Sayfa 80/550 İlkİlk ... 3070787980818290130180 ... SonSon
Arama sonucu : 4397 madde; 633 - 640 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1.  Alıntı Originally Posted by twilight1517 Yazıyı Oku
    Dolar para etmiyor mu ???? Etmiyorsa niye bilançoda ek gelir kaleminde görünüyor o zaman...o zaman dolarları hibe edelim...bistin tamamına yakın şirketlerin dolar borcu varken böyle dolar artisi olan sirketlere talep gelecektir...

CPH1951 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sevgili dostum, şu yukardaki arkadaşa bi sorsan. Döviz açık pozisyonu ne demek biliyor mu. Bilançoya nasıl bir etki yapar.
    Yazık ya bu adamların parasını kazanıyoruz, üzülüyorum sonra.

Alıntı Originally Posted by bezginbekir Yazıyı Oku
    Ortada abartılacak bir şey yok. Zaten son çeyrekte dolar 1.23 lira arttı. Bu da 120 milyon tl civarı kur geliri (son çeyrek için artı olarak) demek. Olan biten bu. Herkes bir başarı hikayesi görmek istiyor ama manşet kar bir şey ifade etmiyor.

Edit: Yanlış hesaplamışım. Son çeyrekte 96 kuruş kur farkı varmış. Ama bu bile işin özünü değiştirmez.Kur farkı son çeyrek için 100 milyon etsin.
    Biliyorsun hemen gidip Vitra Karo tarafına bakarım. Bu yıl işler iyi gitti deniliyor. Almanya'da Euro bazında %20 büyüme varmış. Monrol'deki hisse devri de bu yatırımın benim gözümde olduğu gibi batık olmadığını gösterdi. Tüketim ğrubunun iyi gitmesi sürpriz değil. Geriye kalıyor bir bilinmeyen olarak Esan. Onların da fiyatları dövize endeksli. Bir sonuç çıkarmak zor ama ilk izlenim topluluk bu yıl iyi bir sene geçiriyor.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

ECILC Konsolide 2020/9 Aylık DÖNEM KARI (ZARARI): 328939000 Yıllık Değ%:221 Ana Ortaklık Payları: 328907000 Yıllık Değ%:221

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

4. Valla dostum bilemedim ki...milyon milyon zarar aciklasaydi mutlu olunacakti herhalde...EFK ne kadar onemliyse, bir şirketin kasasında animsanmayacak dövizin olması bı o kadar onemli..özellikle de bizim gibi ülkelerde...yarın görürüz artık
     Alıntı Originally Posted by UAlkya Yazıyı Oku
    Sevgili dostum, şu yukardaki arkadaşa bi sorsan. Döviz açık pozisyonu ne demek biliyor mu. Bilançoya nasıl bir etki yapar.
    Yazık ya bu adamların parasını kazanıyoruz, üzülüyorum sonra.

5.  Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Biliyorsun hemen gidip Vitra Karo tarafına bakarım. Bu yıl işler iyi gitti deniliyor. Almanya'da Euro bazında %20 büyüme varmış. Monrol'deki hisse devri de bu yatırımın benim gözümde olduğu gibi batık olmadığını gösterdi. Tüketim ğrubunun iyi gitmesi sürpriz değil. Geriye kalıyor bir bilinmeyen olarak Esan. Onların da fiyatları dövize endeksli. Bir sonuç çıkarmak zor ama ilk izlenim topluluk bu yıl iyi bir sene geçiriyor.
    Esan bizi direkt etkilemez, biliyorsun. Monrol'deki hisse alımı daha önceki sermaye artımı sözleşmesi ile igili. Ama umarım işleri iyi gidiyordur. Ama % 3 ü için 7 miyon bana çok kelepir geldi. Çünkü Eczacı ilaç bilançosundan Monrol için yaklaşık % 83 için 80 milyon dolara yakın para çıktı. Yani % 3 için 3 milyon dolar etmesi gerekir en azından. Verdiği parayı bile geri alamıyor dolar bazında. Adamlar kelepir mala kondu sözleşme ile..

Ölü eşek Karo için sevindirici haber.

6. Bu ekonomik tabloda yilida çok iyi kapatacağını söylemek abartı olmaz diye düşünüyorum..

7. 4.ceyrek hiç kar etmedi diyelim fk 14 olacak...şuan biraz olsun rahatlamış oldu...4.ceyrekte de güzel kar edeceği icin fk yıl sonuna dogru 10-11 civarlarında olur....

8. O iş biraz zor nasıl kar etmeyecek pandemi önlemleri çerçevesinde sağlık bakanlığı tüm izinleri ve istifaları bile iptal etti neredeyse pandemi sıkı yönetimine geçeceğiz bu zamanda gideri az dövizi bol kambiyo gideri az döviz kazancı olan şirketler iş yapar gerileri büyük iflas ile karşı karşıya geleceğini düşünüyorum
    Saygılarımla
     Alıntı Originally Posted by twilight1517 Yazıyı Oku
    4.ceyrek hiç kar etmedi diyelim fk 14 olacak...şuan biraz olsun rahatlamış oldu...4.ceyrekte de güzel kar edeceği icin fk yıl sonuna dogru 10-11 civarlarında olur....

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    hiç bir fikrim ve önerim yatırım tavsiyesi değildir. Ciddiye alınmasın sorumluluk kabul etmiyorum

Sayfa 80/550 İlkİlk ... 3070787980818290130180 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •