Sayfa 398/1001 İlkİlk ... 298348388396397398399400408448498898 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 3,177 - 3,184 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. Yetkisiz olarak faaliyette bulunarak döviz alım satımı yapan gerçek veya tüzel kişiler hakkında 1567 sayılı yasa gereğince işlem yapılır, yetkisiz faaliyetinin devamı halinde elli bin Türk lirası (50.000TL.) ile iki yüz elli bin Türk lirası (250.000TL.) idari para cezasının uygulanır, yetkisiz faaliyetin gerçekleştirildiği iş yerleri bir (1) aydan altı (6) aya kadar, tekrarı halinde ise sürekli olarak kapatılması söz konusu olur.
    Yani yetkisiz döviz al sat suçtur.

Altında ise kuyumcu makasları daha da kötü halde o da çözüm değil.

Altın yatırım fonunda %10 vergi kesintisi olması yüzünden alımda verilecek %1 vergi olsada al yatçılar için gram altın hala daha cazip bence.
    Dolarda da öyle.Fon olarak örneğin TDG iyi ama onda da %10 vergi var.

Altın ve döviz fonlarının cazip tarafı ise zarar ederseniz alımda %1'i ödememiş olmanız ve varsa daha önce ödediğiniz diğer stopajlardan stopaj iadesi olabilmesi.

2. Gram altında ana paradan yüzde bir gidiyor fonlarda kardan yüzde on gidiyor . (Yanlış anlamadıysam.) Bu mantıkla fondaki vergi kesintisi daha az oluyor. Ama gramın getirisi fondan daha iyi olabilir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,930
     Alıntı Originally Posted by burak1987 Yazıyı Oku
    Sonuç olarak dolar yok altın yok faiz yok. Geriye hisse fonlar ve diğer değişken fonlar kaldı
    Güya İstanbul Finans Merkezi kurup ülkeyi finans merkezi yapacaklardı. Geldiğimiz duruma bak, bütün finansal enstrümanlara hergün vergi geliyor, yabancılar ülkeyi terkediyor. Sadece yüksek bina yapmakla finans merkezi olacaklarını zannettiler, şimdi ele güne avuç açıp dolar,swap vb için dileniyorlar...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    aslında üstadım direk altın ve dolar satıcısını bulsanız alış-satış fiyat ortalaması iki taraf içinde uygun olur ve vergi verilmez sizce de bu iş bu tarafa doğru kayıp trade harici halk alış verişini kayıt dışı yapabilir mi?

sahibinden e ilan verse adam 100 gr altın veya 10bin dolar satıyorum diye
    Yukarıdaki şu cevabı
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...99#post4464499
    sizin gönderinize cevaben yazmıştım ama mesajınızı alıntılamayı unutmuşum.

5. Iyi aksamlar,
    https://paraajansi.com.tr/hazineden-...-aciyor/15371/
    Fonlara etkisi nasıl olur?

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
    EIC ile SUA fonu arasındaydım ama SUA fonunu alacağım büyük ihtimalle. Bayağı istikrarlı gözüküyor fon.

7. Elimde sabit getirili olarak bulundurduğum eib, sua ve ekf var.
    Fakat bayram dönüşü mac ve tkf fonlarına giriş yapmayı düşünüyorum.
    Saygılar.

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Yukarıdaki şu cevabı
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...99#post4464499
    sizin gönderinize cevaben yazmıştım ama mesajınızı alıntılamayı unutmuşum.
    cvbı aldım ustadım ama dukkan işletmiyorsunuz ki neticede size borç veriyorum TL olarak alıyorum misal karşılığını hile-i şeriye

şark kurnazı halkımız onunda bir yolunu bulur.

Sayfa 398/1001 İlkİlk ... 298348388396397398399400408448498898 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •