Sayfa 19/579 İlkİlk ... 917181920212969119519 ... SonSon
Arama sonucu : 4630 madde; 145 - 152 arası.

Konu: HALK Cafe - III

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,795
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by tribal Yazıyı Oku
    Secbul şimdi halk vakıf bunlar durum nolur diplerden kalıcı uzaklasirmi yoksa saman alevi etkisini olur. Dunku düşüş te garipti. Dün vadelide yüklü vakıf long girdim. Gece bu haber geldi. Ekmek yermiyiz?
    Piyasa bilir de bana göre süper haber. Kimine göre kötü olabiliyor. Ha bana böyle bir ortak gelecek yere halı sererim sonuçta onun nakiti ile iş yapacağım.
    .
    .
    .
    Diğer özel bankalar düşünsün. Tüm iyi müşterileri kapacağız bence. Kim gider özele.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

2.  Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Piyasa bilir de bana göre süper haber. Kimine göre kötü olabiliyor. Ha bana böyle bir ortak gelecek yere halı sererim sonuçta onun nakiti ile iş yapacağım.
    .
    .
    .
    Diğer özel bankalar düşünsün. Tüm iyi müşterileri kapacağız bence. Kim gider özele.
    Verdiğin örnek güzel. Ortak olduğum ama isletmedigim bir dukkanin isletmecisi kasaya para koyuyorum ortakligim %75 olacak ve parayla kasamiz güçlü olacak ve kötü günlerde bu para bizi koruyacak dese hay hay derim bana giren çıkan olmaz. Ama şimdi burda yabancılar var başvurudan önceki 10 gün ortalama baz alinacakmis deniyir bu durumda kamu dışındaki hissedarlar fiyatın yukarı gitmesini isterken, kamu istemez ne kadar düşükten çok hisse olur diye o paraya. Yani şu ilk günlerde ne olacağı bizim gibi vioptakiler için önemli

Tahsisli sermaye artırımları; işlemin niteliği nedeniyle, yatırımcıların cebinden herhangi bir nakit çıkışı olmaması ve yatırımcıların pay sayısında bir değişiklik yaratmaması nedeniyle, hisse fiyatında bir bölünme olmamaktadır.

Tahsisli sermaye artırımları, belli bir ortağa belli bir fiyat üzerinden yapılan sermaye artırımları olup; sermayenin tahsis edildiği ortak haricinde diğer hiçbir ortağı etkilememektedir.

Borsa İstanbul’da işlem gören bir hissenin fiyatı, şu üç husustan en az birinin gerçekleşmesi durumunda bölünmektedir;

– Bedelli Sermaye Artırımı
    – Bedelsiz Sermaye Artırımı
    – Temettü Ödemesi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,795
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by tribal Yazıyı Oku
    Verdiğin örnek güzel. Ortak olduğum ama isletmedigim bir dukkanin isletmecisi kasaya para koyuyorum ortakligim %75 olacak ve parayla kasamiz güçlü olacak ve kötü günlerde bu para bizi koruyacak dese hay hay derim bana giren çıkan olmaz. Ama şimdi burda yabancılar var başvurudan önceki 10 gün ortalama baz alinacakmis deniyir bu durumda kamu dışındaki hissedarlar fiyatın yukarı gitmesini isterken, kamu istemez ne kadar düşükten çok hisse olur diye o paraya. Yani şu ilk günlerde ne olacağı bizim gibi vioptakiler için önemli
    E tabi viop başka....Ama zaten 9.30 da halk bank vadelisi durumu 3 5 belli edebilir.

Yabancı demişssiniz. Eeeeeee o da alsın ozaman bu fiyattan. 2 saate açılacak tahta. Belki %25 in hepsini ister belli mi olur.
    Yabancının eskiden 5 10 dolardan almış olması beni ilgilendirmez hiçbiri secbula bir soralım demedi..

Psikolojik YAS süreci

Alıntı Originally Posted by unnamed Yazıyı Oku
    Sagol, son 10 gunluk AORT diyor dokumanda. SPK da marji %20 asagi yukari olarak belirliyor.

Alıntı Originally Posted by agha Yazıyı Oku
    Varlık fonu ederi 25 lira olan lotu 5.40 kardan alıp ortak olacak. Can kurban böyle ortaklığa. Benim bir evim var ederi 600 bin lira ama biri diyor ki senin ev ederi 600 olabilir ama şu an ki piyasada 150 bin lira bunun yarısına ortak olmak istiyorum deyip bende onu ortak ediyorum. Adam bana 75 bin lira verip evime ortak oldu oysaki ev 600 bin lira idi bana 300 vermesi gerekirdi
    Evet aynen boyle oldu. Devlet baba 10 dolara gecirdigi hisseleri 70 sente geri aldi kilini kipirdatmadan.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,795
    Blog Entries
    1
    Sen evi 600 zannediyorsun ama expertiz raporunda 150 görünüyor. Olay bu. Ki rapor hergün yüzlerce insana gösteriliyor bir de.
    Sen ev 600 de dur.

Psikolojik YAS süreci

Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    bende bu şekilde açıkladım.
    ama 666 TH gelsin anlatsın bize dedi.
    tabii benim yelkenlim yok ya inanmaz.
    hoşgeldin TH
    Dogru diyorsun sahna. En fazla ben cuvalladim, 36 milyar lira girecek bile dedim Neyse benim yazdigim hicbirseyi kimse gozonune almasin dunden beri. Hepsi bos.

Sayfa 19/579 İlkİlk ... 917181920212969119519 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •