Sayfa 891/914 ÝlkÝlk ... 391791841881889890891892893901 ... SonSon
Arama sonucu : 7310 madde; 7,121 - 7,128 arasý.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. Yükseliþte ve kendi halinde olan hissede durup dururken SPK ceza vermiþti 4 gün önce Ve o günden beri aralýksýz 4 gündür düþüyor..

Yüzde 20 den fazla oldu düþüþ..

ey SPK þimdi soruyorum.

Kendi halinde piyasa þartlarýnda yükselen bi hissede , yükseliþ trendinde sadece 1 kez devre kesen hisseye neden ceza verdin?

Yoksa birileri sana bilerek mi cezayý aldýrdý?

madem ki yükseliþ trendinde olan bir hissede sadece 1 kez devre kesici olmasýna raðmen VBTZ cezasýný verdin , sebebini de detaylý açýklamak zaorundasýn ey SPK.

neden ceza verdiðinin sebebini detaylýca açýklamak zorudansýn.

Bu süreçte , panikleyen ve hisselerini satan küçük yatýrýmcýlarýn zararýný sen mi karþýlayacaksýn?

Küçük yatýrýmcýlar olarak toplanýp sana dava mý açalým ?

amerikada veya avrupa borsalarýnda böyle bir olay yaþansa , oranýn SPK sýna onlarca dava açýlýrdý.

Sebebini detaylý olarak açýklamadan pat diye ceza veremezsin.

Cezayý verdim oldu bitti. Yok öyle dünya.

2. madem ki biz küçük yatrýýmcýlar olarak biz , öyle kafamýza göre hareket edemiyoruz ,kimseye al-sat tavsiyesi veremiyoruz.. çünkü al-sat tavsiyesi vermek suçtur ..

O halde sen de SPK olarak kafana göre , keyfi hareket edemezsin.

3. Bu hýrsýzlar , yýllardýr onlarca daðlar , onlarca kez yukarýp çakarýp aþaðýya hýzlýca indirdiler hisseyi ..

Bunu defalarca kez yaptlar.

Normalde ben sadece temel analiz bilen bi kiþi olarak , bu hýrsýzlarýn yaptýðý deavsa zig zaglar sebebiyle teknik analiz de bi þeyler öðrendim .

https://i.hizliresim.com/fmev5x9.jpg

Ne þimdi amacýný 14 liraya mý düþürmek hisseyi ey hýrsýzlar?

ulan allah benim belamý versin eðer ki bu hisseyi 30 veya 50 F/S den aþaðýya satarsam.

þu an 16,64 liraya .. Piayasa deðeri 1 milyar 424 milyon tl.

Son 6 seneki ortalama ciro 10 milyon dolar civarýnda.

Dolar 29 lira

Son 6 senedi ciroyu yapsa , yani 10 milyon dolar çarpý 29 lira= 290 milyon tl.

290 milyon tl ciroda , þu anki piyasa dðeerine göre F/S ne olur?

F/S:4,9 olur.

PEki 15 milyon dolar ciroda F/S ne olur?

F/S 3,27 olur.

Peki 20 milyon dolar ciroda ne olur?

F/S :2,45 olur.

30 milyon dolar ciroda F/S ne olur?

F/S : 1,63

40 milyon dolar ciroda F/S ne olur?

F/S : 1,22
    Ayrýca bütün F/S dolar =29 liraya göre hesapladým.

Baskýlanan dolar 29 lira baskýlanmazsa idi bence 35-40 lira arasýnda bi yerde olurdu.

Ki zaten seçimlerden sonra rahtlýka bence 35 liralarý geçecek.

1 sene sonra ise 50 tl olacak bence.

Yani tüm bu yukarda çýkan F/S leri dolar = 50 üzerinden hesaplarsak , F/S oranlarý çok daha da düþer.

Son 6 seneki ortalama olan 10 milyon dolar ciro

Ve Dolar= 50 ise ,

F/s ne olur?

F/S :2,84 olur.

Ayný ülke ayný sektör ayný borsada iþlem gören, Yýlda toplam 5-10 milyon tl arge ve pazarlama yatýrýmlarý yapan , PAPÝL ve LÝNK 'ýn F/S si kaç?

PAPÝL F/S : 30,77

LÝNK F/S : 50

Dedim ya bu þartlar altýnda , allah benim belamý versin eðer ki bu hisseyi 30 veya 50 F/S den aþaðýya satarsam.

NOT: Yazdýklarým bilgi amaçlýdýr..Yatýrým tavsiyesi asla deðildir. Herkes kendi kararýný kendisi versin
    Son düzenleme : lionnes1; 01-12-2023 saat: 18:44.

4. Simdi 1 senedir yazmadigimdan pek inceleyemiyordum, geriye donuk soyle bir baktigimda, bir sey kaybetmedigimi gordum. Adamin biri 1 senedir bos yapip durmus, bir Allah'in kulu da bundan bize ne dememis.

Al sana her gun ucuyor diyerek alakasiz olarak buraya yazdigin LINK..piyasa degerinin 10 da biri fiyata yuzde 66'si satilmis

1 sene insanlarin psikolojisi yok falanca ucuyor diyerek bozup ellerindekileri hisseleri baskalarina toplattirdin ya. Bu yaptiginin vebalini nasil odeyeceksin.

Yatirim tavsiyesi degildir.

5. Darýsý Kront'un baþýna. Kront'un sahibi de mutlaka deðiþmeli. Lütfü Yenel iyi iþ çýkardý, þirketi kurdu ama bence Kront'un onunla gidebileceði pek bir yok yok gibi, bayraðý bence devretmeli.

6. Sayýn Valentine bu yazacaðým sana deðil ha sakýn üstüne alýnma.

Normalde alýntýyarak yazardým ama isim bile vermek istemiyorum artýk bu zata

Benim iyi niyetli biri olduðumu benim söylememe gerek yok ... yazdýklarýmdan zaten belli oluyor kimin ne olduðu ama senin de ne kadar sinsi , cümle cambazý olduðun ortada.

Býrakalým da forumdaki diðer yatýrýmcý arkadaþlar kimin ne olduðunu söylesin .

Sayýn ysf49 bi ara kimin ne olduðunu açýk açýk yazmýþtý.

Beklentim forumdaki diðer yorumcular da yazsýn ki , kimin ne olduðunu görelim.

ÖZellikle sayýn Yýldýz Tozu , siz yazýn zira siz benim gibi en eski yatýrýmcýlardansýnýz.
    Son düzenleme : lionnes1; 01-12-2023 saat: 19:57.

7. 1 sene önce 109 dan ismi belirsiz fona hisse satýldý

sonra hisselerin deðeri 3 kat ddüþtü

aradan 1 sene geçmiþ yüzde 70 enfalsyon oluþmuþ 1 senede.

109 un maliyeti olmuþ 185 lira .

Yani þimdiki fiyatla 24 liradan fona satýlmýþtý ...

24 liranýn maliyeti enflasyon sebebyle oldu 40 lira.

8.  Alýntý Originally Posted by lionnes1 Yazýyý Oku
    Sayýn Valentine bu yazacaðým sana deðil ha sakýn üstüne alýnma.

Normalde alýntýyarak yazardým ama isim bile vermek istemiyorum artýk bu zata

Benim iyi niyetli biri olduðumu benim söylememe gerek yok ... yazdýklarýmdan zaten belli oluyor kimin ne olduðu ama senin de ne kadar sinsi , cümle cambazý olduðun ortada.

Býrakalým da forumdaki diðer yatýrýmcý arkadaþlar kimin ne olduðunu söylesin .

Sayýn ysf49 bi ara kimin ne olduðunu açýk açýk yazmýþtý.

Beklentim forumdaki diðer yorumcular da yazsýn ki , kimin ne olduðunu görelim.

ÖZellikle sayýn Yýldýz Tozu .

siz yazýn zira siz benim gibi en eski yatýrýmcýlardansýnýz.
    Alintilayarak yazayim.

Gercek degeri 10'da bir olan bir hissenin spekulatif 10 katina cikmis fiyatini her gun alakasiz olarak bu foruma bir insan neden yazar. Niyetin iyi olabilir ama yaptiginin sonucunu goremedigin gibi link konusunda yaptigin analizlerin de cok buyuk problemli. Bilmeden spekin ekmegine yag surup durdun, durmadan ucan kacan hisseleri yazarak insanlarin ah-vah bu da kacti demelerine sebep oldun, bir cogu da ucuza, lanet olsun artik deyip, satmislardir, para verseler bu kadar iyi is cikaramazdi spek elemani.

Ama olsun, niyetin iyi senin.

Bir tane kayda deger bilanco analizi yapmamis, kocaman goze girercesine olan yurtici satislarindaki devasa satisa bile deginmemis, gelmis burada gece gunduz LINK ucuyor deyip durmus. Niyetin ne aslanim senin? Tamam niyetin iyi de, neden balon bir hisseyi KRONT hissesine gece gunduz yazip durdun? LINK forumunda 3 yilda 30 yorum varken, Kron hissesinde gunde 2-3 LINK yorumu neden olur?

Bi de arada guya dalga gecmis, aa burasi LINK forumu degilmismisler.. Nasilsa kimse sesini cikarmiyor, ezmissiniz ses cikaranlari, ya da bezdirmissiniz.

Yatirim tavsiyesi degildir.

Sayfa 891/914 ÝlkÝlk ... 391791841881889890891892893901 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •