Sayfa 420/1001 İlkİlk ... 320370410418419420421422430470520920 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 3,353 - 3,360 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VIII

1. Sn. Tınaz, Sn. Egeli,
    Yorumlar müthiş.
    Bana kötü davrandığını hatirladığım aklıma gelen ilk 3'ü yazdım....
    Her mesleğin iyileri kötüleri vardır muhakkak.
    Çinde insanlara puan veriliyormuş. Yaptiklari kanunsuz isler, sahtekarliklar nedeniyle insanlarin puanlarini dusuruyormus. Dusuk puanli insanlar da her istediklerini yapamiyorlarmis bir takim kisitlamalara tabi oluyorlarmis.
    Cok guzel bir sistem bence.
    Devlet arazisine villa yapanlar, vergisini odemeyenler, sinav sorularini calanlar....vs,vs....digerlerinden daha kotu sartlarda yasamali.
    Hapis cezasindan daha iyi bu uygulama. Mahkumlar ekmek elden su golden yatip devlete, dolayisiyla diger bireylere yuk oluyorlar. Suc isleyenin puani dusurulsun daha iyi....
    Puani dusuk olan istedigi yere gidemesin, ucaga binemesin, otelde kalamasin, araba alamasin vs, vs...
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Son düzenleme : WYATT EARP; 04-07-2020 saat: 13:29.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

2. yaklaşık 4 yıldır beni üzen bir konu daha var.

Hiç dikkat ettiniz mi , herhangi birisiyle kavga veya hakaret nedeniyle davalık olduğunuzda ; mahkemeler genelde oranları farklı da olsa her iki tarafa da para cezası veriyor. Maalesef sopayı yiyen veya hakarete uğrayan değil hazine alıyor parayı.

Birey olarak ise , ayrıca manevi tazminat davası açılması gerekiyormuş. Bu durumda ne kadar çok adli olay, kavga olursa devletin kazancı artacaktır. !!!

3. Sn Tinaz ben aksine her seyin üstten degil alttan başladığını düşünüyorum. Tabi alt diye nitelendirdiğimiz kesim bahsettigimiz yasam standarti olusunca ustte olacaktir. diger insanlar bu kesime hizmet eden alt kesim olacaktır. Ahlaklı dürüst çalışkan bir toplumda bu boyle olur. Bizim icin okumak, okutmak, sorgulamayi ogretmek sarttir. Biz bencilce yaşarken herseyin daha güzel olmasi gerektiğini dillendiriyoruz bu garip geliyor bana.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,930
     Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Sn. Tınaz, Sn. Egeli,
    Yorumlar müthiş.
    Bana kötü davrandığını hatirladığım aklıma gelen ilk 3'ü yazdım....
    Her mesleğin iyileri kötüleri vardır muhakkak.
    Çinde insanlara puan veriliyormuş. Yaptiklari kanunsuz isler, sahtekarliklar nedeniyle insanlarin puanlarini dusuruyormus. Dusuk puanli insanlar da her istediklerini yapamiyorlarmis bir takim kisitlamalara tabi oluyorlarmis.
    Cok guzel bir sistem bence.
    Devlet arazisine villa yapanlar, vergisini odemeyenler, sinav sorularini calanlar....vs,vs....digerlerinden daha kotu sartlarda yasamali.
    Hapis cezasindan daha iyi bu uygulama. Mahkumlar ekmek elden su golden yatip devlete, dolayisiyla diger bireylere yuk oluyorlar. Suc isleyenin puani dusurulsun daha iyi....
    Puani dusuk olan istedigi yere gidemesin, ucaga binemesin, otelde kalamasin, araba alamasin vs, vs...
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Keşke her yerde olsa bu puanlama. Hatta eksi puanları belli bir noktayı geçenler oy kullanamasa vb..
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by bidbas Yazıyı Oku
    Sn Tinaz ben aksine her seyin üstten degil alttan başladığını düşünüyorum. Tabi alt diye nitelendirdiğimiz kesim bahsettigimiz yasam standarti olusunca ustte olacaktir. diger insanlar bu kesime hizmet eden alt kesim olacaktır. Ahlaklı dürüst çalışkan bir toplumda bu boyle olur. Bizim icin okumak, okutmak, sorgulamayi ogretmek sarttir. Biz bencilce yaşarken herseyin daha güzel olmasi gerektiğini dillendiriyoruz bu garip geliyor bana.
    Aslinda bunun ana nedeni bu insanlarin din'inin olmamasi.

Adam namaz kilarken bile sahte, ne dedigini bilmedigi icin.

Oysa, insanoglu tek bir yerde yalan konusmaz, dua ederken.

Yoksa okudugunu bilse, bu ruhuna dokunsa, bu kadar yalan, sahte, cikarci, sahtekar olabilir mi ?

Diger Islam ulkelerine bakiyorsun, hemen hemen tumu ayni.

Dolayisi ile, bu bir gecis donemi, Avrupali Turkiye'den, Ortadogulu Turkiye'ye.

Yukarda Sn.Ressam hala ayaktayiz diyor, ben katilmiyorum bu fikre, bu yolun donusu cok zor.

6.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Aslinda bunun ana nedeni bu insanlarin din'inin olmamasi.

Adam namaz kilarken bile sahte, ne dedigini bilmedigi icin.

Oysa, insanoglu tek bir yerde yalan konusmaz, dua ederken.

Yoksa okudugunu bilse, bu ruhuna dokunsa, bu kadar yalan, sahte, cikarci, sahtekar olabilir mi ?

Diger Islam ulkelerine bakiyorsun, hemen hemen tumu ayni.

Dolayisi ile, bu bir gecis donemi, Avrupali Turkiye'den, Ortadogulu Turkiye'ye.

Yukarda Sn.Ressam hala ayaktayiz diyor, ben katilmiyorum bu fikre, bu yolun donusu cok zor.
    Bu konuya ilgi duyanlar icin.

Devletin Ideoloji Aygitlari. L.Althuser, okunabilir.

7. Sn Tinaz evet ayni seyden bahsediyoruz ruhumuzun ateslenmesi lazim. Ahlakli çalışmak, dürüst ve örnek olmak icin. Bende umutluyum aslında geleceğimiz cok iyi olacak cok sey degisecek dusuncesindeyim ama bu uzun yillar alacak. Cevremdeki 50-60 yas üstüne nasil bir sey anlatamiyorsam veya anlamiyorlarsa 15-30 yas cevremdekilerde bir okadar anlamaya arastirmaya hevesli. Su an yalan dolandiricilik sahtekarlik bencillik prim yapiyorsa da yarin dürüstlük dogruluk yardimseverlik prim yapacak bunu zamanla gorecegiz.

8. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 420/1001 İlkİlk ... 320370410418419420421422430470520920 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •