Sayfa 454/550 İlkİlk ... 354404444452453454455456464504 ... SonSon
Arama sonucu : 4399 madde; 3,625 - 3,632 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1. Kıtlığı olan bir metanın fiyatı düşer mi? Veya düşerse hangi durumlarda düşer. Dövizin teorik basit ortalamasını hesaplamak için Abd'deki enflasyonla Tr'deki enflasyonun farkını alın, diyelim ki 2019 sonlarındaki 5,50 civarındaki kuru günümüze getirin. Yöntem eksik ve yanıltıcıdır bunu da kabul etmek lazım. Enflasyon farkları dışında ulkede ciddi bir döviz darboğazı var, Abd de Fed bilanço küçültüyor ( dolarları geri cagriyor) ve kanamalı sorunların sürmesi ( enflasyon, cari açık olası bütçe aciklari) kesin gibiyken sizce dolarda sert düşüşler yaşanır mı? Gökten dolar yağsa, bir şeyler olur mu

2. Benim boyle bir düşüncem yok/tu ama olanları anlamayı da başaramadım
    Yeni bir yaklaşımla gökten dolar bekleyenler de olabilir veya kendi matbaamiz da basalım diyenler , yine de dinlemek için sabirliyim sözü olan varsa .

Alıntı Originally Posted by İnsanoğlu Yazıyı Oku
    Güncellenen yasa gereği şirketler, mülklerini 2023 sonuna kadar gerçekten değerinden göstermek zorunda. Değerleme ye tabi tutmalılar. Gensenta alımı bu açıdan da çok önemli arrı değer katacak. Kaldı kı mevcut arsalar 10 yıl önceki değerlerden gösteriliyor. Ecilc de büyük olay var!!! İzlemeye devam

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ne 10u 12 sene önceki değerinden,,arsalar 12 senede %3000 arttı.,,ben aldım biliyorum,,12 sene önce daireler 120 bindi,,şimdi en az 15 milyon kartalda.
    2023 sonuna çok var ama fiyatlamayı önceden yapabilirler.12 yıl önceki 334 milyon arsa,2023 sonunda ne kadar eder?
    1000 ile çarpsak 334 milyar,,%3000 artmış olsa 1 trilyona yakın yoksa rüyamı bu.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

5.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Ne 10u 12 sene önceki değerinden,,arsalar 12 senede %3000 arttı.,,ben aldım biliyorum,,12 sene önce daireler 120 bindi,,şimdi en az 15 milyon kartalda.
    2023 sonuna çok var ama fiyatlamayı önceden yapabilirler.12 yıl önceki 334 milyon arsa,2023 sonunda ne kadar eder?
    1000 ile çarpsak 334 milyar,,%3000 artmış olsa 1 trilyona yakın yoksa rüyamı bu.
    Arsaların hepsi altın madeni gibi.

917 dönüm Silivri arsası var.

Ayazağa ayrıca bir olay.

Tamamı Ecilc e ait bu ikisinin.

Kartal arsası Holding e ait.

Bence film yeni başlıyor....

Alıntı Originally Posted by İnsanoğlu Yazıyı Oku

Ayazağa ayrıca bir olay.

m2 3500-4000 cıvarında görünüyor.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

7.  Alıntı Originally Posted by İnsanoğlu Yazıyı Oku

Ayazağa ayrıca bir olay.

Kartal arazisi de bildiğimiz kadarı ile %41 de bu şirkete ait.. Holdingin direk %37 si dolaylı olarak yatırımdan dolayıda %3.1 bu şirket ilaç a aittir. Diğer şirketlerdeki payını bilmiyoruz..Kartal arazisi 400 dönüme yakın..

8. Eczacıbaşı Ülkede gayrımenkul bakımından en zengin grubu.. Burada bu şirketlerin fiatları bu gayrımenkullerin değerlenmesiyle olağanüstü piyasa fiatlarına çıkabilir.. Artık yolun sonuna geldik sayılır.. Nereye kadar saklayacak bu değerlemeleri patron ?? Bu kadar sinsi bir patron BİST e gelmedi şimdiye kadar.. Adam piyasada kağıt birakmadı toplaya toplaya..

Sayfa 454/550 İlkİlk ... 354404444452453454455456464504 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •