Sayfa 526/1003 İlkİlk ... 26426476516524525526527528536576626 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 4,201 - 4,208 arası.

Konu: Viop - XV

1. Durduk yere 2200 puan yedik iyi mi...

Stop noktamızın da altında açıldı...

Daha panik yapmadım, mutlaka 105.200 - 105.300 aralığına geleceğini düşünüyorum...

O yüzden 104.600 ilave...

2. selamun aleyküm

Uzun Lafın Kısası

DAYTRADE teknik durum.. AMA elinde böyle bir çizginiz yoksa boşuna ağalara yem olunmamalı
    orta uzun vadeli yatırım daha mantıklı birde SPOT'ta 84,600 deki GAP kapansa iyi olacak. ......

3. Sayin bay gerekli
    Yani koc bey
    Gene bildi ya

4.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    "fed parasal genişleme yapacak dolar 5 tl olacak.. "

alooo..wtf..neden dolar aksi yönde gidiyor ?? hani 5 tl olacaktı.. ? bu 7 ye gidiyor..

neticede sağdan da baksan soldan da baksan sonuç değişmiyor.. berbat yönetim.. vesayet rejimi..sonuçlar şaşırtcı değil..

"ceteris paribus" diye bir ifade var.. diğer tüm şartlar eşitken, aynıyken manasında.. bir karşılaştırma yaparken..
    bu nedenle fed e bakıp TR ye reçete kesenler yanılmaya devam edecek.. zira şartlar aynı değil.. iki farklı ülke.. iki farklı yetenek seti.. birisinin para basması ile diğerinin para basması ve likidite aynı şey değil.. kriz önlemleri bile farklı.. birisi vatandaşını düşünürken diğeri vatandaşından ekstra para almaya çalışıyor.. birisi dayanıklıyken diğeri parasını yıllarca israf etmiş manasız projelere betona gömmüş.. farklı bir sonuç beklemek gereksiz..
    Çok fazla değil sadece 1 ay sonra hepimizi nasıl kandırmışlar göreceğiz.

5.  Alıntı Originally Posted by bb79 Yazıyı Oku
    bu arada sn. TCM son olarak sürecin iyi gitmesi ( aşı bulundu borsa güllük gülistanlık ) yada kötü gitmesi ( 2 sene bulunamadı her gün yüzlerce ölü ) ayrı bir konu bu tartışılabilir.

fakat

döviz
    altın
    ve eninde sonunda borsanın çıkacağı garanti önünüzde 6 ay var tercih sizin.

saygılar.

not: öneri değildir.
    Uzuuuun yıllar sonra ben de borsaya başlangıç yaptım, eninde sonunda (bilmediğimiz bir şey yoksa) hisse alan (olmayacak hisseyi seçmezse) kazanacak, ama bu iki ay sonra mı olur, iki yıl sonra mı olur bilinmez, ancak borç parayla alınacak risk değil.
    Borsa hikayeleri; içimizden biri ... https://www.hisse.net/eforum/showthread.php?t=58673

6. Teorik fiyata 1000 puan makas yapıyordu sürekli...

O makası da şu an sıfırladı...

Güniçinde geri verir umarım...

Jim Rogers: Piyasalarda çöküşün eli kulağında- bloomberght.com

bloomberght.com internet sitesinde yayınlanan habere göre;Ünlü yatırımcı Jim Rogers, piyasalarda yaşanabilecek diğer bir çöküşün yakın olduğunu savundu
    Küresel hisse senetleri küresel finans krizinden bu yana kaydedilen en büyük çeyreklik kaybın ardından toparlanmaya çalışırken, ünlü yatırımcı Jim Rogers henüz en kötüsünün gelmediğini savundu.

Rogers Holdings Inc. yönetim kurulu başkanı Rogers, aşırı kötümserliğin ardından piyasalardaki mevcut sıçramanın bir süre devam edebileceğini ancak diğer bir çöküşün eli kulağında olduğunu söyledi.

Ünlü yatırımcı olası diğer bir çöküşün sebebi olarak koronavirüs kaynaklı ekonomik hasar, yüksek borç seviyeleri ve arttığında olumsuz etki edecek düşük faizlerden oluşan üçlü sorunu işaret etti.

Roger, telefon mülakatında "Gelecek birkaç yıl içerisinde hayatımda göreceğim en kötü ayı piyasasını yaşayacağımızı düşünüyorum." dedi.

Hisse senetleri yılın ilk üç ayında piyasaları etkisi altına alan resesyon endişeleriyle sert düştü. Küresel gelişen ve gelişmiş piyasa hisse göstergesi, tüm dünyada hükümetlerin ekonomileri canlandırmak için trilyonlarca dolar vermesi ve merkez bankalarının faiz indirimlerine karşın 2008'den beri en kötü çeyreğini kaydetti.

Ancak Rogers, ayı piyasası beklentilerini ilk kez paylaşmıyor. George Soros ile 1970'li yıllarda Quantum Fonu'nu kuran yatırımcı 2018 yılında da ayı piyasasının eli kulağında olduğunu söylemişti.

Sözkonusu habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.bloomberght.com/jim-roge...aginda-2251809

Ahhhhhhaaaaaaaaaa..

8.  Alıntı Originally Posted by Verge Yazıyı Oku
    Durduk yere 2200 puan yedik iyi mi...

Stop noktamızın da altında açıldı...

Daha panik yapmadım, mutlaka 105.200 - 105.300 aralığına geleceğini düşünüyorum...

O yüzden 104.600 ilave...
    Dün akşam size cevap yazmıştım. Dün hep mal sattılar bugün net düşüş var.

Sayfa 526/1003 İlkİlk ... 26426476516524525526527528536576626 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •