Sayfa 856/1001 İlkİlk ... 356756806846854855856857858866906956 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 6,841 - 6,848 arası.

Konu: Viop - XIV

1.  Alıntı Originally Posted by thebigshort Yazıyı Oku
    Vallahi beyler

Bu corona muhabbetinin ucu hepimize dokunacak

Ya eşimiz dostumuz akrabamız hastalık ile mücadele edecek

Ya eşimiz dostumuzun işinde aksamalar sorunlar olacak

Bir nanesi ucundan dokunacak

Suriyelere çok para kaptırdık millet olarak

Yıllardır terör ile mücadeleye çok para harcadık

Hortumculara çok para kaptırdık

Yani vesselam güçlü devlet olmak için hep çelme yedik
    Etrafınıza bakının
    İnsanların %80 hastalık geçirdi
    Kimisi yeni hasta
    Herkese bulaştı bu
    Kimileri anlamıyor
    %80 i anlamıyor hatta
    Bu ne yaa diyorlar

2. Yani bugün 4:/5 tane eşim dostum ile görüştüm

Bu coronanın sağlık gibi maddi boyutları bana da dokunacağını anladım

Şöyleki ; Özel sektörde çalışan eş dost akrabalarım

Abi zor duruma düşme ihtimalimiz var bir el atarmısın dediler kabaca

Yani vesselam sizlerde bunları duyabilirsiniz

Kan bağın olana ne halin varsa gör diyemezsin sonuçta
    Yazılarım ve Paylaşımları YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    aslında bende düne kadar böyle düşünüyordum...yani abd dolar fışkırtacak dünya altında serinleyecek style...lakin bu işte bir terslik var gibi...neden dersen...şu son olaylardan sonra abd ekonomisi kendi ciddi darbe yedi, firmalar zor duruma düştü daha dün Trump Boeing zor durumda dedi...koca Boeing düşün...aynı şekilde işsizlikle kıvranacak abd halkına dolar lazım olacak...yani bence o fışkırtacakları doların abd dışına çıkışı biraz zor gibi...parayı birileri içeride hüpletecek...bu durumda özellikle EM ler üçün birini bile alamayabilir gibi gibi...bilemiyorum...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,659
    Rte'nin ulusa seslenisinde 2'dir enteresan vurgular var. Önümüzdeki zaman dünyada siyasi ekonomik degisimlere gebe ve biz buna hazırız diyor.

Belli ki birileri üflemis bir seyler kulagina. Yani ön plan virüs arka planda baska bir ajanda ilerliyor. Piyasada ben de bazı abilerin kenara cekildigini duyuyorum.

Bu arada ben de isterdim 2008deki gibi bir hikaye tüm dünyada ilerlese portfoyu katlasak ama dunyada benzer kriz ve krizden cikis hic aynı olmamis.

Aynısı olsa cok basit olmaz mıydı? Muhtemelen dünya üzerindeki tüm sıradan insanlar aynı seyi düşünüp yapacagi icin gerceklesmeyecek.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,635
    yarın satmak için kasa kasa limon aldım
    taze sulu limonarım var

çaya çorbaya limon.

iyi Geceler.
    Bear_Bull
    @BearBull26

6. Bernie Sanders virüs yasasını "put a hold" yapacağım dedi.Tam Türkçe karşılığını bulamadım,ama sanki çekincesini söylüyor ve yasa kabul edilmiyor bu durumda (tek senatör bile veto edebiliyor mu ya,adamlardaki sisteme bak ).Bu haber sonrası Dow'a verdiler.Sanders,destek alan firma işçi çıkarmayacak,başka ülkeye iş kaydırmayacak vs gibi tamamen işçi sınıfı lehine değişiklikler istiyor.Tabi bu durum başta bizi de hep tehdit eden ******** Graham ve ekibinin işine gelmiyor,çünki onlar tamamen lobilerin esiri olan satılık adamlar.

7. Bernie Sanders virüs yasasını "put a hold" yapacağım dedi.Tam Türkçe karşılığını bulamadım,ama sanki çekincesini söylüyor ve yasa kabul edilmiyor bu durumda (tek senatör bile veto edebiliyor mu ya,adamlardaki sisteme bak ).Bu haber sonrası Dow'a verdiler.Sanders,destek alan firma işçi çıkarmayacak,başka ülkeye iş kaydırmayacak vs gibi tamamen işçi sınıfı lehine değişiklikler istiyor.Tabi bu durum başta bizi de hep tehdit eden ******** Graham ve ekibinin işine gelmiyor,çünki onlar tamamen lobilerin esiri olan satılık adamlar.

8. @bear abi 3 tane limona
    10 tl verdim

Yakında sanırım beyaz peyniri 50 tl den satacaklar

Aristo’n abiye de dedim gıdalar zamlanmış DİE görmedi
    Yazılarım ve Paylaşımları YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

Sayfa 856/1001 İlkİlk ... 356756806846854855856857858866906956 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz