Sayfa 777/914 ÝlkÝlk ... 277677727767775776777778779787827877 ... SonSon
Arama sonucu : 7310 madde; 6,209 - 6,216 arasý.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. "2023 Sektörlere Göre Cirolar" baþlýðýnda Kamu hala %1 olarak görünüyor. Ödemelerin sene sonunda yapýlacak olmasýndan mýdýr, yoksa Havelsan ortaklýðýndan da mý iþ çýkmýyor? Önemli.

Ayrýca, hasýlat arttýkça da yüksek bir net kar oluþmasýna izin vermeyecek þekilde Ar-Ge ve Satýþ Pazarlama gideri oluþturuluyor. Net kar görünmedikçe de hisse deðerini bulamýyor.

2. sinirlendiðim için , biraz hayali sallamasyon yaptým diye yazýmý sildim ..

sonuçta hayale gerek yok..

son 6 senedir dolar bazlý ciro yerinde sayýyor.

LAn , psikolojimizi bozdu bu hisse.

Ne yazacaðýmý da bazen þaþýyrorum.

aþaðý tükürsen sakal yukarý tükürsen býyýk misali bu hisse.

NOT: Yazdýklarým bilgi amaçlýdýr..Yatýrým tavsiyesi asla deðildir. Herkes kendi kararýný kendisi versin

3. papya tuvalet kaðýdý ve link denen hisselerin siqim kadar arge satýþ pazarlama masraflarý var, F/S leri 20 küsürlerde. siq kadar arge ve satýþa pazarlamaya para harcýyorlar ama onlarýn spekleri 20 F/S küsürlerde fiyatlýyor . Garip.

4.  Alýntý Originally Posted by lionnes1 Yazýyý Oku
    sinirlendiðim için , biraz hayali sallamasyon yaptým diye yazýmý sildim ..

sonuçta hayale gerek yok..

son 6 senedir dolar bazlý ciro yerinde sayýyor.

LAn , psikolojimizi bozdu bu hisse.

Ne yazacaðýmý da bazen þaþýyrorum.

aþaðý tükürsen sakal yukarý tükürsen býyýk misali bu hisse.

NOT: Yazdýklarým bilgi amaçlýdýr..Yatýrým tavsiyesi asla deðildir. Herkes kendi kararýný kendisi versin
    hayali de olsa tekrar paylaþmaya karar verdim..

2025 yýlýnda dolar için minimum beklentim 50 lira olmasý( hesap kitap ortada , 2 senede yaþanacak enflasyonu , þu anki baskýlanan dolarýn üstüne koyduðumuzda minbimum 50-60 lira dolar kuru çýkar 2025 yýlý için )

Þirket 2025 yýlýnda 50 milyon dolar ciro yapsa( gerçi son 6 senedir ciro yerinde sayýyor.. ama hayal iþte diyorum belki gerçekleþir. Bi de son bilançoda yurtdýþý satýþlarda çok iyi kývýlcým vardý)

Nerede kalmýþtýk ? 50 milyon dolar ciro çarpý 50 tl dolar durundan ? 2 milyar 500 milyon tl ciro yapar.

Brüt kar yüzde 85 ten =2 milyar 125 milyon tl brüt kar yapar.

Taþ çatlasa faaliet giderlerini 2 senede 5e bile katlasa , yani 500 milyon tl faaliyet gideri yapsa 2025 yýlýnda=

2 milyar 125 milyon tl brüt kar eksi 500 milyon tl faaliyet gideri= 1 milyar 625 milyn tl kar .

1 milyar 625 milton tl kar bölü þirket sermayes= 37,96 HSK. yani 38 diyelim.

hisse fiyatý þu an 28 lira bölü 38 = 0,73 F/K çýkar.

bu tip þirketler dünyada 60 hatta 100 küsür F/K lar fiyatlanýyor, sebebi de yüksek brüt kar marjý ve yüksek satýþ arge pazarlama yatýrýmlarý yaptýklarý için.

60 F/K bölü 0,73 = 72 kat

100 F/K bölü 0,73 = 136,98 kat.

O deðilde papya tuvalet kaðýdýnýn F/K düþük gözüküyor neden acaba? malum F/S 20 küsürlerde papya tuvalet kaðýdýnýn.

5. ýkýn ýkýn ...

sen ýkýnmaya devm et..

ben zaten yurtdýþý satýþlarda son bilançoda ilk olumlu kývýlcýmý gördüm..

paypa tuvalet kaðýdý ve link denen hisseler 20 küsür F/S lerler fiyatlanýyorlarken..( sonuçta ayný sektör ve ayný yerde ayný ülekede ve ayný ülkede iþlem görüyorlar.)

Bis endeksi rekorlar üstüne rekor kýryorken..

dolar rekor üstüne rekor kýrýyorken..

sen ýkýn ýkýnnn hhhýýý ýððððð ýððð diye .

6.  Alýntý Originally Posted by lionnes1 Yazýyý Oku
    Bist 100 endeksini faiz artýþý beklentisi sebebiyle satýyorlar ..

Lan ne adamsýnýz, yýlýn baþýndan beri enflasyon en az yüzde 50 , önümzdeki 6 aylýk enflasyonunun yine en az yüzde 30 belki de yüzde 50 bile olma olasýlýðýnýn olduðu bu zamanlarda, Koskoca bist 100 kurumsal þirketleri hisselerinin daha fazla düþmelerine izin verirler mi? Hem bi sürü yatýrýmlar yaptýlar , yapýyorlar.. Koç, Sasa, sahol THyo , Þiþeceam , Froto, Tofas , Hekts vs vs

Holdingler, Koþ sabancý þirketleri , hepsi geri alým yaparlarlar.. Enayi mi lan onlar size ucuzdan hisselerini mi verecekler bu yüksek enflasyonist ortamda hem de bu kadar yatýrým yaparlarken bu þirketler ? Size diyorum gerizakalý Bist 100 un Spek Beyleri..

Perþembeden sonra bist 100 de faiz artýþýndan sonra veya bi gün öncesi ,Bist 100de kýsa vadede eski tl bazlý zirvenin geçilmesini ve ufak bi ralli bekliyorum.

https://www.hisse.net/topluluk/showt...43#post6457643

Alýntý Originally Posted by lionnes1 Yazýyý Oku
    endeks þu an eksi yine eksi 4 ..

endeks için daha önce 5 bin puanken ve o gün endeks eksi 4 kapattýktan sonra yukardaki alýntýladðým yazýyý yazmýþtým.. sonra 8 binlere dayandý endeks..

þu an da benzer olay yaþanýyor endekste bana göre.

Bist 100 endeksinin 6-8 ay içinde 12 bin puana gelmesini bekliyorum.

2025 yýlýnda ise 25 bin puan ile 32 bin puan arasý bi yere gelmesini bekliyorum ,bis100 endeksinin.

https://www.hisse.net/topluluk/showt...43749&page=776

bist 100 endeksi yoluna devam.

Son düzenleme : lionnes1; 21-08-2023 saat: 11:24.

7.  Alýntý Originally Posted by lionnes1 Yazýyý Oku
    hayali de olsa tekrar paylaþmaya karar verdim..

2025 yýlýnda dolar için minimum beklentim 50 lira olmasý( hesap kitap ortada , 2 senede yaþanacak enflasyonu , þu anki baskýlanan dolarýn üstüne koyduðumuzda minbimum 50-60 lira dolar kuru çýkar 2025 yýlý için )

Þirket 2025 yýlýnda 50 milyon dolar ciro yapsa( gerçi son 6 senedir ciro yerinde sayýyor.. ama hayal iþte diyorum belki gerçekleþir. Bi de son bilançoda yurtdýþý satýþlarda çok iyi kývýlcým vardý)

Nerede kalmýþtýk ? 50 milyon dolar ciro çarpý 50 tl dolar durundan ? 2 milyar 500 milyon tl ciro yapar.

Brüt kar yüzde 85 ten =2 milyar 125 milyon tl brüt kar yapar.

Taþ çatlasa faaliet giderlerini 2 senede 5e bile katlasa , yani 500 milyon tl faaliyet gideri yapsa 2025 yýlýnda=

2 milyar 125 milyon tl brüt kar eksi 500 milyon tl faaliyet gideri= 1 milyar 625 milyn tl kar .

1 milyar 625 milton tl kar bölü þirket sermayes= 37,96 HSK. yani 38 diyelim.

hisse fiyatý þu an 28 lira bölü 38 = 0,73 F/K çýkar.

bu tip þirketler dünyada 60 hatta 100 küsür F/K lar fiyatlanýyor, sebebi de yüksek brüt kar marjý ve yüksek satýþ arge pazarlama yatýrýmlarý yaptýklarý için.

60 F/K bölü 0,73 = 72 kat

100 F/K bölü 0,73 = 136,98 kat.

O deðilde papya tuvalet kaðýdýnýn F/K düþük gözüküyor neden acaba? malum F/S 20 küsürlerde papya tuvalet kaðýdýnýn.

bu yazýyý twitterda #kront etiketiyle ve burda her gün paylaþacaðým. 2025 yýlý sonuna kadar bu yazýyý paylaþmayý düþünüyorum . Çünkü sen anca bu dilden anlarsýn Spek bey.

6 senedir çektirdiðin eziyet yeter buraya kadar. Sen kazanacýðýný kazandýn 6 senedir . þimdi 6 milyon yatýrýmcý var borsada biraz da onlar hep birlikte bu hissenin tahtacýsý olsun öyle deðil mi Spek Bey?

( twitter adresimi sildim yeni adres açtým sildim yeni açtým derken de kedi videolarý içeren hesap yattýp twitterdan pasif gelir yaratmak için kendime. )
    Son düzenleme : lionnes1; 21-08-2023 saat: 11:50.

8. https://twitter.com/pleasehaveacat/s...37323378479369

2025 yýlýna kadar her gün paylaþacaðým bu yazýmý twitterda..

ee malum 6 milyon yatýrýmcý var borsada. herkes görsün böyle bir fýrsatý .

Sen þimdi eksi yaparsýn yine öyle deðil mi ?

ne de olsa bu hissenin tahtacý yakýn bi zamanda deðiþecek ve bilgili, uzun vadeyi ve temel analizi seven küçük yatýrýmcýlar bu hissenin tahtacýlarý oalcak.

Sayfa 777/914 ÝlkÝlk ... 277677727767775776777778779787827877 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •