Sayfa 910/914 ÝlkÝlk ... 410810860900908909910911912 ... SonSon
Arama sonucu : 7310 madde; 7,273 - 7,280 arasý.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. Amerika dan Çine , Güney ameikadan beyaz rusyaya kadar satýþ aðý var þirketin. Anlamadýðým þekilde malý hiç satmýyor musunuz?

Bir tane adam akýllý kap haberi yok.... 2024 dede kap yollamayýn...

Þu bilançoyu açýklayýnda bir görelim kalalým mý gidelim mi anlayalým....
    Yazdýklarým Yatýrým tavsiyesi deðildir.Kendi düþüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadýktan sonra kalaný biriktirme deðil , Birikimi ayýrýp kalaný harcamaktýr...

2. Bilancoyu yollayin yaw bos bos takiliyorsunuz.

3. bilanço????
    YATIRIM , harcadýktan sonra kalaný biriktirme deðil , Birikimi ayýrýp kalaný harcamaktýr...

4. Devre kesici döneme geri döndük... 30,74 den 24 eee...

Yine agresifleþtiryorlar beni ya...

Bilançoyu açýklayýn ya....

5.  Alýntý Originally Posted by Yýldýz Tozu Yazýyý Oku
    Devre kesici döneme geri döndük... 30,74 den 24 eee...

Yine agresifleþtiryorlar beni ya...

Bilançoyu açýklayýn ya....
    bu iþin boku çýktý artýk. SPK ne zaman dur diyecek bu tahtadaki hýrsýzlara, al gülüm ver gülüm yapýp zengin olanlara ne zaman dur diyecek?

Bakýn al sattan zengin olanlar diyorum , al sattan para kazananlar demiyorum böyle dememin sebebi de sürekli neredeyse her 1 senede , hisseye devasa yukarý aþaðýya fiyat marjlarýnýn yaptýrýlmasý . Böyle marjlarda sadece para kazanýlmaz , zengin olunur. Hissede her kimse bu hareketleri yapan veya yapanlar , iþte bunlar al gülüm ver gülüm yaparak zengin oldular.

Son 7 senedir ayný tantana. al gülüm ver gülüm .

Teker teker yazayýmm.

Yýl 2016 : zirvesinden yüzde tl bazlý 50 düþüþ , dola bazlý da yüzde 50 civarýnda düþüþ

Yýl 2018-2019 yýlý zirvesinden tl bazlý yüzde 65 düþüþ, dolar bazlý ise yüzde tam yüzde 80 düþüþ.

Yýl 2020 mart ayý ( pandemi zamaný burda tüm hisseler düþmüþtü) : zirvesinden tl bazlý yüzde 50 düþüþ ve dolar bazlý ayný oranda düþüþ.

Yýl 2020 nisan ayý : Zirvesidnen yüzde 40 düþüþ , dolar bazlý da yüzde 40 düþüþ.

Yýl 2021 yýlý sonlarý - 2022 baþlarý : Zirvesinden tl bazlý yüzde 60 düþüþ ve dolar bazlý ise yüzde 80 düþüþ .

Yýl 2023 baþlarý : Zirvesinden tl bazlý olarak yüzde 40 düþüþ ve dolar bazlý olarak ise yüzde 70 düþüþ

Ortalama her 1 senede veya 1,5 (birbuçuk senede) zirvesinden yüzde 50 veya yüzde 80 düþüyor.

Son 7 senede tamam tamýna 6 kez devasa düþüþler yaþaandý. ( veya diðer deyiþle birileri al sat yaparak zengin oldular)

Kazanan al gülüm ver gülüm yapanlar, kaybeden ise biz uzun vadeci yatýrýmcýlar hem psikolojik manevi olarak hem de maddi olarak.

Borsadaki bistteki her hissede al sat yapýlýr ve yapýlmasý son derece doðal çünkü hisselerin iþleyiþi zaten al sat ile arz talep dolayýsýyla da fiyat oluþur piyasalarda.. ( ki ben de ara sýra yapýyorum ufak bir miktarla ) ama bunlarýn yaptýðý þeyin adý al sat falan deðil baþka bi þey , yeni bir isim koysak bunlarýn yaptýðý al-sat soygunu al sat vurgunu , yaðmalama , talan etmek resmen.
    Son düzenleme : lionnes1; 21-03-2024 saat: 20:24.

6. Gelecek yýllýk bilançoda enflasyon muhasebesi var zaten bu sebeble bu sene tüm þirketler bilançolarýný geç açýklýlýyorlar .

Enflasyon Muhasebesini kullanarak bunlar yine oyun yapýp bilançoyu sözde kötü açýklayabilirler .Her þey beklenir bunlardan . GTT , dünya kupasý , 2 sene önce 1 ay geç açýklanan kap haberi oyunlarýný eski yatýrýmcýlar bilir. bunlarda oyun bitmez.

Demek istediðim þu yýllýk bilanço kötü gelirse kimse paniðe kapýlmasýn, enflayon muhasebesi adý altnda makyaj bilanço gönderebilirler.

Zaten hemen yýllýktan sonra , 20 haziran son gün olan ilk 3 aylýk bilanço gelecek. 3 aylýk bilançoya kadar da beklenebilir diye düþünüyorum çünkü arada çok kýsa bir zaman var yýllýk ile 3 aylýk arasýýnda. Gerçi bunlar ilk 3 aylýk bilanço da bu sefer "dönemsellik, mevsimsellik " adý altýnda bir makyaj daha yapabilir , belli olmaz bunlarýn oyunlarý bitmez. Her helkarda zaten benim açýmdan ne yýýllýk , ne de 3 aylýk önemli þu satten sonra sadece yaptýðým yatýrýmýn karþýlýðý almak için bekliyorum . Bu seneyi de geçiþtirirlerse farketmez yine bekleyeceðim, yatýrýmýmýn karþýlýðýný almadan da çýkmayacaðým bu hisseden.

Ayrýca bu hisse ne zaman bilançoyla çýktý ki? Daha önce defalarca kez bilançolar geldi , Teþvik haberi geldi , havesan ,azerbaycan ile partnerlik KAP haberi falan geldi , bedelli sermaye artýþý , bedelsiz sermaye artýþý geldi hiç birine tepki göstermedi bu hisse.

Özetle þu satten sonra ne bilançoyla , ne Kap haberleriye ne de baþka bir haberle falan iþim olmaz .

Benim için artýk þu saatten sonra tek önemli bi þey var , bekleyip , yaptýðým yatýrýmýn karþýlýðýný alýp hisseden çýkmak .

7. Ya Allah aþkýna biraz kaðýdýnýza sahip çýkýn.
    Eski zirvesinden düþtü...

USD bazýnda 0,73 dolarda.

0,71 altý tehlike çanlarý çalar

8. sahip çýkmadýklarýný nereden çýkardýnýz sayýn Yýldýz Tozu?

Son 7 senedir yukarda yazdýðým gibi devasa marjlarla al sat la zengin oldular , sahip çýkmak da ne kelime.. sahiplendiler resmen hissseyi al sat ile.

son 7 senedir keyifleri yerinde onlarýn , hatta son 7 senedir bayram ediyorlar.

Sayfa 910/914 ÝlkÝlk ... 410810860900908909910911912 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •