Sayfa 459/1000 İlkİlk ... 359409449457458459460461469509559959 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 3,665 - 3,672 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VII

1.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Sürekli yazdığım bir başlıktır, burası.
    Başka nereye yazıyorsunuz acaba takip edelim sizi .

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Bir ürün bedavaysa ürün sizsinizdir.Facebook,twıtter,instagram falan bedava.

3.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Teknolojiden ben de çok az anlarım.Elbet o konu değil yazacaklarım.Hocanın tıp gibi bir konuda dalına bağlı olmakla beraber teknolojiden çok anlaması gerekmez.Utanç verici cümlesi de elbette manasız .Orada sorun olarak gördüğüm tek şey hocanın soru sorulmasını sevmemesi.Bu olmaz, bilim dogmatik olamaz,soru sormak eleştirmek doğruyu bulmak için olmazsa olmaz.Daha önce yazdım ingilizce eğitime zaten karşıyım.İnsan beyni kendi dilinde öğrenmeye daha yatkındır,yeterince türkçe kitap da en azından tıbbi konularda var. .Benim yazacaklarım tıp fakültelerinde sayı ve kontenjan artırılmasının sakıncaları üstüneydi,öğretim üyesi enflasyonu oldu bu da bazı sakıncalar yarattı (o konularda liyakatsiz kadrolaşmalar falan hepinizin malumu),özel üniversiteler konusunda da olumsuz anlamda yazacağım çok şey var.Ama konu uzadıkça uzar sn dimitris ondan kısa kestim.Sn ressamın yazdıkları doğru ,anlamında değil.
    Bence cok dogrusunuz Sn.hkm

Sn tınaz özel üniversitelerde öyle liselerden gelen çocuklar var ki hocadan daha iyi ingilizce biliyor,hocanın sadece bu konudan dolayı bile soru sorulmasından çekindiği durumlar oluyor.İngilizce eğitim gereksiz,tıbbi yeterince döküman var türkçe eğitimde çocuklar daha iyi anlar daha iyi öğrenir.Zamanında oktay sinanoğlu hocanın bu konuda onlarca konuşması var ,ama maalesef başarılı olamadı.

Elbet bu ingilizce öğrenilmesin anlamına gelmiyor,öğrenmek lazım o başka.

FED gelecek hafta için varlık alımlarını günlük 8 milyar $’dan 7 milyar $’a indirdi

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Teknolojiden ben de çok az anlarım.Elbet o konu değil yazacaklarım.Hocanın tıp gibi bir konuda dalına bağlı olmakla beraber teknolojiden çok anlaması gerekmez.Utanç verici cümlesi de elbette manasız .Orada sorun olarak gördüğüm tek şey hocanın soru sorulmasını sevmemesi.Bu olmaz, bilim dogmatik olamaz,soru sormak eleştirmek doğruyu bulmak için olmazsa olmaz.Ben daha önce yazdım ingilizce eğitime zaten karşıyım.İnsan beyni kendi dilinde öğrenmeye daha yatkındır,yeterince türkçe kitap da en azından tıbbi konularda var.Ben zaten türkçe eğitim aldım.Benim yazacaklarım tıp fakültelerinde sayı ve kontenjan artırılmasının sakıncaları üstüneydi,özel üniversiteler konusunda da olumsuz anlamda yazacağım çok şey var.Ama konu uzadıkça uzar sn dimitris ondan kısa kestim.Sn ressamın yazdıkları doğru ,anlamında değil.
    Hocam konunun uzmanı değilim ama fikir beyan edecek kadar okuma yaptığımı düşünüyorum. Mademki çocuklarımız önemli, onları doğru şekilde yetiştirmek için de ne buldumsa okudum .

Soru sorma merakı zihinde açan bir çiçektir ve soruyu cevaplamak ise o çiçeğin dibine kezzap dökmektir. Cevabı alan zihin düşünmeyi sonladıracaktır çünkü.
    Cevaba hazır olan zihin cevabın kaynağına kanalize edilmeli, hazır olmayan zihine ise hazır olmadığı söylenmelidir.

Bunu uygulamaması neticesinde ezberci eğitim dediğimiz ucube eğitim sistemi çıkıyor.

Tıp alanında söz söylemek haddime değil tabiki ama genel ifadelerle şöyle söyleyebilirim : Eger arkadaşımızın çocuğunun soruları cevaplanırsa cevabı ezberleyip , ezberlediği bilgilerin dışına çıkamayan bir doktor olacaktır. Ama soruları cevaplanmaz da araştırmaya yönlendirilirse illerde sınırsız bir doktor olacaktır.

Ezberleyen zihinler mevcut hastalıkları bilir yenisiyle karşılaşınca afallar, çöker. Araştıran zihin ise yeni hastalıklar karşısında gerekli donanımı edinip yoluna devam eder .

Soru sormak konusunda benim fikirlerim bu şekilde.

Sayfa 459/1000 İlkİlk ... 359409449457458459460461469509559959 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •