi oldugunu anlayacaktir
    ...ytd...by beybaba

Sayfa 962/1001 İlkİlk ... 462862912952960961962963964972 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •