Sayfa 992/1006 İlkİlk ... 4928929429829909919929939941002 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 7,929 - 7,936 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - II

1.  Alıntı Originally Posted by Kullanici41 Yazıyı Oku
    Eger eurobond kazancin 49 bini geciyorsa paranin buyuk kismina devlet cokuyor.bu yuzden balinalar fon aliyor.kazanctan %10 kesiliyor.faiz,cds vs.bir takim seylere gore degisiyor
    Anladım hocam peki bizim gibi ufak yatırımcı 5-10 binlik alsak sorun olmaz galiba

2.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Evet çekiliyor.
    Teşekkür ederim.

3.  Alıntı Originally Posted by HRS Yazıyı Oku
    Anladım hocam peki bizim gibi ufak yatırımcı 5-10 binlik alsak sorun olmaz galiba
    Alabiliyorsan al derim ama 200.000 siniri var diye biliyorum

4.  Alıntı Originally Posted by şirinbaba Yazıyı Oku
    EU, amerika dünyanın teşviğini verdi veriyor verecek (abd bir 900mia $ daha veriyor).
    bu para, biraz güven, biraz söylem değişimi, ki başladı, illa ki bu topraklara gelecektir, bu kadar yüksek faiz veren bir başka ülke şu an için yok. Caatsa ikinci etap bir sene sonra, o bir senede neler olur neler.
    EU ile de marta kadar bir noktaya gelinebilir. bu net döviz rezerv eksi mevzusu 6 aydır piyasada konuşuluyor. ama merkez bankaları rezervleri literatürde brüt üzerinden açıklanır. herkesçe malum, bir konu açık şekilde biliniyorsa o artık fiyatların içerisindedir.
    ben de dolarda yine 7,5lere doğru bir geri çekileceği fikrine uzak değilim. şunu da unutmayalım, yabancı zaten gitti. yerlide de yeteri kadar dolar var. bundan sonra dolar talebini artıran kim bunun cevabı önemli. siyasi alanda olabilecek bir sürpriz her şeyi değiştirir tabi, yukarı aşağı.
    Bir sene sonra dediğin 2021 yani 2 hafta sonra. :-)

Bidon ocak ta teslim alıyor galiba.

Doların yıl sonu geri gelmesi bilanço makjajlanması ile ilgili... Bankalar vs...
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

5. Eurobond için çok detaylı ve öğretici bir başlık var forumda

https://www.hisse.net/topluluk/showt...50#post5019550
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

6. merkez bankası başkanı 14 bankanın genel müdürleriyle geçen hafta görüşecekti. Ama sonucuna dair bir habere rastlayamadım. Golf oynamak veya piknik yapmak için randevulaşmışlar mı ?

7. Mevduatçı demek , risk sevmeyen stabil yatırımcı demek. Gelen giden bir tokat atıyor. Banka gn. Md. leriyle istişare neticesinde '' merkez olarak biz faiz artırırken siz mış gibi yapın '' demişlerse bu nedenle de Stopaj % leri mart sonuna kadar uzatılmış olup, mevduata ek artış olmaz.

netekim, öncü olarak vov 16+1 faizin +1 kısmını kaldırmış. Genel olarak 16 da anlaşmışlar gibi. Dövizin sabrını mı ölçüyorlar ?

8. Vakıfbank tanışma faizini 100 gün için 16,1-16,15 yapmış (tabela faizi)

Sayfa 992/1006 İlkİlk ... 4928929429829909919929939941002 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •