Sayfa 913/914 ÝlkÝlk ... 413813863903911912913914 SonSon
Arama sonucu : 7310 madde; 7,297 - 7,304 arasý.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1.  Alýntý Originally Posted by lionnes1 Yazýyý Oku
    Enfalsyon

Tüik aylýk 3,16% , yýllýk 68,50%
    ÝTO aylýk 3,93%, yýllýk 78,25%
    Enag aylýk 5,68%, yýllýk 124,63%

Aylýk yüzde 5 enflasyon var . ÞU anda en kötü et olan 1 kg kýyma kasaplarda 600 lira . Yani pirzola et sote etten bahsetmiyorum , en kötü et olan kýyma dan bahsdiyorum. Aylýk enflasyonla hesaplarsak her ay 30 lira zam geliyor kýyma et fiyatlarýna ve her þeye.

Sene sonuna kalmadan 1 kg kýyma 1000 liraya yaklaþýr.
    kront et satisinami baslamis yahu ne oluyoruz?

Dolar patlar, Turkiye batar diyenlere inat sonuna dek Turk varliklarina yatirim, sonsuza dek Turkiye Cumhuriyeti...

2.  Alýntý Originally Posted by Yatirimciali Yazýyý Oku
    kront et satisinami baslamis yahu ne oluyoruz?
    kront deðil kron demek istedin herhalde.

kront hisse , kron ise þirkett ikisi ayrý .

Kronu kastediyorsan , yok et satýþýna baþlamadý kron . Burdaki mesajý anla bi zahmet . Son 3 senede her þey 10 kat zamlandý ülkede demek istedim . Et sadece bir örnek.

3.  Alýntý Originally Posted by lionnes1 Yazýyý Oku
    Herkese merhaba ...

Bir kaç bi þey yazýp gideceðim .

Ayný ülke ayný borsa ayný sektörde iþlem gören , Krona oranla ( cirosal oran olarak ) çok daha düþük arge ve pazarlama yatýrýmlarý yapanlar ve brüt kar marjý krona oranla çok düþük olan ve de e-turquality teþviði olmayan bazý hisselerin Price /Sales oranlarý þöyle.

Anlýk ;

Fonet Price/Sales : 20

Link bilgisayar Pirce /Sales : 82

Papil Price /Sales : 100

Hitit bilgisayar Price /Sales: 18

Smart yazýlým Price /Sales : 17

Miatk Price /Sales: 36

Atp yazýlým Price /Sales:15

.

Anlýk ;

Fonet, Price/Sales : 21

Link bilgisayar, Pirce /Sales : 88

Papil, Price /Sales : 87

Hitit bilgisayar, Price /Sales: 13

Smart yazýlým, Price /Sales : 12

Miatk, Price /Sales: 22

Atp yazýlým, Price /Sales:11

Patek Pasifik teknoloji, Price/Sales : 25

Odine teknoloji, Price/Sales :11

Kront, Price/Sales : 8

Bi soru soracaðým tahtadki hýrsýzlara ..

þimdi bu yukardaki , ayný ülke ayný borsa ayný sektörde iþlem gören , Krona oranla ( cirosal oran olarak ) çok daha düþük arge ve pazarlama yatýrýmlarý yapanlar ve brüt kar marjý krona oranla çok düþük olan ve de e-turquality teþviði olmayan hisselerin hepsi mi spekulatif fiyatlanýyorlar ? Bi tek sen mi hisseni doðru fiyatlýyorsun ?

Ey hýrsýz tahtacý sana diyorum . Ey hrsýz tahtacý , sen düþün taþýn bu soruma kendi kendine cevap ver. Foruma gelip cevap yazmaný beklemiyorum, sadece bi düþün derim bu sorumu.
    Son düzenleme : lionnes1; 03-04-2024 saat: 16:45.

4. yani ne diyorsuni etin kilosu 1000 lira olunca kronun durumu tam olarak ne olur?
    bu hirsiz tahtaciya hissedarlar olarak bir email mi gondersek tepki olarak?
    sn disi aslan, bu arada belirtmeden gecemeyecegim
    sayende kront topigi ayakta sayende kron hissesi destekleniyor , yoksa alimallah kron telekomunikasyon sirketi ne hale gelirdi acep.

Dolar patlar, Turkiye batar diyenlere inat sonuna dek Turk varliklarina yatirim, sonsuza dek Turkiye Cumhuriyeti...

5. Sadece þunu diyeyim etin kilosu 1000 lirada olsa bu tahtacý istemedikçe bu hisse kýpýrdamaz . Tahtacýnýn e maili varsa sende , de ki ona lionnes etin kilosu 1000 lira olacak diyor , yakýnda et te yiyemeyeceðiz sen ne dersin bu duruma diye sor tahtacýya

Ayrýca kron telekomikasyon diye bir þirket yok . Kron teknoloji var. ( Kron telekomikasyonun diye bir þitket vardý eskiden , þimdi öyle bir þirket yok çünkü isim deðiþtirmiþti þirket 2 sene önce)

6.  Alýntý Originally Posted by lionnes1 Yazýyý Oku
    Sadece þunu diyeyim etin kilosu 1000 lirada olsa bu tahtacý istemedikçe bu hisse kýpýrdamaz . Tahtacýnýn e maili varsa sende , de ki ona lionnes etin kilosu 1000 lira olacak diyor , yakýnda et te yiyemeyeceðiz sen ne dersin bu duruma diye sor tahtacýya

Ayrýca kron telekomikasyon diye bir þirket yok . Kron teknoloji var. ( Kron telekomikasyonun diye bir þitket vardý eskiden , þimdi öyle bir þirket yok çünkü isim deðiþtirmiþti þirket 2 sene önce)
    yahu disi aslan sende olmasan dedigim gibi biz hepten yaya kalacagiz.
    kront un artik kront olmamasi ama kron olmasi yani teknoloji sirketi olmasida ilginc, buyuk farkindalik. yani simdi telekomunikasyon sirketi baska teknoloji sirketi daha bir bambaska.
    yakinda et 1000 lira olunca kront pardon kron ve hirsiz tahtacinin durumu ne olur buralarin kadim bir ustadi olarak ne dersin?
    senin aydinlatmalarin ve desteginde olmasa hem kronun hemde bu topigin alacagi hali dusunmek bile istemiyorum,
    aslansin lionnes

7. Eyvallah , saðolasýn Ali kardeþ.

8. xbank ve holdingler ralli yapýyor yine 2021 dan beri 10 kat arttýlar enflasyon sebebiyle bu 2 endeks . Yapý kredi , garanti bankasý iþ bankasý ve tüm bankalar Holdinlerden , sahol koç holding gibi dev hisseler . Bist 30 dan Thyao , froto , doas aygaz , tupraþ , tofas vs gibi dev hisseler.

Borsamýz , bist 100, xbank , hodingler bist 30 bi nebze enflasyondan insanlarý korudu þimdiye kadar , bu hisse hariç tabiki.

Neyse benim zamanýn var, bi 5 sene bile daha taa 2030 yýlýna kadar beklerim ben.

Sen bas aþaðýya o.ç hýrsýz seni.

Þu saatten sonra alacaðýmý almadan çýkmam bu hisseden 7 senedir bekliyorum. Bi 5 sene daha beklerim.

Ayrýca ufak miktarlarda sýrf hýncýmý biraz çýkarmak için al satlar yapmaya devam edeceðim.
    Son düzenleme : lionnes1; 04-04-2024 saat: 14:29.

Sayfa 913/914 ÝlkÝlk ... 413813863903911912913914 SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •