Sayfa 812/1006 İlkİlk ... 312712762802810811812813814822862912 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 6,489 - 6,496 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - II

1. Önemli olan faizden gelen paranın nereye yatırılacağı altın mantıklı mı sizce ? Düşünsene herkes aşı çıkardı ama Corona devam ediyor ne olur?

2. ben neden gta altın fonu aldım şöyle:
    birincisi full altın riski almak istemedim,fonun içinde farklı enstrümanlar da var,ikincisi gram altını kuyumcularda fiziki olarak alıyorum zaten çok daha uzun vadeli tutuyorum her ay biraz biraz alıyorum,3.gram altın alsam internet şubesinden biraz kar görünce hemen satıyorum tutamıyorum kendimi geçen yıl 310dan aldım 340 olunca hemen satmıştım,fon olunca kafamda daha uzun tutma düşüncesi var niyeyse ,son olarak da grafiğinde bütün altın fonlarında aslında keskin bir düşüş var kısa ve orta vadede toparlanacak umudu var bende.tek negatif kısım %10 stopaj kesintisi.
    hepsini geçtim geçen yıl bu vakitler elimdeki tüm hisse fonlarından,ppflerden çıkıp döviz ve mevduata geçmiştim ,tcd-tte-mps gibi fonlarda kalsaydım mevduatın en az 6-7 katı karım olacaktı bu fonlarda sert düşüşler görürsem yeniden girmeyi düşünüyorum.

3. 2018 sonunda stopaj indirimi vardi faizler %25 idi .o zaman qnb bank bir teklifle gelmisti .6 aylik baglayalim .%5 stopaj isleyecek.3 ay sonra bakacagiz piyasa faizleri ne durumda ortalama 5 bankanin mevduatı +1 olarak revize edecegiz dedi..yani olasi faiz dususune karş stopaj avantajindan faydalanmak icin iyi bir oneri idi.belki yine sunarlar
     Alıntı Originally Posted by Yıldıztozu Yazıyı Oku
    Teşekkürler,
    Bu tarih gelmeden kısa süre önce bir değerlendirme yapmak lâzım. Fena değil uzun vadede 1,5 puana denk geliyor sıfır stopaj. Tabi bu uzun bir süre ve Türkiye şartlarında neler olur bilemiyoruz. Işin o boyutu da var.

4.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    2018 sonunda stopaj indirimi vardi faizler %25 idi .o zaman qnb bank bir teklifle gelmisti .6 aylik baglayalim .%5 stopaj isleyecek.3 ay sonra bakacagiz piyasa faizleri ne durumda ortalama 5 bankanin mevduatı +1 olarak revize edecegiz dedi..yani olasi faiz dususune karş stopaj avantajindan faydalanmak icin iyi bir oneri idi.belki yine sunarlar
    Evet aslında iyi fikir. 2018 de ben şans eseri en yüksek oranda girmiştim. Bakalım tekrar yapacaklar mı benzer birşey?

Bu arada borsada yatırımı merak eden arkadaşlar; borsada temel-teknikten daha önce psikoloji gelir.Sabırlı değilseniz; zararlarda hop oturup hop kalkarsanız; hangi seviyeden girerseniz girin o hisse pahalıdır. Ama borsa yerine göre en kârlı yatırımdır. Peki bu durumda yukarıdaki özelliklere sahipsek borsada yatırım yapmayalım mı? Daha önce de yazdığım gibi ya güvenli yatırımda gidip, arada bir gelen krizlerde bist çok düştüğünde bist30 sağlam hisselere altın vuruşla girip 1 yıl ekranı kapatmak. Veya faiz gelirinin bir kısmıyla 10-20 yıl hedefli, temettü geliri yüksek sağlam hisselerden 3-5 tanesiyle sepet yapmak. Bistin en pahalı zamanında bile alsanız sorun değil. Yıllara vurunca en düşükten de alacağınız için ortalama makul kalacak.Bunda mümkünse her ay alınmalı ve çok büyük parayla değil makul miktarla alınmalı .Sonra gelecek temettülerle yine hisse alınmalı. Yapılmaması gereken, bist /hisse çok çok cazip durumda olmadıkça büyük miktarda parayla tek seferde girmek.

Mevduat başlığı ama arada soran veya merak edenler için genel olarak bir kez daha belirteyim dedim son kez

Yatırım tavsiyesi değildir. Şahsi düşüncelerim olup, zarar etme ihtimali mevcuttur.Öneri olarak değil, fikir / bilgi edinme amaçlı okumanız tavsiye edilir.

5. kurumlar fon aliminda komisyon aliyor mu

6. borsacılar dolarcılar cıkmış gene piyasaya..aman arkadaşlar dikkat edin dişinizden tırnagınızdan ayırdıgınız paraları garantili yerlerde büyütmeye çalışın.heleki bu devirde 2 kat dikkat edin.mevduatların 2021de de yüksek olucagını düşünüyorum en az 22-23 leri göricektir.oralardan uzun baglamaya calısmak daha b-mantıklı bana göre..söylediklerim beni baglar yani kimseye al-sat-tut demem.saygılar

7. Çin’de bir havalimanı Kargo çalışanında sars virüsü tespit edilmiş 14 bin kişiyi karantinaya almaya çalışmışlar doğru mu acaba
    https://mobile.twitter.com/politictu...60955340763141

8. Bir kahin eksikti o da geldi. Geleceğinizi öğrenin.

Sayfa 812/1006 İlkİlk ... 312712762802810811812813814822862912 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •