Sayfa 4/579 İlkİlk ... 234561454104504 ... SonSon
Arama sonucu : 4630 madde; 25 - 32 arası.

Konu: HALK Cafe - III

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,625
     Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Borsa tarihinin en büyük tahsisli artışı sanırım.
    1 lot kaç tl den tahsisli yapacak, bilgi varmı
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

2.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Bence 7000-1250= 5750 milyar TL para gelecek bilanço Özkaynak 5750 artacak, karşılığında bugün fiyat 5,35 e bölünecek ve 1,1 milyar adet senet oluşacak , mevcut senet sayısı bu oranda artacak.
    Katılıyorum Kızıldağ bende öyle anladım.Böyle olursa bizim için olumlu.Canlı para girecek hisseye.
    YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

3.  Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    1 lot kaç tl den tahsisli yapacak, bilgi varmı
    Lotun karşılığı sermaye , üç bankaya 21 milyar gelecek, halk İçin 7 sermaye açıklandı, eski sermaye 1,250, tahsisli farkı yani gelecek para 5,750 olacak . Bu para özkaynaklara girecek karşılığında 1,1 milyar adet senet olacak. Böyle görünüyor. Şayet 5750 sermaye artar ve 5750 milyon tanesi 1 liradan senet girerse anlamsız olur, bizim gördüğümüz 1,1 milyar adet yeni senet demektir. 5,35 fiyatı belki açıklama ile değişir 5 den hesapladık yada 7 den hesapladık denebilir çünkü tahsisli yani sahibine özel bir sermaye artışı bu.

4. Bu arada hayvan gibi şaapıyoz arkadaşlar yarım saatte 4 sayfa yedik, 10 güne kalmaz halk cafe IV is coming...

5. 2010 yılında gsray %9900 bedelli yaptı ve kendisi loca koltuk gösterdi. Biz ne sermayeler gördük. Burada tahsisli evet ama en azından biri para getirecek. Şayet senet 20 lira olsa defter değeri 0,90 olsa evet olumsuz olurdu ama defter değeri çok düşük.

Lotun karşılığı sermaye , üç bankaya 21 milyar gelecek, halk İçin 7 sermaye açıklandı, eski sermaye 1,250, tahsisli farkı yani gelecek para 5,750 olacak . Bu para özkaynaklara girecek karşılığında 1,1 milyar adet senet olacak. Böyle görünüyor. Şayet 5750 sermaye artar ve 5750 milyon tanesi 1 liradan senet girerse anlamsız olur, bizim gördüğümüz 1,1 milyar adet yeni senet demektir. 5,35 fiyatı belki açıklama ile değişir 5 den hesapladık yada 7 den hesapladık denebilir çünkü tahsisli yani sahibine özel bir sermaye artışı bu.
    Bence de böyle, 1 liradan Tvf ye hisse bağışlanmış olur, böyle bir hak mahrumiyeti olamaz. Devlet para basıyor hisse alıyor gibi bı durum oluyor bence, yine de olumlu... Tvf'nin derdi hisse satmak olsa halihazırda %51 e sahip, o hisseleri satardı. Hem nerede o alıcı Bankaları güçlendirmek istiyolar benim anladığım bu, olumlu görüyorum.
    Görüşlerim amatör bir yatırımcının akıl yürütmelerinden ibarettir, yatırım yönlendirmesi olarak algılamayınız.

o zaman sermaye artışı 1.1 miyar olur.
    kasaya da 6-7 milyar girer.
    bu giren parada covidle mücadelede kullanılacakmış
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

3 bankaya 21 milyar lira girecek kismini unutmustuk. Yani "36 milyar lira girecek" dedigim kismin bir dogrulugu yokmus bu baglamda bakinca en bastaki 5.750 milyar lira dogruymus. Yazdiklarin mantikli.

Sayfa 4/579 İlkİlk ... 234561454104504 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •