Sayfa 629/1001 İlkİlk ... 129529579619627628629630631639679729 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 5,025 - 5,032 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VIII

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Mehmet Hoca çok önemli uyarılarda bulundu: “Vaka sayımız 900’lerde ama bunların yüzde 62’si hastaneye yatıyor. Hiçbir ülkede böyle bir rakam yok. Amerika’da hastaneye yatış oranı yüzde 5 ila 10. Yoğun bakıma yatış oranımız ise yüzde 12. Dünya genelinde yoğun bakıma yatış oranı ise yüzde 1. Biz sadece hastalığı ağırlaşmış insanlara test uyguluyoruz. Belirtisiz gizli virüs taşıyıcılarına ulaşamıyoruz. Bunlar ve hastalığı hafif atlatanlar, virüsü bulaştırmaya devam ediyor. Bu şekilde vaka sayısını düşük seviyeye indirmek mümkün değil. Vaka sayılarını güvenli bir seviyeye indirmenin tek yolu var: Gizli ve hafif atlatan vakaları bulmaya yönelik bir politikayı acil hayata geçirmek. Yani yaygın test uygulamak.â€

https://www.hurriyet.com.tr/amp/yaza...mpression=true

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Sn egeli mehmet hocanın bahsettiğim uyarısı buydu.Alıntı için teşekkür ederim.Bu forumda herkes borsacı.Matematiği zayıf olan kimse borsada barınamaz.Hastaların ülkemizdeki sayısını basit bir matematikle kolayca bulabilirsiniz.Benim aklıma göre günlük vaka sayımız şu anda 3000 üstünde.

2. Yeni tip koronavirüs (covid-19) salgını nedeniyle durdurulan seferlerin yeniden başlanmasının ardından Rusya'nın başkenti Moskova'dan gelen ilk sefer, İstanbul'a ulaştı. THY'nin Moskova-İstanbul seferini yapan TK 412 sefer sayılı uçağı saat 05.00 sıralarında İstanbul Havalimanı'na indi.

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Artik matematik olarak kurtulus var mi ? sorusu icin, cok gec diye dusunuyorum.

Yapilmasi gereken, suratle enflasyonu dusurmek icin, en acimasiz tedbirlerin,bir saat dahi kaybedilmeden hayata gecirilmesi gerekiyor bence.

1. Faizlerin %15 net'e cikarilmasi. Net diyorum, yani o faizin pesine taktigin vergileri ekleme.
    2. Damadi gorevden al.
    3. USD/TRY degerini, serbest piyasa degerine yukselt.
    4. Siyasi olarak, bir erken secim takvimi acikla, kac kac nereye kadar.

Acil olarak bunlar, yapilir mi ?

Hic sanmiyorum.
    Bahsettiklerinizin olması mümkün gözükmüyor.

O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Yeni tip koronavirüs (covid-19) salgını nedeniyle durdurulan seferlerin yeniden başlanmasının ardından Rusya'nın başkenti Moskova'dan gelen ilk sefer, İstanbul'a ulaştı. THY'nin Moskova-İstanbul seferini yapan TK 412 sefer sayılı uçağı saat 05.00 sıralarında İstanbul Havalimanı'na indi.
    Dünyada en fazla vaka bildirenler sıralamasında 4.ülke olan rusya ile uçak seferleri açıldı diye seviniyoruz.Cidden vatandaşı olmasan türkiye eğlenceli ülke de vatandaşı olunca insan cidden tırsıyor.

5.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Biraz çalışın da aşı neyim bir şey bulun.
    Hep yat hep yat nereye kadar...
    Yata yata ancak karpuz büyür.
    tabii yata yata büyütüyoruz, ben uluslararası ilişkilerde aşı çalışması yapmadığımdan. 12 yıl kadromu vermeyen devlet 50tl fazla ödeme yaptığında 15 gün içinde öde diye talimat gönderiyor. Türk toplumu kadar bilimden uzak bir toplum görmedim. Ha ben çalışmalarıma devam ediyorum da nasıl olsa bir işe yaramayacak öylesine takılıyoruz.

Neyse turizmde millet kan ağlıyor,çok batan olacak bu kış.Artık olan oldu ,ruslar daha da kötü hale getiremez olayı,hemen hemen gerçek vaka sayısı durumuna bakarsak yoğunluğu hemen hemen aynı olan iki sıvıdan birbirine geçiş o kadar da fazla olmaz.Çok da abartmamak lazım ,gelsin bakalım ruslar ,görelim bakalım neler olacak.

7.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Universitede uzaktan eğitim sonrasında not ortalamaların yükseldiği söyleniyor sizin böyle bir gözleminiz var mı ?

evet biz de de indirek rektörlük direktif gönderdi aman yüksek not verin diye. Online ödevlerde kopya gırla ama ispat edemiyorsun. Hukuken öğrenci haklı çıkar soruştursan. Bilimsel etik ülkede yerleşmediği için ağlamanın da yararı yok. Ben abd de ders verirken çoğu zaman sınıfı gözetlemezdim bile sınavda kimse kimseye kopya vermezdi zaten. Kopya çeken de yakalanırsam direk atılırım diye cesaret edemezdi. Burada kopya çekmeyeni dövüyorlar gibi bir durum var.

8. Son 1 yılda kamu bankalarının konut kredileri 93,5 milyardan 166,0 milyara çıkmış

Aynı dönemde konut kredileri özel bankalarda 44,4 milyardan 44,6 milyara; yabancı bankalarda 40,7 milyardan 46,9 milyara çıkmış.

Sınırlı kaynaklarını inşaata yatıran bir ülke kalkınabilir mi? tweet atmış fatih sezer.

Sayfa 629/1001 İlkİlk ... 129529579619627628629630631639679729 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •