Sayfa 869/914 ÝlkÝlk ... 369769819859867868869870871879 ... SonSon
Arama sonucu : 7310 madde; 6,945 - 6,952 arasý.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. Sektördeki bazý hisseler , PAPÝL , LÝNK 20 küsür , 30 küsür F/S ile fiyatlanmaya devam ettikleri sürece benim de Kront için hesabým minimum F/S :40 olacak.

normal þartlarda bu hisseler böyle fiyatlanmasaydý F/S:20 derdim hadi bilemedin F/S:15 makul derdim . Ancak þartlar deðiþti.

2. Unicorn olabilmesi için iþinden baþka bir þey düþünmeyen konusunda uzman bir sahibi ve yönetimi olmasý lazým.

Bunun sahibi Bist'te iþ peþinde. Yönetimi de teknoloji gurularýndan deðil çoðunluðu finansçýlardan oluþuyor.

3. 3. veya 4. çeyreðe oynanýr Kront'ta, patronun pozisyonuna göre, ama ötesi için bir temel oluþturamýyorlar.

Daha öncede ifade etmiþtim bu þirketin sahibinin deðiþmesi lazým. Ýþinin ehli dürüst birilerinin eline geçerse o zaman bir dünya markasýna dönüþebilir. Bu iþ böyle yapýlýr diyecek bir guru her þeyi deðiþtirebilir. Biz de böyle guru aslýnda çok da nasýl denk gelir orasýný bilemem.

4. Borsada ünicorn piyasa deðeri baþka bir kavram þirketin kendisinin ünicorn olmasý bambaþka.
    Pakistan da etisalat dan iþ alabilmiþken s.arabistan’ýn sýfýr olmasý enteresan.
    Çok daha kötü bilançolar ve þoklar gördüm bu senette.o zaman mcap bu seviyenin epey üstündeydi.benim buradan alma sebebim netas dan alýnan dolar bazý mcap e yakýn bir öcapmde olmasý.hemen hemen hiç kimse tarafýndan bilinmemesi,aslýnda mevcut müþteri profilinden patrona kar kaçýrma ortamý ozr.kron usa gerçekten pazarlama mý yoksa yiðeni kýzý tarzý nir organizasyon mu yoksa gerçekten kýran kýrana pazarlama varda iþ mi alamýyorlar onu çok merak ediyorum.þirket için çnemli nir para yakýyorlar orada. Bist 100 dýþý olup saçma sapan mcaplere gitmeyen ender senetlerden(enflasyon ve dolar ile karþýlaþtýrma yapýyorum).klasik kront bilançosuydu bakalým 12 aylýkda bedelli sonraý bir ayrýþma yapabilevek mi

5. Arge harcamasý yýllýk 1.5 -2 milyon $ civarý olacak görünüyor. Önceki ceyreklerle tutarlý gelmiþ. Geçen yýl 1 milyon $ kadardý arge.
    Bilançoda baska ilginç bir þey göremedim.

6. Ben leþ oldugunu dusunuyorum.Bence siz sirkete bakiyorsunuz sadece.
    Bir 6 ayliga bakalim birde buna.

Bir istikrar var mi? Gecen seneyle falan bir alakasi varmi?

Valla reel %300 enflasyonu da dusunun , en azindan tuikin %70 ini dusunun.

Borcu dusunun. Bedelliyi düþünün. Bu sirketin aralik 2022 de 23 Kusur TL oldugunu düþünün.
    Endeksin 2x-3x yapip 8500 e dayandigini dusunun.

Bunun %70 deger kaybettiðini dusunun. Bu %70 icin bizim %250 cikmasi gerektigini dusunun.

Vs.

Neyse bosverelim gecmisi gelecege bakalim....

7. #kront #tarkm #sahol #sasa #doas #froto #thyao #tuprs #kontr #eregl #brsan #sise #astor #dofer #mekag

KRONT , Bilanço oyunlarýyla elinizden hisseleri almaya çalýþýyorlar.

Sakýn bu tuzaða düþmeyin.

Özellikle yarýn ve ilk hafta, yani yarýndan sonra 1 hafta boyunca , küçük yatýrýmcýnýn elinden hisseleri almak için , hissede hýzlý aþaðý hareketler , devre kesiciler vs. her türlü oyunu yapacaklar.. ( bu benim fikrim )

Bu hareketlerin amacý küçük yatýrýmcýyý korkutup , hisseleri bedava fiyata toplamak .

Yýllardýr yatýrýmcýyým bu hissede , bu hýrsýzlarýn her þeyini , yýllarýn tecrubesi ile öðrendim.

Bu hisse yani KRONT , unicorn ya olacak ya olacak baþka yolu yok.

Bu hýrsýzlarýn tuzaðýna düþmeyin .

Kront un , neden unicorn olacaðýný , profilimde yazýyorum ve her gün paylaþýyor.

Hisse hedefime gelene kadar da , durmadan , gece gündüz demeden , haftaiçi hafta sonu demeden durmdan temel analiz bilgilerimi sizlerle paylaþmaya devam edeceðim.

https://twitter.com/TemelTeknikBist/...85518198518070

8. #kront

Kront bu 9 aylýkta ,arge ve satýþ pazarlamaya yani yatýrýmlara 87 milyon tl harcamýþ.

2023 yýlýnýn tamamýnda ise bu tutar yani yatýrýmlara harcanacak tutar 120 milyon tl yi bulacak bana göre.

2024 yýlýnda ise minimum 150 milyon tl olur yatýrýmlara harcanacak para.

Bedelli sermaye artýþýndan ise ekstra 30 milyon tl daha yatýrýmlara para harcanacak

Yani Kront , 1 sene içinde 150 milyon tl + 30 milyon tl, toplamda 180 milyon tl yatýrýmlara para harcayacak.

bu 180 milyon tl önümüzdeki 1 sene içinde harcanak tutar .Yani bu sene yani 2023 yýlý ve öncesinde yatýrýmlara harcanan paranýn dýþýndaki tutar bu 180 milyon tl.

2023 yýlýnda 120 milyon tl yatýrým + 2024 yýlýnda 180 milyon tl yatýrým = 300 milyon tl yatýrým sadece 2 senede. 2023 yýlý önceki seneler hariç.

Ayný sektörde, ayný ülkede, ayný borsada iþlem gören diðer yazýlým/biliþim hisseleri , MÝATK, LÝNK , PAPÝL, SDTTR, HTTBT hepsini toplasak Krontun yatýrýmlara harcadýðý paranýn 5 te birini anca harcýyorlar.

30 F/S li , 1,5 milyar tl piyasa deðerine sahip Link Bilgisayar , yatýrýmlara senede sadece7 milyon tl harcýyor .

Papil de 5 milyon tl harcýyor yatýrýmlara.

Ve bunlarýn F/S leri 20 ler de 30 larda.

Dediðim gibi ,

KRONT , Bilanço oyunlarýyla elinizden hisseleri almaya çalýþýyorlar. Sakýn bu tuzaða düþmeyin.

Özellikle yarýn ve ilk hafta, yani yarýndan sonra 1 hafta boyunca , küçük yatýrýmcýnýn elinden hisseleri almak için , hissede hýzlý aþaðý hareketler , devre kesiciler vs. her türlü oyunu yapacaklar.. ( bu benim fikrim )

KRONT ta hedefim devam ediyor.

Kront ta hedefim unicorn yani 1 milyar dolar piyasa deðeri.

https://twitter.com/TemelTeknikBist/...02824974794855
    Son düzenleme : lionnes1; 08-11-2023 saat: 00:28.

Sayfa 869/914 ÝlkÝlk ... 369769819859867868869870871879 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •