Sayfa 196/914 ÝlkÝlk ... 96146186194195196197198206246296696 ... SonSon
Arama sonucu : 7310 madde; 1,561 - 1,568 arasý.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. Robot mudur, insan mýdýr bilmiyorum ama hisse bir süredir 25-26 arasýna sýkýþtý kaldý. Yabancý takasý artýyor gibi ama daha önce de artýyor gibi olup döndüðü çok oldu. 11-33 yükseliþini inceledim. Yabancý takasýnda belirgin bir artýþ olmamýþ. Bir de Haziran ve Temmuz aylarýnda 23-33 arasý %40'lýk bir yükseliþ var hisse fiyatýnda. Bu esnada da yabancý takasý %5'ler civarýndan %11-12'lere ulaþmýþ. Ýki yükseliþin birinde yabancý takasý artýþý var, birinde yok.

Hissenin bence iki önemli sorunu var. Birisi, lot sayýsý az olsa da halka açýklýk oraný çok fazla. Bir diðeri de bulunduðu sektör nedeniyle oluþan Arge ve satýþ pazarlama masraflarý nedeniyle yüksek cirolara raðmen düþük kar üretmesi. Bu sektörde dünyadaki tüm þirketlerde durum böyle aslýnda. Ama o teknoloji þirketleri net karlarýna göre deðil cirolarýna göre fiyatlanýyorlar. Çünkü satýþ hasýlatý arttýkça net kar da artacaktýr bir süre sonra. O hisselerde 500-1.000 F/K'lar normal karþýlanýyor, bizde 30-40 F/K yüksek bulunurken. Örneðin Tesla sürekli zarar ediyor ama fiyatý da sürekli artýyor. Geçen gün borsadaki þirketlerin F/K'larýný paylaþtým burada. Dünyadaki teknoloji þirketlerinin F/K'sýný geçmiþ bizdeki þeker üreten þirketin F/K'sý. O yüzden Kron yüksek net karlar üretene kadar belki de hakettiði þekilde fiyatlanmayabilir. En azýndan Rtalb, Jantsa, Kent vs. gibi bir yükseliþ yapsa bari diyorum.😂

2.  Alýntý Originally Posted by Yýldýz Tozu Yazýyý Oku
    13.09.2020 tarihinde bunu yazmýþým.

Ozaman %5,82 ymiþ.

https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...px?hisse=KRONT

Þimdi %6,66

Siz neden uðraþýyonuz o girdi bu çýktý. Adamlar veriyor zaten veriyi ordan baksanýza.
    YTD.
    Hisse yükselecek diye yýllardýr bekliyoruz ama takas verisini iki gün bekleyemiyoruz. Ýlginç deðil mi?😂

3. Sn.Forza , yemin ediyorum yazýlarýnýzý ve iyimserliðinizi seviyorum.

Bisti , Zambia borsasý olur , Cibuti borsasý olur , Moritanya borsasý olur onlardaki borsalarla falan karþýlaþtýrmak lazým.

Bizim borsamýz þirketlerin büyümesi veya karlýlýðý üzerine deðil , trene atlama üsülü çalýþan bir borsa.
    Neyse yatýrýmcý kazansýn hiç gözüm yok.allah daha çok versin inþallah.

Bizim yatýrýmcý profilimiz Avrupa veya Amerika tarafýna uymuyor onu demek istiyorum aslýnda.

Örnek Kron Amerika da Borsada olsa ne olurdu , burda ne durumda bunu karþýlaþtýrsak belki daha anlamlý olur.

Kaç senedir yazýyoruz burda. Sn.Lionnes PAM diyor , yatýrýmcý sipere yatýyor bombamý diye. Neyse iþte öyle birþey.

Teknik her yerde teknik 100 senedir dünyada ayný ama temele bakarsanýz durum yatýrýmcý profilinde bitiyor.

Az bilmek çok yaramadýðý gibi , çok bilmek hiç iþe yaramýyor þu an.

YTD.
    Yazdýklarým Yatýrým tavsiyesi deðildir.Kendi düþüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadýktan sonra kalaný biriktirme deðil , Birikimi ayýrýp kalaný harcamaktýr...

4. Borsadan hiç anlamadan hisse almak tehlikeli, bütün parasýný kaybedebilir insan. Doðrusu bu aslýnda. Ama genel duruma bakýnca pek de öyle deðil gibi görünüyor Sn.Yýldýz tozu.

2008 krizinde hisseler dibin dibinde olmasýna raðmen bu mantýkla baktým borsaya o yýllarda. Baktým, araþtýrdým, inceledim, kendimce öðrenmeye çalýþtým önce. 2009 yükseliþini kaçýrdým bu sebeple.😂

Þimdi de baktýðýmda yanlýþ gelmiyor borsadaki bu yatýrým mantýðý bana. 25 liradan Kron mu almak mantýklý 500 liradan Kent mi?

Borsa fenomenleri var bir de. Adamýn biri þu hisse gidecek diyor, binlerce takipçisi çullanýnca yükseliyor hisse ister istemez. Bir de genelde derinliði az hisseler oluyor nedense. Þu hisse gidecek, geri kaldý diye yorum gördüm. Sonra baktým 2,20'lerden 3 gördü o hisse. Teknik temel falan hikayeymiþ demek ki dedim sonra. Geri kalan gidiyormuþ demek ki.😂

Reysaþ'la ilgili yorumlar vardý bir ara. Çin, lojistik üssü falan. Sanýrsýnýz Çin bütün mallarýný Reysaþ'ýn kamyonlarýyla taþýyýp, Reysaþ'ýn depolarýný kullanacak. Nasrettin Hoca fýkrasý gibi. Tellere koyun yünleri takýlacak, onu satýp para kazanacak. Peþin para.😂 12 küsür gördü deli gibi net zararla. Kimse negatif F/K'sýna bakmadý. Sonra çýktý mevzu ortaya gerçi.

Bu örnekler uzar gider. Ama borsanýn anlamadan deli karlar edenler oldu. Sonra deli zararlar olasý tabi. O yüzden borsaya uzun süreli bakmak lazým. Kýsa periyotlarda herkes karda ya da zararda olabilir. Borsada 10-15 yýl yatýrým yaptýktan sonra toplamda karda mýsýn, zararda mý? O önemli bence.

5. krontta zaten artýk f/k bakýlmaz çünkü çok fazlaz arge ve pazarlama yapýyor..

pd/dd hiç bakýlmaz geri kalan bir þey o da bu tip yüksek brüt kar marjý ve yüksek arge ve pazarlamaya sahip þirketler için F/S ye bakýlabilir ( Fiyat / Satýþ)

þu an ki piyasa deðerine göre ..

55milyon yýllýk satýþta krontun F/S si 6,76

2020 yýlý 70 milyon civarý satýþ gelirse F/S si 5,31 olur

2021 yýlýnda da 90 milyon satýþ olursa F/S si 4,13 olur..

2025 de satýþlarlar 400 milyon olursa da F/S 0,93 olur

Cyberarkýn F/S oraný þu an 8,5

6. Sevgili dostlar: 15-20 yýldýr borsadayým. En az bir defa gerçekten battým. Ama sonra intikamýmý çok feci aldým ve hala alýyorum. Kazancýma göre (emekli öðretmenim) oldukça fazla kront um var ve maliyetim eksidir muhtemelen. Hala hergün maliyet düþürüyorum. (haftalýk 50-100 lot arttýrýyorum bu ara). BÝR SAATE KALMAZ BUNU SÝLERÝM MUHTEMELEN.

7. Aslinda konusmalarimiz ve soylemek istediklerimiz hep ayni.

Uzun vade yatirim ne kadar yatirim ona bakmak lazim.

Ulkemizde kriz var bitmediginden, yatirimci profilimiz degismez gibi geliyor bana.
    Stabil bir ulke olabilsek en azindan sirket karlarindan potansiyelinden soz edilebilir yatirimci bulunur.

Bizim sirket degerleri artiyor ama dolar karsisinda ayni seviyede, Amerika veya avrupada sirketler gayet rahat bir sekilde Turkiye deki sirketleri alabilirler.

Neyse biz isimize bakalim.
    Ytd.

ASUS_X00QD cihazýmdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdýklarým Yatýrým tavsiyesi deðildir.Kendi düþüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadýktan sonra kalaný biriktirme deðil , Birikimi ayýrýp kalaný harcamaktýr...

8. bomba mý attým yine .... sayýn Yýldýz Tozu þimdi herkes sipere

Sayfa 196/914 ÝlkÝlk ... 96146186194195196197198206246296696 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •