Sayfa 524/1003 İlkİlk ... 24424474514522523524525526534574624 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 4,185 - 4,192 arası.

Konu: Viop - XV

1.  Alıntı Originally Posted by Lambent Yazıyı Oku
    yarın vade bası 6.7 gundur zıgzag yaptı......herkes poz ıyı dusunsun.....
    ben dusundum......çok tecrubesız arkadas var.....olayları anlayamayan
    147 gecılmezse .....ay sonu 136 beklerım.......takıp edelım.........

2.  Alıntı Originally Posted by bb79 Yazıyı Oku
    https://www.vakifbank.com.tr/Default.aspx?pageID=3822

yukarıdaki link örnek

3 kamu bankası

10 bin limit 36 ay ilk 6 ay ödemesiz kalan 30 ay vade yani 376 tl ile kredi veriyor.

para çok iyi değil

fakat aramızda işsiz kalan ücretsiz izine çıkarılan maddi durumu iyi olmayan %100 vardır.

benim aklıma yatanlar şunlar

1-) ilk 6 ay ödeme olmadığından dolayı ihtiyacını karşılamada sıkıntı çekmezsin iş bulana kadar yada piyasa düzelene kadar
    2-) geri ödemesi 1.280 tl fark ile normal kredi çektiğinde en az 2.200 tlden aşağı olmuyor buda uygun bir geri ödeme anlamına geliyor
    3-) eğer ihtiyacın yok ise 10 bin tl ile ufak bir yatırım yapılabilir ( varant ( önermem ) hisse - dolar - altın - vadeli vs. )
    4-) yarınını kimse kestiremiyor ve herkes bir şekilde zaten borçlu bu zor durumda değerlendirilebilir diye düşünüyorum.

saygılar
    Kredi çekip hisseye yatırmak mı, hem de iş vs. sıkıntı çekiyorsan, arkadaş bu nasıl öneridir
    Borsa hikayeleri; içimizden biri ... https://www.hisse.net/eforum/showthread.php?t=58673

Alıntı Originally Posted by Darvas Yazıyı Oku
    18.10'dan sonra SP500 vadelileri %5,14 düşmüş durumda.

Bu yüzden -5.000 gibi açılmamız lazım teoride. Ama biz eksi 1.000 açılıp hemen artıya geçeriz çünkü en ufak yükselişte düşüşün bittiğini düşünüp atlayan bir yatırımcı grubumuz var. Yabancılar ellerinde ne var ne yok satana dek fazla düşmeyiz
    ben de neden düsmemiz gerektiği kadar düşmüyoruz diye düşünüp duruyordum. Tespitiniz mükemmel.

Bu arada açılış Türkoğlu ne derse o oluyor. Yannız bi eksiği var. Çok geç söylüyor. Akşamdan söylese de bizde ona göre vaziyet alsak süper olacak.

Alıntı Originally Posted by bb79 Yazıyı Oku
    peki

10 bin tl paraya 100 bin tl işlem yaptırıyor sözde

benim yatırdığım para belli 10 bin tl aldığın komisyon oranı da belli 25 tl

şimdi bu hesaba göre

on binde 1 ise 2,5 tl alması lazım
    binde 1 ise 25 tl alması lazım

hesap bu.

ha onlar derki

sen olmayan bir parayla işlem yapıyorsun bu sebeple ben onun üzerinden komisyon alıyorum

ok.

ama benim yatırdığım para belli

ama bakın bey efendi kaldıraç var
    tamam ok anladım.

kısacası

rahmetli Kemal SUNAL'ın tokatçı filminde bir sahnesi vardı. camekan karşısında kızarmış pilice ekmek banıyordu uyanık satıcıda sökül paraları dedi. oda dedi ki iyide arada cam vardı uyanık satıcı: bandın say dedi ver yoksa hırsız derim seni rezile derim dedi. bizim başrol kahramanı da Nasreddin hoca misali o zaman sende benim verdiğim paranın üstünü ver dedi uyanık satıcı: sen para vermedin ki dedi. bizimki: verdim say dedi. vermezsen bağırırım hırsız diye.

işin özü

herşeye kılıf uydurulmuş sizde haklısınız bende haklıyım.

saygılar
    Cuk oturdu bu örnekleme.
    Ben anladıysam herkes anlamıştır.
    Ayda 62 bin tl komisyon bu şekilde ödeniyormuş.

YTD
    Son düzenleme : 777; 01-04-2020 saat: 09:57.

5.  Alıntı Originally Posted by dalgacı Yazıyı Oku
    ...
    106.150, 105.400, 104.200 ve nihayetinde 102.500 flatleme rakamlarımdandı. ...
    105.400 hatırına 1/10 cort yazıldı 105.300 e vermez ama bellide olmaz...
    Yatırım tavsiyesi değildir. Dalga geçiyorum zarar edersin beni dinlersen.

Alıntı Originally Posted by TCM Yazıyı Oku
    Kredi çekip hisseye yatırmak mı, hem de iş vs. sıkıntı çekiyorsan, arkadaş bu nasıl öneridir
    tamamiyle öneri demeyelim

ayrıca ihtiyacı olmayanlar için yatırım dedim. yoksa git al hemen viopa göm demedim. sn. TCM

şartları yazmıştım zaten

eğer herkes böyle düşünüyor ise 10 dakika sonra sileyimde kimseyi yanlış yönlendirmeyeyim. sizde alıntınızı silerseniz sevinirim.

teşekkürler

7. teknik durum olumluydu longlar için hatta günlük ala mı geçecek acaba diyordum,abd zorlayınca yine negatif oldu ,yine de 88000 altında kapatmazsa günü bir ümit olabilir........ytd

"fed parasal genişleme yapacak dolar 5 tl olacak.. "

alooo..wtf..neden dolar aksi yönde gidiyor ?? hani 5 tl olacaktı.. ? bu 7 ye gidiyor..

neticede sağdan da baksan soldan da baksan sonuç değişmiyor.. berbat yönetim.. vesayet rejimi..sonuçlar şaşırtcı değil..

"ceteris paribus" diye bir ifade var.. diğer tüm şartlar eşitken, aynıyken manasında.. bir karşılaştırma yaparken..
    bu nedenle fed e bakıp TR ye reçete kesenler yanılmaya devam edecek.. zira şartlar aynı değil.. iki farklı ülke.. iki farklı yetenek seti.. birisinin para basması ile diğerinin para basması ve likidite aynı şey değil.. kriz önlemleri bile farklı.. birisi vatandaşını düşünürken diğeri vatandaşından ekstra para almaya çalışıyor.. birisi dayanıklıyken diğeri parasını yıllarca israf etmiş manasız projelere betona gömmüş.. farklı bir sonuç beklemek gereksiz..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Sayfa 524/1003 İlkİlk ... 24424474514522523524525526534574624 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •