Sayfa 18/23 İlkİlk ... 81617181920 ... SonSon
Arama sonucu : 180 madde; 137 - 144 arası.

Konu: 2018 krizi için YASTIK ALTI ne tutulmalı ?

bugün %1 primin hepsi gitti bir çok küçük yatırımcı hissesi eksiye çevirdi,daha ne anlatsın borsa bize?gelin ki satalım mesajını daha ne kadar versin? riski alamam buradan yukarısı için dediklerinizin 113bin gibi rakamlar hayal ürünü olarak kalacaktır.yükselen hisseye alıcı gelene satıyorlar.buralardan dönmeli daha yukarısı sadece hayal aleminde yaşamak olur. dünya krizin eşiğinde nükleer savaş senaryoları yazılıyor milletimiz daha yukarısını hedeflerse sonu yıllarca süren hüsran olarak kalır. eldekini boşalttım Short yaptım fakar çok küçük bir short 50bin TL den biraz fazla beni batırmaz sadece yönün aşağısı olduğunu görebildiğimden sattım.

Alıntı Originally Posted by RUTINOGLU Yazıyı Oku
    bugün %1 primin hepsi gitti bir çok küçük yatırımcı hissesi eksiye çevirdi,daha ne anlatsın borsa bize?gelin ki satalım mesajını daha ne kadar versin? riski alamam buradan yukarısı için dediklerinizin 113bin gibi rakamlar hayal ürünü olarak kalacaktır.yükselen hisseye alıcı gelene satıyorlar.buralardan dönmeli daha yukarısı sadece hayal aleminde yaşamak olur. dünya krizin eşiğinde nükleer savaş senaryoları yazılıyor milletimiz daha yukarısını hedeflerse sonu yıllarca süren hüsran olarak kalır. eldekini boşalttım Short yaptım fakar çok küçük bir short 50bin TL den biraz fazla beni batırmaz sadece yönün aşağısı olduğunu görebildiğimden sattım.
    Dönüş görülmeden satmak risktir, gereksiz bir risk.

Lenovo P1a42 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Bist önemi bir eşikte

4. DOLAR bugün 3,45 görüldü değil mi?

ne demiştik grafiklerde kaç ay önceden tarih vermedim mi?

eylül ortasına kadar DOLAR 3,30 -3,35 TL arasına gelecek.

Borsada yabancı kalmaz dolar düşerse bunu unutmayın Adam gelmiş 3,90 TL den dolarını satmış borsaya yatırmış borsayı 70bin den 110 bine sürmüş

şimdi dolar düşüyor DOUBLE profit denen olayı yazması gerekmez mi? kalanlarda kaçar şimdi 3,4 TL ye dogru toplar dolarları

oradan bir DOLAR rallisi ve DOLAR 2018 şubat civarında 4,21 TL dip 4,41 TL ortalama 4,61 TL tavan ile görülür

borsa ise 2018 mart -nisan gibi 73bin e gelecek

ve CİRCULASYON aynen devam edecek
    ###########

ne zaman ki vatandaş aklını toplayıp hayalci olmak yerine bunları görecek işte o zaman gerçekten kazanacak

##########
    amerikan yerlilerinin lafları gibi oldu ama idare edin
    ###########
    bakın bugün ana haber ekonomi kanalında bile izlediyseniz çaktırmadan lafları yakalardınız

########
    DOlar toplamak isteyenler 3,45 TL altında toplarsa zarar etmez

maalesef ki ülkemiz döviz ile borçlanmaya devam edecek

ve PARAMIZIN değerini düşürmek ülke politikası OLACAK

ne kadr UCUZ türk lirası Ne kadar pahalı DOLAR olursa işte o kdaar hızlı kalkınırız ancak topraklarımızı satmak yerine Teknoloji satarsak

çinli bizim ülkeye basit bir telefon ekran koruması yolluyor kargosu dahil 1 DOLAR
    aynı ürün bizde KARGOSU hariç 25TL yuhh kardeşim

sende üretirsen almanı fransızı senden alırsa
    biz neden döviz deposu olmayalım?

##############

mobilya satıyorsun adamlara mesela kazıklıyorsun çinli ve endonezyalı satıyor hem daha kaliteli hemde daha ucuz.

##############

lastik üretiyorsun kendi ülkende ithalden daha pahalı satıyorsun olmazz!!!

############

bist gelene geçene çakıyor
    uçacak kaçacak diyenler GİDİP mal alsında ELALEM Delikanlı görsün bakalım??

DÜŞEN DOLAR ortamında BORSA SERT ÇAKILIR######

artık çakılsın her gün yükseldikçe basıyor %0,5 bile KAr yazıyorum sizce neden=?

5. Güzel başlık olmuş bende katılayım,,,

Daha sonra daha detaylı paylaşımlar yaparım ancak, endeksin 110.000 seviyesini yüksek bulmuyorum, endeksin daha önce 2007 2011 ve 2013 yıllarında test ettiği dolar bazlı 50.000 seviyesi var, bugün o seviye dolar bu civarda kalırsa 175.000.

Malum bizde yıllık yaklaşık %10 enflasyon var yani 2013 senesinde görülen 93.000 seviyesinin bugünkü ederi bile enflasyonu dahil ettiğinizde 130 bin eder. Ancak dolar bazlı zirve 175.000 de TL olarak.

Haa endeks 175.000 olur mu amma uçtun diyenler çıkacaktır. Bende olacağını sanmıyorum ancak doların bu seviyelerde kalacağını da sanmıyorum, doların değerinde bana kalırsa ciddi anlamda köpük var olması gereken değer 2.8-3.0 aralığı, bu seviyelere düşerse endekste 140-150 bin aralığına gelirse tarihi zirve tekrar test edilmiş olur işte o zaman topuklama zamanı...

6. endeks 93 bin seviyesine gördü sonra düşüşte 70 bini arada fark 23 bin artı 93 bin 116 bin burayı görür.. sora .sonrasını izleyip göreceğiz ....
    KÜTAHYALI43

7.  Alıntı Originally Posted by FÖTRŞAPKALI Yazıyı Oku
    endeks 93 bin seviyesine gördü sonra düşüşte 70 bini arada fark 23 bin artı 93 bin 116 bin burayı görür.. sora .sonrasını izleyip göreceğiz ....
    TOBO diyorsun yani...

Endeks orada yapsa yapsa bir düzeltme yapar,,,

Bankaların F/K 10 altında hele VAKBN 4.7, büyük sanayi şirketleri desen F/K 10 altında, bu endeksin gidecek çok yolu var,, endeksten yana sıkıntı yok. Benim şu an gördüğüm en büyük risk amerika ve avrupa borsaları, biz içer de seçimdi, referandumdu, darbe di derken yurt dışı tarihi zirvelerini delip geçti.. Dow jones grafiğine baktığım zaman başım dönüyor, ALLAH korusun şu an düşmeye başlarsa o seviyelerden bizim endekste bile parçalarımızı cımbızla toplarlar.. orası biraz daha direnecek gibi, ama umarım bizimki kendi zirvesine ulaşmadan olmaz bu çöküş.

Alıntı Originally Posted by FÖTRŞAPKALI Yazıyı Oku
    endeks 93 bin seviyesine gördü sonra düşüşte 70 bini arada fark 23 bin artı 93 bin 116 bin burayı görür.. sora .sonrasını izleyip göreceğiz ....
    Bu konuya bende katılıyordum 116 000 endeks için hazırlık yaptım fakat düşüncem bu haftaiçinde çok değişti o zirve seviyesi için Doların ERSOY beyin yorumlarındaki gibi düşmemesi aksine yükselmesi olumlu olur. Yabancı düşen doları kaçırmaz vatandaşın üstüne kalır bütün endeks. dedikleriniz gibi 170 000 endeks ise evet olabilir fakat %6'ya düşmüş faiz ortamında 2013 nisan ayında bugünün Kaldır-vur hareketlerini gördük faizler %6 diye borsaya girdik ağızımızın payını aldık.bugün %15 faiz ortamında Borsanın malını yine vatandaş mı taşısın? yabancı almış 70 000 endeksten satacak 93 000 ortalama ile sonra düşen doları alacak %15 faiz varken vatandaş mı taşıyacak borsayı? bir resim vardı yukarılarda Dolar bazlı grafiklerde açtım baktım bu 110000 hareketi sadece tepki gibi duruyor,ve doların 5TL olması ile dolar olarak dip görülmesi için ise endeksin yine 75000lere gelmesi hiç zor değil. şu zamanda tüm hisselerin sayfalarına bakıyorum hepsi Pazarlama kokuyor,hepsi taşıyıcı bir enayi arıyor,ben kişisel olarak 116000 olursa ve 120 000 e kadar viop üzerinde Short açarım 130 000 ise Stop noktam olur. ne kaybederim ? ancak endeks bu şekilde gelene geçene satıyorsa gitmiyorsa yukarı 116000 ı dahi beklemeden bu seviyeden Short açabilirim.yoksa 140 000 hikayesi olsun 150000 hikayesi olsun evet görülür ancak teknik analiz ile baklılınca bu şekilde yükselemez.

Sayfa 18/23 İlkİlk ... 81617181920 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •