Sayfa 968/992 İlkİlk ... 468868918958966967968969970978 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 7,737 - 7,744 arası.

Konu: Viop - XVIII

1. Bankacılığın tarihten silinmesi çok olası dijital para ve tek dünya devleti riski varsa binlerce bankaya gerek yok bence. bir tane yeter. Öyle olmasa bile bu bunalım şirketlerin %25ini çok rahat batırabilir gerçek para(altın) yerine kağıda yatırım yapan (gücünün 8 katı oranında değersiz kağıt üretmek) bankalar ilk batanlar olabilir ve bence batan var ama şimdilik ayakta tutuyorlar devletler. Trump seçim sonrasına bırakıyor ve ab yi de bu şekilde davranmaya zorluyor olabilir. Kaldı ki negatif faiz zaten bankanın batması için önemli bir neden
    Son düzenleme : yasemin5566; 22-05-2020 saat: 04:58.
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

2. Deha büyük tehlike zengin insanların ortadan kalkacak olması.

Eskiden büyük arazi sahipleri vardı, derebeylikler vardı kalktı. Soylu insan sınıfı da bitti sayılır. Almanya'da bir prens varmış milleti para ile soylu yapmanın bir noktasını bulmuş.

Hulusi Kentman ile temsil edilen zenginler de ortadan kalkar. Devletler için bir risk unsuru er geç iktidar değişiyor sıra sana geliyor. Onun yerine kurumsal şirketler, vakıflar muhtemelen desteklenir. Zenginler de akıllı belirli bir seviyeden sonra bir vakıf kuruyor hem hayır işi, hem de merak ettikleri uğraşları yürütmek için bir ortam. Yurt dışı ile ortaklıklar kuruyor ya da yurt dışında yatırım yapıyor, hem riski dağıtıyor hem de benim başıma bir şey gelirse gidecek bir yerim olsa diyordur. Arada ülkeler kontrolden çıkabiliyor, savaşlar olabiliyor. Mesela Suriye'den de çok zengin yurt dışına çıkmıştır.

Adam yalısında spor yapıyor vatandaş eleştiriyor sokağa çıkma yasağı var diye, yani fakirler de her şeye musallat oluyor, sırf o yüzden iyi ki zengin olmamışım diyorum. Bizim zenginlerin de çoğu ağlak, TV de mutlu görüntü veren de yok, hep işler kötü, devlet desteği lazım vs. İşler iyi dersek vergi gelir diye çekiniyor da olabilirler. Sonuçda bu zenginlik işi peşinde koşulacak bir şey olmaktan çıkıyor, Elon Musk bir kısım evlerini satılığa çıkarmış. Evin ile hava atma dönemi de kapanıyor olabilir. Ben zengin olsam Hz. Süleyman ağlardı benim evi görünce demek isterdim, yani zenginlik deyince akıllara durgunluk veren harcama yapmak lazım, başka kim yapar o tip şeyleri. Sanatçıları vs ancak zenginler destekler.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

3. Bu haber sonrası küresel güçler bir anda altında valor uygulamasına geçirdi bir çok devleti.

Odey: Hükümetler bireylerin altın sahibi olmasını yasaklayabilir
    Ünlü hedge fon yöneticisi Odey, hükümetlerin enflasyonda kontrolü kaçırmaları durumunda bireylerin altın sahibi olmasını yasaklayabileceğini söyledi
    Avrupa'nın önde gelen hedge fonu yöneticilerinden Crispin Odey, hükümetlerin, koronavirüs ortamında enflasyonun kontrolünü kaybetmeleri durumunda, özel altın mülkiyetini yasaklayabileceğini söyledi.

Odey, yatırımcılar için kaleme aldığı Bloomberg tarafından görülen mektupta, "İnsanların altın almakta olması sürpriz değil. Ancak yetkililer bir noktada altını tedavülden kaldırıp bireylerin altın sahibi olmalarını yasa dışı kılabilir" dedi ve "Bu adımı sadece eğer dünya ticareti için istikrarlı bir hesaplama birimi yaratma ihtiyacı hissederlerse atacaklar" değerlendirmesinde bulundu.

Uzun süredir merkez bankalarının politikalarını eleştiren ve "kıyamet" tahminleri ile bilinen Odey, bayrak gemisi niteliğindeki Odey European Inc. fonundaki altın varlıklarını Nisan ayında artırdı. Haziran vadeli altın kontratları fonun net varlık değerinin ay sonu itibarıyla yüzde 39.9'unu oluşturuyor. Bu pay Mart sonunda yüzde 15.9 seviyesindeydi. Odey'in dünyanın ikinci en büyük altın madencilik şirketi Barrick Gold Corp.'taki payı ise, kendisinin en büyük tek uzun (long) hisse senedi pozisyonuydu.

Mart ayında yüzde 21 getiri sağlayan fon, mektuba göre, Nisan ayına yüzde 9.5 aşağıdaydı. Odey'in sözcüsü konu hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Hükümetin el koyma korkusu, ABD hükümetinin 1933 yılında dolar devalüasyonunun bir parçası olarak bireylerin özel mülkiyetindeki altınları zorla satın almasını işaret eden bazı ateşli altın destekçilerinin ortak konusu olmaya devam ediyor. Altının fiyatı o dönemde ons başına 20.67 dolardan 35 dolara yükseltildi ve ABD'nin 1971'de altın standardını sona erdirmesine kadar bu seviyede kaldı. Bugün, artık önemli para birimlerinin altına bağlı olmaması ile birlikte, hükümetlerin ya da merkez bankalarının benzer bir adımı düşündüklerine ilişkin bir işaret yok.

Haziran vadeli altın kontratları, Comex'te, yüzde 0.4 yükselerek New York saati ile 0738'de ons başına 1753.20 dolara çıktı ve yedi yılın en yüksek seviyesine yaklaştı.

İçinde bulunduğumuz pandemi dönemini 1930'lardaki Büyük Bunalım ile karşılaştıran Odey, merkez bankalarının, ekonominin nihayetinde küresel kısıtlamaların etkilerinden toparlanacak olmasından dolayı enflasyonu kontrol altına almakta başarısız olacağını söyledi.

Odey, mektubunda, "Tarih, yönetenlerin, kriz anlarında, son çare olarak paralarını değersizleştirme yoluna gittiklerinin örnekleri ile dolu" dedi.

Odey, enflasyon beklentilerine ilişkin piyasa göstergelerinin bir görüş birliğini işaret etmekten uzak olmasına karşın, altının koronavirüs sonrası enflasyondaki yükselişten faydalanacağını düşünme konusunda yalnız değil.

Odey, 15 ay içinde enflasyonun yüzde 5 ila yüzde 15 arasında gerçekleşeceği tahminlerini işaret ederek, yüksek enflasyonun uzun vadeli tahvilleri ve büyüme ile ilişkili hisse senetlerini olumsuz etkileyeceği tahmininde bulundu ve mektubunda, "Otoritelerin bu görünürdeki trendlerin her santimi için savaşmalarını bekliyorum, ancak mücadeleyi de kaybetmelerini bekliyorum" görüşünü dile getirdi.

Odey, gözlerin fal taşı gibi açılmasına neden olan yorumları ve aşağı yönlü piyasa beklentileri ile bilinen bir yatırımcı. 2106 yılında, Breixt oylamasının ardından potansiyel bir resesyon ve yüksek enflasyonun ABD hisselerinde yüzde 80 düşüş getirebileceği tahmininde bulundu. Sonraki yıl, yatırımcılara, kredilerin tükenmesinin ardından ani bir piyasa çöküşü gelebileceğini söyleyen ekonomist Hyman Misnky'den esinlenerek, "Minsky anını" gözlemelerini söyledi.

https://www.bloomberght.com/odey-huk...abilir-2255876
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

4. Kabaca teminatli 77.000 viop hesabi varmis,eskiden sabah viop acilsin diye burda bekleyen cok olurdu. Ramazan etkisi mi yoksa PALA herkesin cebinden parasini aldi mi nedir ? Acilis heycani goremiyorum.

Not :Pala makasla kimseye yedirmiyor

Bir gün sabah ; marjin %20 ye cikartildigini ögrendigimizde ;shortcularin felaketi olacak..

5. Yurtdisi vadeliler eksi durumda. PALA bugun nasil tutacak bakalim?

Bir gün sabah ; marjin %20 ye cikartildigini ögrendigimizde ;shortcularin felaketi olacak..

6. sn aristo, sn hermesj beyefendiler ve sn yasemin hanımfendi değerli ve kaliteli bilgi akışı için teşekkürler. ve tabii ki üslup ve yazım için de ayrıca teşekkürler. sizlere ve tüm arkadaşlara bol kazançlar.

7. yabancının koşar adım kaçmasının sebebi ekonomik çöküş değil bence aksine böyle ortamları cok severdi yabancı
    hükümet o kadar rezil halde ki düşen oylarını kurtarmak için camilerde provokasyon yapmaya başladı izmir de camilerden müzik yayını yapıp belediyelere iftira atıyorlar
    yabancının kaçma sebebi bence erken secim ya da chp li belediyelere kayyum ihtimali

fed bilançosu 7 trilyon doları geçmiş biz çöplükte boğulup bu lanetlerle uğraşıyoruz çok yazık ak partısı olduğu sürece burası bir gıdım yol alamaz

8.  Alıntı Originally Posted by frappe Yazıyı Oku
    Yurtdisi vadeliler eksi durumda. PALA bugun nasil tutacak bakalim?

Yan tahtalar da en az 30 hisse tavan olacak galiba :-)
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Sayfa 968/992 İlkİlk ... 468868918958966967968969970978 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •