Sayfa 660/914 ÝlkÝlk ... 160560610650658659660661662670710760 ... SonSon
Arama sonucu : 7310 madde; 5,273 - 5,280 arasý.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. Açýkcasý bu kadar bilgi ve araþtýrma için size karþý saygý duyuyorum.
    Þahsen ben bu kadar enerji tüketemiyorum Kront için. Yatýrýmcý sunumunu okumak için vakit bile ayýrmadým.
    Sizler yatýrýmcý sunumunu okuyup, içindeki bilgileri özetleyerek ve detaylarý irdeleyerek buraya yazýyorsunuz.

Daha öncede paylaþtýðým gibi þirket þimdiye kadarki yatýrýmcý sunumlarýndaki iþleri bilançolara aksettirmiþ olsaydý ve hiçbir spekülasyon ve manupulasyona ortam saðlamasaydý hisse fiyatý çoktan kat kat katlamýþ olurdu.

1C23 bilançoya bakacaðýz bakalým ne olacak. Ne gelecek ne gelmeyecek. Þansýmýzada tam seçim arefesi zamaný konsolide bilançolar.

Ya herro ya merro durumu var.... Çok pis zamanda gelecek bilanço...

YTD.
    Yazdýklarým Yatýrým tavsiyesi deðildir.Kendi düþüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadýktan sonra kalaný biriktirme deðil , Birikimi ayýrýp kalaný harcamaktýr...

2. Öyle bir hal aldý ki forum kimsenin konuþasý gelmiyor artýk ters indikatör alýrým ben bunu normalde coþku yaþarken düþtük yas tutar gibiyiz bi toparlanma olabilir diye umuyorum çok iyi iþlediler ne diyelim o kadar heyecanýmýz vardý ki öyle bi aldýlar ki onu bizden bir sürü tahta çok iyi primler yaparken buraya yatýrým yapanlar sadece zirve civarý satýþ yapanlar enflasyona karþý kendisini koruyabildi malesef burda tek temennim kalýyor bu þirket bir gün çok iyi fiyatlara geldiðinde yýllarca elinde tutanlar enflasyona yenilenler þirket beklenen geliþmeyi saðladýðýnda umarým ortak olurlar gerçekten yýprattýn yatýrýmcýný umarýn kýsa zamanda bu görüntü tersine döner beklenti yüksek olduðu için kötü gibi görünen bilanço da artýk panik yapýlacak kadar kötü olmayý býrak iyi bile sayýlabilir çok sayýda fuara katýlým saðlandý pazarlama giderleri yazýldý bunlar hep ileriye dönük yatýrým Ar-Ge zaten en çok yatýrýmcýnýn isteyeceði þey sabýr sadece bu firmanýn hayalini bekliyoruz henüz gelmedi ama riskini bizzat yaþýyoruz daha ne olabilir olumsuz diye düþünüyorum yýlýn ilk çeyreði bitti neredeyse kaldý 3 çeyrek deðil mi havelsan anlaþmasýnýn büyük iþ anlaþmalarýna dönüþmesini bekliyorduk deðil mi kalan 9 ayda illa son ayda olmayacaðýna göre de bir kaç ay içinde güzel iþ anlaþmalarý bekleyebiliriz peki bu durumda bu fiyatlanmayacak mý dediðim gibi sabýr çok büyük anahtar yatýrýmcýnýn baþka çaresi de yok yýpransa da sabretmeli baþka tek bir alternatif kalmadý çünkü bir ay önce arz olan firmalar nerelere geldi yýllarýn krontu nerelerde bunu satýp ne alsýn yatýrýmcý var mý seçenek.

Yatýrým tavsiyesi deðildir.

3. https://www.gisec.ae/

Kaç oldu beþ mi bir kaç ay içindeki fuar katýlýmlarýmýz.

Dubai, Ýngiltere, Almanya, Ýspanya, þimdi de ortadoðunun en büyük siber güvenlik fuarý diyorlar, o zaman bu fuarlara katýlacak kadar geliþmiþ ürünümüz var demektir ve bu fuarlarda iþ baðlantýlarý da oluyor olmalý yoksa bir iki sonra gitmezsiniz daha, peki artýk bu sene bir kýrýlým yaþatýn artýk bize de biz de mutlu olalým.

4. Haftanýn kapanýþý...

Konu hakkýnda bilgisi olan varsa sevinirim.invest forumda krontun bir oyun yazýlýmýný abd de 300 milyona sattýðý ve bu paranýn þekerbanka yatacaðý,bu para hesaba yatmadan spk nýn bedelsizi onaylayamacagý yaziyor.bir kaç kiþide iddia dogru diyor.Ýþin uzmanlarý asýl bu forumda.Bana saçma geldi ama bu patrondan her þey beklediðim için kafama takýldý.Bizden sonra bedelsize baþvuranlarýn bile onaylandý hatta bölündü.ytd

6.  Alýntý Originally Posted by ysf49 Yazýyý Oku
    Konu hakkýnda bilgisi olan varsa sevinirim.invest forumda krontun bir oyun yazýlýmýný abd de 300 milyona sattýðý ve bu paranýn þekerbanka yatacaðý,bu para hesaba yatmadan spk nýn bedelsizi onaylayamacagý yaziyor.bir kaç kiþide iddia dogru diyor.Ýþin uzmanlarý asýl bu forumda.Bana saçma geldi ama bu patrondan her þey beklediðim için kafama takýldý.Bizden sonra bedelsize baþvuranlarýn bile onaylandý hatta bölündü.ytd
    Kron'da oynanan oyunlarin telif hakki satildi ise olabilir gibi. Seker para, spk incelemesi filan..taslar oturuyor. Yalniz bedelsiz ne alaka

Yatirim tavsiyesi degildir

Alýntý Originally Posted by Usta Yazýyý Oku
    Kron'da oynanan oyunlarin telif hakki satildi ise olabilir gibi. Seker para, spk incelemesi filan..taslar oturuyor. Yalniz bedelsiz ne alaka

Kronda oynanan oyunlar deðil 300 milyon,milyar dolarlar deðerinde yanýndada en iyi aktör en iyi dublaj en iyi makyaj gibi oscar ödüllerinin hepsini alýrdý.Kozal gibi devasa bir þirket bizle ayný zamanda hemde 2000 bedelsize baþvuruyor onaylaniyor bölünüyor üstünede yüzde 20 düþüyor bizim gibi ķüçcük þirketin 3 büro 50 çalýþan ve o kadar bilgisayarý olan dogruluk ve dürüstlukten ödün vermeyen kron umuzun 2.5 aydýr bedelsizinin onaylanmamasi size normal geliyor yani.tabii ki surecin uzadýði ornekler var ama onlar çook büyük þirketler bazýlarida çook dalavere dönen þirketler olmuþtur.Biz hangi kategoriye giriyoruz acaba.ytd😒

8.  Alýntý Originally Posted by Usta Yazýyý Oku

Sarlatana cevap yazmis olmamak icin sakaya vurmustum, ama sanirim cok becerememisim.

Kron'un oyun yazilimi satmis olma olasiligi onbinde 1 bile degil. Gizliden oyun yazilim gelistirip, oynayanlarin ve calisanlarin bile haberi olmadan hem de super bir hale getirerek super bir fiyata, yine kimsenin haberi olmadan satis yapacaksin?? Satis olacak ama bilancoda gorunmeyecek?? Para yatmasa bile alacaklar kisminda gorunmesi lazim. Diger taraftan satis olmasi icin urun lazim, urun icin muhendis. Bizim Oyun yazilimi konusunda tecrubeli tek bir muhendisimiz yok. Hal boyle iken, birisi, neden boyle bir sey ileri surer. Cok alternatif var, ama bence "hasta". Son yillarda ulkedeki hasta oraninda maalesef cok ciddi artis var.

Bedelsiz ne alaka kisminda ise biraz ciddiyet var, velev ki yazilim satmis olsun, bedelsiz ile satisin ne ilgisi olabilir. SPK cok farkli sebeplerden dolayi bekletiyor olabilir. Durum normal olmayabilir. Benim sakayla da olsa iliskilendiremedigim kisim, adamin bunu oyun yazilim satisi ile iliskilendirmesi.

Bence endiseye mahal yok. Bedelsizin onaylanmayacagina pek ihtimal vermiyorum. Hatta su bile olabilir: Belki bekletmiyordur da, Kozal'in guclu baglantilari vardir, onu one cekmislerdir. Ama ister onaylansin, ister onaylanmasin, sirkete herhangi bir etkisi yok.

Bizi olmadik/olmayacak seylerden bile medet umar hale getirmis olmalari aci verici.

Sayfa 660/914 ÝlkÝlk ... 160560610650658659660661662670710760 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •