Sayfa 161/550 İlkİlk ... 61111151159160161162163171211261 ... SonSon
Arama sonucu : 4399 madde; 1,281 - 1,288 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1.  Alıntı Originally Posted by meho Yazıyı Oku
    arkadaslar, ilac gitmiyor diye hayiflaniyorsunuz ama bu isin fiyatlamasi boyle ..aslinda bu durum cok normal....net holding meritin sahibi butun oteller net holdinge ait...merit sadece isletiyor ki pandemide hep japali idi..merit 6 liradan 170 e gitti net 2 tl den anca 3 oldu.. yine borusan ve borusanyatirim goz onune alin yborusan yatirim 40tlden 650 ye gitti borysan cok yukselmedi...eczaci yatirimin artisi sermaye artisini en son ilac yapti sira yatirimda 1e 10 sermaye artirsa fiyat ucar gider..o yuzden beklenti farki arayi dahada acacagi goruluyor.
    Söylediğiniz diğer hisseleri tanımıyorum ancak oranları değişiktir olsa ecilc eczyt aynı degerlwre ortak ve ayrıca birbirlerine ortak dolaysı ile farklı fiyat oranları çok doğru değil suni diye düşünüyorum neden böyle oluşum icindeler vergi için mi bilmiyorum ancak geçmişte 1 e 2 oranla giderken şimdi 1 e 5 oran nasıl doğru olabilir aynı varlıklarla mesela rysas ve rygyo grafiklerini de üst üste koyup bakalım ne olmuşlar, gibi ...

2. Şirketler arasındaki ilişkiyi çözmek zor. Aşağıda verdiğim link bu ilişkiyi biraz olsun açıklayabilir
    https://www.google.com/search?q=a%C5...J6uje3xrQ,st:0
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

3.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Söylediğiniz diğer hisseleri tanımıyorum ancak oranları değişiktir olsa ecilc eczyt aynı degerlwre ortak ve ayrıca birbirlerine ortak dolaysı ile farklı fiyat oranları çok doğru değil suni diye düşünüyorum neden böyle oluşum icindeler vergi için mi bilmiyorum ancak geçmişte 1 e 2 oranla giderken şimdi 1 e 5 oran nasıl doğru olabilir aynı varlıklarla mesela rysas ve rygyo grafiklerini de üst üste koyup bakalım ne olmuşlar, gibi ...
    Üzerinde çok düşünülecek, yorum getirilecek bir tarafı olmadığını düşünüyorum.. intema ve yatırım holding te doldur boşalt işlemleriyle hakimiyet kuruldu, fiyatlar zirveye cıktı. Bundan sonrası bu senetlere yeni yatirimci çekebilme yeteneklerine bağlı. Bist de en az 50 belki 60 senette benzerlik olduğuna göre diğer hisselerde ne olduysa bu hisselerde de benzeri olur. Kimse gelmezse, yukarı çekmeye devam ederler. Alıcı bulana kadar bu hareketlere devam. Tabii ilaç fiyatı buralardayken yatirima yeni yatirimci sokmalari zor, bir yerde ilac tarafini da hareketlendirebilirler. Bence cok sacma, cok guvenilmez ve alani da satani da terste birakmaya aday hareketler gorebiliriz. Tek istedikleri bir konu var. Takip edenler degil de kendileri kazansinlar. Bulent Eczacibasi ise kimsenin kazanmasini istemez. Ksrmasik bir durum. Firsatlar oldugu kadar riskler de var. Ilac'in Cuma gunku kapanis fiyati bir miktar daha asagiya salinsa bile onumuzdeki 1-2 aylik surecte tipki kumara benzer ama yatirim degeri de olan firsatlar gosteriyor. Zor is!
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

4. intema pazarlama sirketi ile birlesti..eczaci grubu intemayi topladi..artik kar hanesinde gorunecek ,intemanin yuzde 47 si eczaci yatirima ait burdanda bir artisi var..ilac biraz gantal kagidi henuz toplamadilar..yatirimi ele gecirdiler, hele birde sermaye artirimi beklentisi var..inveo nerelere gitti, bir cok dirket uctu her turlu rakam surpriz olmaz, cesaret isi para riskte var normal degerde yok.

5.  Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Üzerinde çok düşünülecek, yorum getirilecek bir tarafı olmadığını düşünüyorum.. intema ve yatırım holding te doldur boşalt işlemleriyle hakimiyet kuruldu, fiyatlar zirveye cıktı. Bundan sonrası bu senetlere yeni yatirimci çekebilme yeteneklerine bağlı. Bist de en az 50 belki 60 senette benzerlik olduğuna göre diğer hisselerde ne olduysa bu hisselerde de benzeri olur. Kimse gelmezse, yukarı çekmeye devam ederler. Alıcı bulana kadar bu hareketlere devam. Tabii ilaç fiyatı buralardayken yatirima yeni yatirimci sokmalari zor, bir yerde ilac tarafini da hareketlendirebilirler. Bence cok sacma, cok guvenilmez ve alani da satani da terste birakmaya aday hareketler gorebiliriz. Tek istedikleri bir konu var. Takip edenler degil de kendileri kazansinlar. Bulent Eczacibasi ise kimsenin kazanmasini istemez. Ksrmasik bir durum. Firsatlar oldugu kadar riskler de var. Ilac'in Cuma gunku kapanis fiyati bir miktar daha asagiya salinsa bile onumuzdeki 1-2 aylik surecte tipki kumara benzer ama yatirim degeri de olan firsatlar gosteriyor. Zor is!
    Eczacı grubunun altın çağını yaşayacağı dönemlere giriyoruz görünüyor..temizlik,dezenfaktan,hijyen
    malzemeleri,ESAN madencilik yatırımlarında kar patlaması,seramik sağlık gereçlerinin de kar yapmaya başladığı dönemler..Kartal arsasının önü açıldı,Ayazağa da yakındır,proje hazırlıkları çoktan hazırdır,nakit sorunları yok,inşaatlarının tamamlanması uzun süreç.Geçtiğmiz yıl azalan Holding temettüsü bu sene katlayabilir,ancak Eczyt ile fiyat korelasyonu 1/5 gibi çok bozuldu,kısa vade daha da bozulsa da UV. 1/2-3 gibi dengelenir.

Alıntı Originally Posted by ÇiftçiDede Yazıyı Oku
    Eczacı grubunun altın çağını yaşayacağı dönemlere giriyoruz görünüyor..temizlik,dezenfaktan,hijyen
    malzemeleri,ESAN madencilik yatırımlarında kar patlaması,seramik sağlık gereçlerinin de kar yapmaya başladığı dönemler..Kartal arsasının önü açıldı,Ayazağa da yakındır,proje hazırlıkları çoktan hazırdır,nakit sorunları yok,inşaatlarının tamamlanması uzun süreç.Geçtiğmiz yıl azalan Holding temettüsü bu sene katlayabilir,ancak Eczyt ile fiyat korelasyonu 1/5 gibi çok bozuldu,kısa vade daha da bozulsa da UV. 1/2-3 gibi dengelenir.
    inşallah bu kadar iyi habere rağmen hala bekletmesi cok ironik ama bekleriz

7.  Alıntı Originally Posted by HEG Yazıyı Oku
    Hesap yapalım şimdi bize kaç katlık imar verildi onu bilmiyorum ama projemiiz Dap Yapının İstanbul Marinasıyla eş değer görelim.

Hesapta hatamız varsa güncelleye güncelleye gideriz.

Şimdi öncelikle ben dün kartla belediye meclisinden onayın çıktığını düşünüyorum ona göre bu hesabı yapıyoruz..

arsanın yeri istanbul marinaya yakın.. fiyatları onunla emsal tutsak.

istanbul marina internette yazan bilgiye göre

Kartal/İstanbul adresinde bulunuyor ve 64.500 m2'lik bir alanı kaplıyor. Birbirinden bağımsız şekilde inşa edilmiş 5 kuleden oluşan projede, toplam 1.463 konut ve 258 adet ticari ünite bulunuyor.

1463 konut +258 ticari alanı ortalama fiyatını 2 milyon tl den hesap etsek 4 milyar TL eder..

bizim arsa 318 dönüm o bölgeye emsal 3 verilse 1 milyon metrekarelik İnşaat alanı demek.

buraya da rahat 2500-3000 konut sığar.

3000 konut 6-7milyat TL hasılat demek. o da ilaca 2.5 milyar tllik ciro bırakır..

%60 giderler olsa aşağı yukarı 1-1.2 milyar tlye yakın kar kalması gerek.

şirketin karlılığı 328 milyon şuan piyasa değeri 5.8 milar TL..

ödenmiş sermayesi 685 milyon.. özsermayesi 4.5 milyar TL

yada 318 dönüm araziyi 4 milyar tl ye satıp gene 1-1,5 milyar tlsi eczaci ilaca girebilir.

ki yaptığım hesaplar fazlasıyla muhafazakar bir hesaplama oldu.

tek korkum Eczacı yönetiminin yeteri kadar şefffaf olmamasıdır. Belediyeden geçtimi onu bile tam bilmiyoruz.
    Bende aşağı yukarı aynı hesaplamaları yaptım. Sürecin uzun olduğu düşünüldüğünde uğratacağı fırsat maliyeti zararlarını kaldırabileceğimi sanmıyorum. O yüzden umarım yatırımcılarına kazandırır. Yine bir servet bulamadık

8.  Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Genel olarak aynı fikirdeyim , yalnız yoruma ihtiyaç yok kısmına katılmıyorum bu yorumlar olmasa aynı düşünceleri paylaşamayız
    Özellikle B.E. kimsenin kazanmasını istemez kısmı ve hakimiyet kurulduktan sonra alıcı bulmaya yönelik hareketler kısmı anlayana mükemmel şimdi fena sarsabilirler ,yani durum öyle basit bir kar içermez son zor iş lafı da bunu teyit eder , B.E. eczyt 60 olurken ilacı 5 yapabilecek bir kişidir iyi anlamak .

Sayfa 161/550 İlkİlk ... 61111151159160161162163171211261 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •