Sayfa 183/914 ÝlkÝlk ... 83133173181182183184185193233283683 ... SonSon
Arama sonucu : 7310 madde; 1,457 - 1,464 arasý.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1.  Alýntý Originally Posted by lionnes Yazýyý Oku
    .üstüne bir de dolar üzerinden yüzde sýfýr kar'ý iyi gibi göstermeye çalýþýyor.....

bu sözleri söyleyen þahýs , dahan önce kront portfoyu fulledim diyen ayný þahýs..nasýl olur da kront fulleyen birisi böyle negatif konuþabilir þirket satýþlarý, yaptýðý kar hakkýnda sayýn yatýrýmcýlar ..

yoksa bu zat elindeki kront hisseleri az mý kaldý , þu an çoðunluk baþka hisselerde mi ve de hissenin çýkmasýný istemiyordur belli bi süre için ta ki diðer hisseleri satýp tekrar kront alana kadar..

asýl bu zattan korkun ... ne yaptýðý belli deðil.
    sen bana saldýrmayý býrak da bunlarý cevapla...

2. PS: Özür dilerim, yukarýdaki alýntý 1 sene önceki bilançodan sonraymýþ...

bak gene gunahýmý aldýn , yav bende diyorum 2019 bilançosunda öyle þeyler söylemedim diye hatýrlýyordum...

3. Arkadaþlar bu kýsýr döngü içinden çýkamayýz. Herkesin kendi aklý /fikri var. Burada yazýlanlar belirleyici olmamalýdr. Kront temel olarak hep canlý tutulan bir hikayeye sahiptir. Bu hisseden çýkarmamýzýn da nedeni bu zaten. Kimin nereden alýp nereden sattýðýnýn bence bir önemi yok. Sayýn lionesin yazdýklarý da beni zerre etkilemiyor nedeni sayýn liones deðil hükümetin samimi olmayýþýdýr. Bu hisse kendi dinamikleri ile birþeyler yapacaksa yapacaktýr. Bu yüzden ben daha çok tekniðine bakýyorum ve buna göre hisse satýp alýyorum, ama portföyümde her zaman Kront olacaktýr.
    Naçizane tavsiyem sayýn lionese, hükümetin tavsiye ve görüþlerine fazla bel baðlamamasýdýr. Neticede hala Ýsrail yazýlýmlarý kullanýlýyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracýlýðýyla gönderildi
    Yazdýklarým ve Çizdiklerim asla ve asla yatýrým tavsiyesi deðildir. Tamamen kendimi geliþtirmek adýna karalamalardýr.

4. Ben de Kron'un, alanýnda dünyanýn en büyük 5 þirketinden biri olmasý hedefinin ancak çeþitli teþvik ve destekler sayesinde gerçekleþtirebileceðini düþünüyorum Sn.Umut0109. Bu çok büyük bir hedef ve Kron çapýnda bir þirketin bu hedefini kendi baþýna gerçekleþtirmesi oldukça zor.

Bu yüzden Sn.Usta'nýn paylaþtýðý linkte kazanýlan ödülden ziyade ödül törenine katýlan yetkililer ve söylediklerini önemli buldum.

Haberde; T.C. Cumhurbaþkanlýðý Ekonomi Politikalarý Kurul Üyesi Dr. Hakan Yurdakul, stratejik ortaklýk, satýn alma veya birleþmeden bahsetmiþ. Bunu geçenlerde Sn.Lütfi Yenel'den de duyduk. T.C. Ulaþtýrma ve Altyapý Bakanlýðý Bakan Yardýmcýsý Dr. Ömer Fatih Sayan ise, siber güvenlik kapasitesinin geliþtirilmesinden bahsetmiþ, "Siber güvenlikte yerli ve milli çözümler geliþtirmek olmazsa olmazlarýmýzdan." demiþ. Yine sýralamadaki þirketlerin % 30'unun bir yatýrýmcý arayýþý içinde olduðundan bahsedilmiþ.

Kron da bu konuda yerli ve milli çözümlere sahip. Ayrýca ilk defa inorganik büyümeden bahsedildiðini duyduk þirket yetkililerince. Bu konudaki verilecek teþvik ve destekler Kron için devasa bir büyümeyi saðlayabilir. Ancak, Kron açýsýndandan geçmiþte GTT satýþý, Netaþ ortaklýðý, Katar Dünya Kupasý Stadlarý gibi birçok hayalkýrýklýðý mevcut olduðu da bir gerçek malesef.

5. Þu forumunda kavgasý bitmiyor

Katar mevzularý daha yeni açýlýyor sadece gecikme var. Olur mu olmaz mý bilmem ama benim gördüðüm bu.

Netaþ konusunda , netaþýn diþe dokunur bir faydasý olmamasýna raðmen bir þeyler olmuþtur. Ne diyordu Sn.Hüsnü ÇOBAN birþeyler olmuþtur diyordu.

Yurtiçini boþverin babalar, yurtdýþýna bakýn. Adam ne diyor pazarýn %50 si amerika da diyor. Türkiyede %1 bile yok diyor. Yani sallayýn yurtiçini, yurtdýþýna odaklanýn.... ironsphere-krontech hiçbirþey yapmasada bir þey yapmasý gerekli.

YTD.
    Yazdýklarým Yatýrým tavsiyesi deðildir.Kendi düþüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadýktan sonra kalaný biriktirme deðil , Birikimi ayýrýp kalaný harcamaktýr...

6.  Alýntý Originally Posted by Forza korfez Yazýyý Oku
    Ben de Kron'un, alanýnda dünyanýn en büyük 5 þirketinden biri olmasý hedefinin ancak çeþitli teþvik ve destekler sayesinde gerçekleþtirebileceðini düþünüyorum Sn.Umut0109. Bu çok büyük bir hedef ve Kron çapýnda bir þirketin bu hedefini kendi baþýna gerçekleþtirmesi oldukça zor.

Bu yüzden Sn.Usta'nýn paylaþtýðý linkte kazanýlan ödülden ziyade ödül törenine katýlan yetkililer ve söylediklerini önemli buldum.

Haberde; T.C. Cumhurbaþkanlýðý Ekonomi Politikalarý Kurul Üyesi Dr. Hakan Yurdakul, stratejik ortaklýk, satýn alma veya birleþmeden bahsetmiþ. Bunu geçenlerde Sn.Lütfi Yenel'den de duyduk. T.C. Ulaþtýrma ve Altyapý Bakanlýðý Bakan Yardýmcýsý Dr. Ömer Fatih Sayan ise, siber güvenlik kapasitesinin geliþtirilmesinden bahsetmiþ, "Siber güvenlikte yerli ve milli çözümler geliþtirmek olmazsa olmazlarýmýzdan." demiþ. Yine sýralamadaki þirketlerin % 30'unun bir yatýrýmcý arayýþý içinde olduðundan bahsedilmiþ.

Kron da bu konuda yerli ve milli çözümlere sahip. Ayrýca ilk defa inorganik büyümeden bahsedildiðini duyduk þirket yetkililerince. Bu konudaki verilecek teþvik ve destekler Kron için devasa bir büyümeyi saðlayabilir. Ancak, Kron açýsýndandan geçmiþte GTT satýþý, Netaþ ortaklýðý, Katar Dünya Kupasý Stadlarý gibi birçok hayalkýrýklýðý mevcut olduðu da bir gerçek malesef.
    Sayýn Forza Körfez söylediklerinize sonuna kadar katýlýyorum, fakat geçtiðimiz yýl genel kurul toplantýsýna katýlmýþtým. Lütfi bey bu toplantýda da bu tip tekliflere açýk bir þirketiz demiþti. Bu hemen olacak anlamýnda deðil tabiiki. Belki de biraz daha büyüdükten sonra daha iyi olacaktýr. Ýþte bu beklenti bile yetiyor bizlere. Ama diðer taraftan o toplantýda soft away da soruldu, çok bürokratik engellerden bahsetti. Hatta bu yýl bu iþlerin takibi için personel bile aldýlar. Umut elbette ki var. Sorun hükümetin samimi olup olmadýðý. Bunu da zamanla göreceðiz. Gerçekten milli iseler kron dan daha iyi bir þirket yok Türkiye’de. Tekrar söylüyorum benim bunlara inanmam için kamu kurumlarýnda Ýsrail yazýlýmlarýný kullanmaktan vazgeçtiklerini görmem gerekli. Kendi milleti sürünürken Suriyelilerle tanýnan imkanlarda sýnýr tanýmayanlara ne kadar güvenilir bilemem. Saygýlarýmla

Tapatalk kullanarak iPhone aracýlýðýyla gönderildi
    Yazdýklarým ve Çizdiklerim asla ve asla yatýrým tavsiyesi deðildir. Tamamen kendimi geliþtirmek adýna karalamalardýr.

7. Önceki seneki genel kurulda da söylemiþti

Ben de þirketin büyümesini, satýlmaya uygun hale gelmesini beklediklerini düþünüyorum. 2-3 sene önceye göre çok daha geliþmiþ ve kendini ispatlamýþ, ve radikal büyümeye artýk elveriþli hale gelmiþ bir þirket var. Þartlarýn da olgunlaþmasýyla, belki 2-3 sene sonra olabilecek bir ortaklýk, önceye çekilmiþ olabilir. Nitekim, malum Amerika'da biliþim sektöründeki uçuþa göre de biz geride kaldýk, onlara göre çok ucuz da kalabiliriz.

Lütfi Beyin ekranlarda boy gösterip reklam yapmasýný, þirketin piyasaya deðerinin düþmesini istememesine de baðlayabiliriz. Eðer hisse deðeri yüksek olursa, muhtemel bir katýlýmcý ile pazarlýk için ellerini kuvvetlendirmiþ olabilirler.

Katar!! Hadi güzel bir sürpriz yap bize

Yatýrým tavsiyesi deðildir.

8. Her yýl sene sonu diye diye canýmýz çýkýyor. Bekliyoruz ama bir türlü istediðimiz haberler gelmiyor. Lafla peynir gemisi yürümediði de ortada. Kendi adýma bu yýlda sene sonunda yine fos olursa ve boþ konuþtuklarýný anlarsam satýp çýkacaðým ve bir daha asla bu kaðýda girmeyeceðim. Borsaya ve dünya gidiþatýna güvenmediðim için artýk sadece tek bir yol izleyeceðim. O zamana kadar da sadece buradaki deðerli arkadaþlarýn paylaþýmlarýný dikkatle okuyacaðým. Paylaþýmlarýnýz ve emekleriniz için þimdiden çok teþekkürler arkadaþlar...Hadi kalýn saðlýcakla....YTD

Sayfa 183/914 ÝlkÝlk ... 83133173181182183184185193233283683 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •