Sayfa 129/164 İlkİlk ... 2979119127128129130131139 ... SonSon
Arama sonucu : 1311 madde; 1,025 - 1,032 arası.

Konu: KPHOL Kapital Yatırım Holding

1. Senetle araba şirketinde faaliyet olduysa kar yazmış olabilir. O da şirketin değerlemesini yükselteceğinden dolayı hem KPHOL'ün öz kaynakları hem de 2021 karı pozitif ve yüksek bir rakam çıkabilir. Alt pazarda da başlasak iyi bir değerle başlayabiliriz. Zincir GG.'nin de kar açıklaması ya da değerlemesinin yüksek çıkması durumunda hem öz kaynaklarda artış hem de kar oluşacaktır. Mart sonunu beklemek zorunda değiller. Şirketlerin kar zarar durumları ocak ayı sonunda belli olmuş oluyor zaten. Ama ille de bağımsız denetimden geçmiş bilanço gerekiyorsa denetçinin işi uzun sürebilir. Yine de patron isterse hızlanır. Şu güzel günleri kaçırmasak iyi olurdu. Hiç akla gelmeyen saçma sapan şirketler 50-100 katına çıktı. Bunun gibi işin başında olan bir şirketin iyi değerlemelere ulaşması sürpriz olmamalı.

2. Senetlearaba.net web sitesi ve bir de Facebook sayfası var. Site aktif değil ancak Facebook sayfasında iki araba ilanı verilmiş ve ihaleyle satılmış. Wowwo nun sarı rengini kullanmışlar Facebook sayfasında. İnstagram sayfası da varmış ancak orada ne var hesabım olmadığı için göremedim. Arabanın bu kadar para ettiği dönemde iyi bir sektör seçimi olmuş olabilir.

3. Patron neden bu işe şöyle üç beş milyon koyup da yeni bir dev yapmıyor ki. Arçelik Beko ve yataş enza ya da istikbal Bellona gibi yan marka oluşturarak sektördeki yerini daha yukarı taşıyabilir. Patron akıllı adam orası kesin. Ama neyi bekliyor anlamış değilim.

4. kphol asıl şimdi sağlam durumda. borsa da işlem görmek için basvurusu kabul edilirse her şey farklı olacaktır.

5. Senetle araba şirketini İTO dan sorgulayınca tek yetkili Ahmet Atak çıkıyor. Bu kişiyi gogelde aratınca da bilin bakalım kim çıkıyor. Borsa yatırımcısı ve hatta yeşil yatırım holdingte zamanında yüksek oranda ortak olan bir şahıs. Çok karışık işler dönüyor. Bu adamlar çok paralı adamlar ve bu senetle araba işi bu şirketi inanılmaz yerlere taşıyacak gibime geliyor.
    Sabır sabır ya sabır.

6. Bekliyor muyuz ortaklar?
    Satıp çıkan oldu mu?
    Ben sıkıntılarımdan kurtulmak üzereyim. Bir kaç sene daha bekleyebilirim.
    2023 hedeflerinden başlayıp 2053'e kadar yolu var ölmez sağ kalırsak.
    Yeni bilgisi olan yazsın forum boş kalmasın.

7. 2021 bilanço yayınlanırsa umut var demektir

8. Bu Ahmet Atak adındaki yatırımcı daha önce de yeşil yatırım holdingin yönetim kurulu üyesiymiş. Aynı zamanda kendi aile şirketini yönetiyormuş tekstil ve inşaat alanında. İHYAY da %10 paya sahipmiş. Kim bilir daha neler neler.
    Senetle araba işinin tek yetkilisi olması çok enteresan geldi bana. Yarısı kphol’ün olduğuna göre diğer yarısı da bunun mu acaba?
    Oradan yürüyecekler gibi bir his var içimde.

Sayfa 129/164 İlkİlk ... 2979119127128129130131139 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •