Sayfa 519/579 İlkİlk ... 19419469509517518519520521529569 ... SonSon
Arama sonucu : 4630 madde; 4,145 - 4,152 arası.

Konu: HALK Cafe - III

1. O yüzden duruşma tarihi yaklaştığında HALKB'yi yakın takibe almak lazım. Uzlaşmaya gidilme ihtimalinin yüksek olması, eurobond yükümlülüklerinin 13 Temmuzda sıfırlanacak olması, 2021 2. yarı itibariyle kârlılıkta beklenen yüksek artışlar bu hisse için avantajdır. Duruşmaya kadar güzel performans göstermeyebilir, bunu da akılda tutmalıyız.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

2. Bundan sonra spesifik olarak HALKB ile ilgili yorumlarımı hissenin kendi topiğinde yazacağım. Genel konularla ve değişik hisselerle alakalı yorumlarımı da burada paylaşırım.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

Karisiklik olabilir, sadece Halkb topigine yazmak daha mantikli gibi. Oteki bankalar ve genel konular da onu ilgiliendiriyor. Pek kimse kalmadi zaten topikte, kavgasi, sikayeti, birsey yazildigi yok. Gunde yarim sayfa ancak gidiyor.

Hmm, aslinda karisik. Bu sefer de birisi cikip Is Bankasi pazarliyor diyebilir!

4.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Selam kuşçu kardeşim. İşbankasında 4 ayrı tip hisse var, İSKUR İSATR İSBTR İSCTR. 1993 yılında Kurucu hisselerin sahipleri bir katekulliye geldi, daha sonra ayni katekulli İSATR İSBTR hisse sahipleri için de uygulandı. Bankanın esas sözleşmesinde yıllık temettünün %10'unun kurucu hisselere dağıtılacağı yazıyordu ama 1993 yılında bu madde revize edilip İSCTR ile par hale getirildi. Ayni şekilde İSATR İSBTR sahiplerinin de temettü hakkı İSCTR sahiplerine oranla çok daha yüksek olması gerekirken onların bu hakı da yendi. Ancak bir şekilde banka İSKUR İSATR İSBTR hisselerini ya komple ele geçirecek yada bunların imhası yoluna gidecek, aynen Akbank ve Garantide olduğu gibi. Bunu yaparken de bu hisselere ciddi meblağlar ödemek zorunda kalacaktır İşbank (şu anki oldukça primli fiyatların bile oldukça üzerinde meblağlardan bahsediyorum).
    Th abi, sportiflerden gelenler ile işbtr aldim. Dediklerine paralel bir beklentim var sahsen. Fakat bahsettigin meblağlar kısmında senin beklentin ne kadardır? İşbtr icin 100 120 bin bandında degerler okuyorum sagda solda. Gerçeklik payı nedir sence?

SM-A705FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Karisiklik olabilir, sadece Halkb topigine yazmak daha mantikli gibi. Oteki bankalar ve genel konular da onu ilgiliendiriyor. Pek kimse kalmadi zaten topikte, kavgasi, sikayeti, birsey yazildigi yok. Gunde yarim sayfa ancak gidiyor.

Hmm, aslinda karisik. Bu sefer de birisi cikip Is Bankasi pazarliyor diyebilir!
    Tamamdır, o zaman bu topiği dondurulmasını moderatörden rica edelim.

6.  Alıntı Originally Posted by kuscu35 Yazıyı Oku
    Th abi, sportiflerden gelenler ile işbtr aldim. Dediklerine paralel bir beklentim var sahsen. Fakat bahsettigin meblağlar kısmında senin beklentin ne kadardır? İşbtr icin 100 120 bin bandında degerler okuyorum sagda solda. Gerçeklik payı nedir sence?

SM-A705FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Eğer İşbankası kurumsal yönden bankayı yeniden yapılandırmaya karar verirse senin ve benim aklımdaki senaryo gündeme gelecektir. İşte o zaman İSKUR İSATR İSBTR hisselerinin primlenmesi de pekala gündeme gelecek. Ben şahsen şu anki seviyelerin oldukça üzerine çıkmalarını bekliyorum böyle bir senaryoda çünkü bu hisselere bankanın esas (orijinal) sözleşmesi ile tanınan imtiyazların iadesi gündeme gelecek. Toplam imtiyazlı hisse sayıları şöyle: 1.000 adet İSATR, 29.000 adet İSBTR, 2.458 adet İSKUR. Hepsi bu kadar işte. Mesela 1993'den önce yürürlükte olan esas sözleşmeye göre yıllık temettünün %10'unun toplam lot sayısı sadece 2.458 olan İSKUR hisselerine tahsis edilmesi gerekiyor.

7. Sayın Moderatör.

Piyasalar / Seans Salonu bölümünde yer alan HALK Cafe - III başlıklı bu topiğin dondurulmasını rica ediyorum. Bu topiğe artık pek katılım olmamaktadır. İyi çalışmalar dilerim.

Saygılarımla.

TRENDHOUND

Başlığın kapanmasına gerek yok devam etsin

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 519/579 İlkİlk ... 19419469509517518519520521529569 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •