Sayfa 267/914 ÝlkÝlk ... 167217257265266267268269277317367767 ... SonSon
Arama sonucu : 7310 madde; 2,129 - 2,136 arasý.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. Ortaklýk Yapýsý
    Hissedarlar Hisse Grubu Hisse Adedi Sermaye Payý
    Netaþ Telekominikasyon A 1.426.852,00 10,00%
    Lütfi Yenel B 4.057.799,50 28,44%
    Toplam Halka Açýk Kýsým C 8.783.861,50 61,56%
    Toplam 14.268.513,00 100,00%

https://kron.com.tr/sirket-bilgileri

Burada görülebileceði þekilde %10 A grubu hisse Netaþta. Tabi Netaþta derken Netaþ Genel Müdürü , genel müdür yardýmcýsý ve farklý bir departman olarak daðýlýyor. Netaþ hissesin tek kiþi temsil etmiyor ve bunlar icrada görevli deðiller.

https://kron.com.tr/_upload/pdf/Syir...ilgiZFormu.pdf

1-Ýcrada görevli olmayanlarýn , imtiyazlý hisselerle A grubu Yönetim kurulu baþkanýný deðiþtirme gibi gücü elinde tutmasý garip geliyor bana ? Böyle bir þey olabilir mi?

2- Netaþ Genel Müdür C.Müjdat Altay görevi býrakýnca , Kron Yönetiminde görevi býrakmýþ olacak mý , olmayacak mý?

YTD.
    Yazdýklarým Yatýrým tavsiyesi deðildir.Kendi düþüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadýktan sonra kalaný biriktirme deðil , Birikimi ayýrýp kalaný harcamaktýr...

2.  Alýntý Originally Posted by VaLeNTiNe Yazýyý Oku
    Netas daki hisseler imtiyazlý hisseler Sayýn Usta. Bu hisseleri aldýðýnýz zaman þirket kontrolünü saðlayabiliyorsunuz. Netaþ ile Lütfü Yenel arasýnda nasýl bir iliþki var çözmek zor. Netaþ istese yönetim kurulunu deðiþtirebilir. Ama Kron'u umursadýklarýný hiç sanmýyorum. 2 tarafa da ciddi katký saðlayabilecek bir yapýlanmaya gidilebilir ama yapmýyorlar.

Þahsi gözlemime göre özellikle Netaþ'ýn ZTE devri sonrasý tamamen görmezden geliyorlar. Bu da bende ortaklýktan çýkmak isteyebilecekleri izlenimini uyandýrýyor. Netaþ'ýn iþletme sermayesi ihtiyacý var. Ýmtiyazlý hisselerin satýþýndan sizin aksinize 100 milyon TL'nin üzerinde bir gelir elde edebileceklerini düþünüyorum. Ayrýca Netaþ daki hisselerin satýþý çaðrýya gidecek bir süreci de baþlatacaðý için küçük yatýrýmcý için de oldukça önemli.
    Bu kadar emin konusunca, hic arastirmayacaktim ama hislerime yenik dustum: Netas Lutfi'den yuzde 10luk imtiyazli kismi satin alinca, cagri sureci zorunlulugu dogmamis; simdi neden dogsun anlamakta zorluk cekiyorum. https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/323636

Yatirim tavsiyesi degildir

3.  Alýntý Originally Posted by Usta Yazýyý Oku
    Bu kadar emin konusunca, hic arastirmayacaktim ama hislerime yenik dustum: Netas Lutfi'den yuzde 10luk imtiyazli kismi satin alinca, cagri sureci zorunlulugu dogmamis; simdi neden dogsun anlamakta zorluk cekiyorum. https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/323636

Yatirim tavsiyesi degildir
    Olmadýðý olmayacaðý anlamýna gelmez ki. Netaþ'a satýþ normal bir satýþ deðil çünkü.

Çaðrý yoluyla hisselerin toplanmasýna iliþkin tebliðde açýk þekilde imtiyazlý hisselerin deðiþiminin çaðrý zorunluluðu getirdiði belirtilmiþ. Netaþ, Lütfü Yenel ile yaptýðý anlaþmada imtiyazlý hisseleri almýþ. Yönetim kuruluna 3 üye atamýþ. Böylelikle yönetim kontrolünü tam olarak ele geçirmemiþ. Böylelikle çaðrý muafiyetlerinden yararlanmýþlar. Burda ikili bir anlaþma söz konusu. Hisse devirleri sýrasýnda çaðrý zorunluluklarýndan kaçýnmak için bu tip anlaþmalar olabiliyor.

Benim burda anlatmak istediðim sektöre girmek isteyip kendi yönetiminde pazara oyuncu olarak girmek isteyen birinin ilk önce Netaþ'ýn kapýsýný çalabileceðidir. Bahsettiðim tipte bir giriþim mutlaka þirket yönetimi almak isteyecektir. Aksi takdirde zaten Netaþ'a gitmeye gerek yok. Lütfü Yenel yönetiminden memnun olan gidip piyasadan da hisse toplayabilir.

Þu zaman bence hisse satýþý için en uygun zaman. Dönem dönem bankacýlýk, çimento, tekstil gibi sektörlerde altýn çaðýný yaþamýþ ve bu sektördeki þirketler deðerinin çok üstüne satýlabilmiþlerdi. Peki Lütfü Yenel hisselerini satar mý? Açýkçasý bunu kestirmek güç. Herhangi bir iþaret yok. Peki Netaþ satar m? Bu sorunun cevabý bence evet. Netaþ üzerinden hisse almaya gelen birinin de hedefinin þirket yönetimi olduðunu düþünür ve akabinde çaðrýya gidecek bir süreçte beklerim.

4. Sn.Valentine yanlýþ anlamayýnda çok ütopik geliyor bana þu an için.

Þunu anlamadým halen ' Netaþ neden elindeki hisseleri satsýn ? '

Lütfü Bey yaþlandý ayrýlacak elindeki hisseleri satabilir gider tatil yapar keyfine bakar orasý ayrýda Netaþý anlamadým.

YTD:
    YATIRIM , harcadýktan sonra kalaný biriktirme deðil , Birikimi ayýrýp kalaný harcamaktýr...

5. Siber güvenlik alanýna girmek isteyenlerin sayýsý artýyor. Bu da sektörde deðerlemeleri yükseltiyor. Blok satýþ ile ortaklýktan çýkmak için ortam yeterince iyi.

Kron'da yönetim kurulu üstünlüðünü saðlamanýn en uygun maliyetli yolu imtiyazlý hisselere sahip olmaktan geçiyor. Ýmtiyazlý hisseler Netaþ'da.

Netaþ ZTE'ye geçtiðinden beri yanýlmýyorsam Kron ile çalýþmýyor. (Yanlýþsam düzeltin lütfen)Aldýðý ihalelerden herhangi bir iþ göndermiyor. Yani iþtirakini büyütmek kârlý hale getirmek gibi bir politikasý yok. Bir iþtirak büyütülmek istenmiyorsa orda istenen ondan kurtulmaktýr. Angarya görülüyordur. Bunlar þahsi düþüncelerim. Gerçekten böyleyse iyi bir fiyata satabileceði bir ortam varken ve de bilançosunda nakit ihtiyacý görülürken bence soru neden satmasýndýr?

Ayrýca siber güvenliðe Kron üzerinden yatýrým yapacaksanýz kapýsýný ilk çalmanýz gereken imtiyazlý hisselerden dolayý Netaþ olmalý.

6. Halk yatirim kadar bos beles kurum yok bu hissede

Ytd.

ASUS_X00QD cihazýmdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alýntý Originally Posted by Yýldýz Tozu Yazýyý Oku
    Halk yatirim kadar bos beles kurum yok bu hissede

Ytd.

ASUS_X00QD cihazýmdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Var var. Bank Of America

Sayfa 267/914 ÝlkÝlk ... 167217257265266267268269277317367767 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •