Sayfa 223/550 İlkİlk ... 123173213221222223224225233273323 ... SonSon
Arama sonucu : 4399 madde; 1,777 - 1,784 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1. Bu kanun işletmelere bir daha zor bulabilecekleri bir olanak sunuyor. Yıl sonuna kadar vakit var, son beş ay. Eczacılar şuna karar verecek. Ya bu olanaktan yararlanacaklar, şirket özsermayesi ciddi biçimde artacak, ya da bu olanagı kullanmayacaklar. Şirket özsermayesi çok ciddi yükseldiğinde piyasa fiyatı da patron istemese de yükselecek. DD PD oranı öyle düşük kalacak ki, en muhafazkar yatırımcıların bile dikkatini çekecek. Bu da eczacıların zaman içinde bedava fiyattan KY yı tasfiye planınının akamete uğraması demek.

Evet anladığım kadarıyla ya KY ile beraber win win yapacak, ya da Ky ile iddialaşmak uğruna bu fırsatı kaçıracak vergi kolaylığından yararlanamayacak.

Buna bir de film ismi verelim KADER BAĞLAYINCA (the defiant ones)7

Yeniden değerlemeyi hiçbir şirket yıl sonundan önce yapmaz.neden yapsinki
    5 ay önceden vergisini odesin

3. bilanço ne zaman açıklanacak

4.  Alıntı Originally Posted by ParaPara Yazıyı Oku
    bilanço ne zaman açıklanacak
    11.inde açıklanacak ama katrilyon kar yazsa da şerefli aile baskıya devam edecektir. Ta ki biz bıkıp satana kadar. Onlar daha çok bekler diyorum içimden ama onlar da bizim için aynısını düşünüyor sanki.

Ytd...

SM-C7000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. ben şimdilik satmayı düşünmüyorum bugünlerde biraz hareketlenir diye tahmin ediyorum

6. https://www.kap.org.tr/Bildirim/954883

Bağlı ortaklığımız EİP Eczacıbaşı İlaç Pazarlama A.Ş. (EİP), "Vicineum" markalı ilacın, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde pazarlama ve satış hakları için bugün (5 Ağustos 2021) Amerika Birleşik Devletleri (ABD) merkezli Sesen Bio Inc. ile lisans ve dağıtım anlaşması imzalayacaktır. Kanserli hastaların tedavisi için hedeflenmiş füzyon proteini terapötiklerini geliştiren Sesen Bio Inc. şirketine anlaşma uyarınca 1.500.000 ABD Doları ön ödeme ve net satış üzerinden %30 telif hakkı ödemesi yapılacaktır.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

7. Bu ilacın yurtdışı satış fiyatı yıllık kür olarak 105.000 Usd ile 210.000 usd arasında önerilmekte şirket tarafından. Mesane kanseri tedavisi için kullanılıyormuş. Çok pahalı bir ilaç yani. SGK ıle pazarlığa oturacaktır Eczacıbaşı. Devlet indirmli fiyatları bile karşılar mı? Sanmam indirimlisi bile ciddi fiyat. Cironun % 30 unu Üretici şirket alacak.Devlet karşılasa bile ölü bir fiyattan ister bu ürünü. Devlet karşılamazsa diyelim Türkiye'de yılda 10.000 vaka olsa bunun en fazla 200 kişisi kendi imkanlarıyla kullanabilir. Yani devletle anlaşması şart. Ama iyi bir kar marjıyla anlaşmayı başarabilirse yıllık çok iyi para eder. Yani 10.000 dolar hasta başı eczacıya kalsa bu hasta sayısıyla ciddi rakam eder.

Not: Ben cahil kafamla bir yorum yaptım. Başka kimse yapmıyor çünkü. Bu konulara aşina tıptan anlayan bir arkadaş bu yıllık kür ne demek şirketin tedavi için önerdiği fiyat marjı ne demek, Bu tedavinin ne kadarı ilaca ne kadarı hastaneye kalır gibi konularda bizi aydıtlatsa iyi olur.

Daha önce Monrol de de aynısını yaptım karşılık alamadım. Amacım kışkırtmak ve birileri bilgi sahibiyse öyle değil böyle desin dedirtmektir. Yoksa bu konulardann zerre anlamam. Sadece yüce googleden baktım.

Hadi gençler top sizde...

8. Bakın ben neyi atladım. Körfez ülkelerinden gelen burada tedavi olan kişileri, yani sağlık turizmini es geçtim. Bu sektörü yani sağlık turizmini hesaba katarsak başka şeyler düşünebiliriz..

Sayfa 223/550 İlkİlk ... 123173213221222223224225233273323 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •