Sayfa 111/579 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211 ... SonSon
Arama sonucu : 4630 madde; 881 - 888 arası.

Konu: HALK Cafe - III

1. O kadar profosyonelin eğitim gördüğü üzerine kitaplar olan sistem 2008 de zaten çöktü.Türkiye zaten apayrı bir dünya.

Niyetli olanlara hayırlı iftarlar.

http://share.matriksdata.com/share.a...05182023517875
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Alıntı Originally Posted by frt77 Yazıyı Oku
    Kafamda bu bankaların son 2 aydır yasadıklarını bir türlü seneryolaştıramıyorum.
    Yabancı satmak istiyor, peki niye daha önce çok kereler yaptığı gibi malı tabana kadar satıp perişan etmiyor. Yada daha önceleri yaptıkları gibi; satmak istediklerinde cep to cep yaparak malı %20 civarında yükseltip o çoşku ve heyecanla itinayla dağıtırladrdı istedikleri kadar malı.
    Yabancı ileriyi fiyatlıyor. İmkansız, benden yüz kat daha iyi biliyorlar ki 2. çeyrek bilançoları da kar gelecek şirket sayısı 30 değil ve bankaların hepsi, istisnasız bu kar edebilecek şirketler arasında. Yoksa şu son 2 aydaki şahlanan şirketlerin içler acısı zararlarını herkes görecek 2 ay sonra.
    Diğer bir fikirde, son 15yılda bize öğretip ezberlettikkeri çıkış seneryosunun (çıkış bankalarla başlar, sanayi hisseleriyle devam eder ve ensonda kalan çöp hisselerden bazılarıyla finali yapar) tam tersini yaparak gene bizi sövüşlüyorlar. Eğer bu şekilde, City, deutsche, Merrill abla hep beraber gizli hesaplarla eczacı ilaç, hubwc, rtlab, çimentolar yada ekiz yağ, Seyitler kimya, Aklim yada tTac tarım ürünleri filan aldıysa ve bize farkettiremeden bu işi yaptılarsa zaten kazandılar. Bu kadar profesyonel kazanmıycakta ben mi kazanacağım.
    Yada bankalardaki biz gibi daha dirayetli ve daha sabırlıların elinden mallarını almak istiyorlar ve ısrarla burada tutuyorlar. Normal de buna ihtimal bile vermezdim ama TH'ın, 666'ın yada ismini unuttuğum daha bir çok nispeten uzun vadeli ve dayanma potansiyelli kişilerin yazdıklarını doğru kabul edince yabancı belkide istediğini başarıyor.
    Bilemiyorum, o yüzden de korkmaya başladım.

Redmi 5 Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yabanci ufak hisselerde degil, onlar yerli spekulatorler. Ayrica hepsi patronla, yani haberin kaynagi olan yerle anlasmali. O hisselerde hacim, likidite yok. 1 senede 3 gun birsey oluyor, oteki gunler mal mal bekliyorduk o gunler gelsin de malimizi verelim diye. Gecen yaz TAV'da bile zorlaniyordum alacagim satacagim zaman 300-500 bin liralik. 2018'de Garantide 3 gunde 1 milyar liralik mal basan adam ne yapsin ufak tefek hisselerde? Borsada ne paralar var.

Adamlar basip gitti. Dunya iyice globallesti, herkesin elinin altinda tuslar artik. Citi'de hesabi olan normal biri 20 tane markette islem yapabiliyor, 200 tane ulkenin tahvilini alip satabiliyor bir tusla. Para babalarinin hepsinin elinin altinda bu firsatlar artik.

Baska yerlerde daha iyi firsatlar cikiyor onlara da demek ki.

Benim kendi acimdan oyle. Baska yerlerdeki hisselerin kac kat kazandirmis cucuk kadar faizlerin oldugu yerde. Burda ise kazandigimin cogunu adam kurdan hic ediyor. Ulkede bir huzur yok, hep hirlama, hep problem.

Tamam borsadan kazaniyorsun diyebilirsin. Borsadan kazanmam benim kendi emegimin sonucunda, dunya kadar arastiriyoruz, okuyoruz ediyoruz, calisiyoruz. Bu olayi uzun suredir anlatmaya calisiyorum kendimden ornek vererek. Insanlar para sokmayi kesti. Bulunmaz hint kumasi degil ki ulke, parasi olana her yerde firsat var. Ustune ustluk de bin ton bela. Parayi sokaktan bulmuyorum ben, gunde 14 saat calisiyorum. Gerek yok, yeter demeyi bileceksin.

Kisacasi ulkede yasayan birinin secimi yok, zaruriyetten bu ortamda olmak zorunda.
    Ama benim kendi secimim. Duzelecek duzelecek diye bekledik, ama olmadi. Artik enayilige giriyor kendi seciminle bu toksik ortamin icinde olmak. Havacilarim ne guzel firsat vermis sagolsunlar, onde iken birakacaksin.

4. Kesinlikle kararlarınızı eleştiriyormuş gibi algılanmasın. Bir kere kimsenin haddine değil, para sizin, karar sizin bize saygı duymak düşer.

Redmi 5 Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Bu yükselişinde hiç ettiler ya gerçekten hayret...

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. Diğer topikde bugün İçin 5,72 bekliyorlardı, yine olmadı. Nedir bunun derdi çözmek zor. 1-2 kademe ile yine sınırda kapatmış.

ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Sayfa 111/579 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •