Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 531/1014 İlkİlk ... 31431481521529530531532533541581631 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 4,241 - 4,248 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    vaybe dogruymus

https://www.timeturk.com/tr/2012/10/...ilar-aldi.html

abancılara toprak satışını düzenlenen kanunla birlikte 25 dönümden 300 dönüme çıkarıldı. Çıkarılan kanunun ardından Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün Ocak 2012 verilerine göre Hatay'da 1974 yabancıya, 1320 parselde toplam 3 milyon 722 bin 824 metrekare toprak satıldı. 5 milyon 556 bin metrekare bir alan sahip olan Hatay'ın bu satışlarla birlikte yarıdan fazlası yabancıların eline geçmiş oldu. Hatay'ın yarıdan fazlasının yabancılara satılması tesadüf değil. Bölgede yaşanan sıcak gelişmeler sürerken, toprak alımlarının devam ettiği belirtiliyor. Benzer bir durumun Urfa için de geçerli...

-----------------------------------

korktugum ne biliyormusunuz? Zamaninda komplo teorisi dedigim ne varsa haberler o yone gidiyor. Adim adim yavas yavas

israil bayragi vaadedilen topraklar vs vs vs vs
    milleti trollüyorsun gibime geliyor...tarih 14/02/2017

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Biz edebiyat yapalım, özenip bezenelım...yönetim gelsin, silsin...sebep??? Saçma bir yazıya cevap.

Bari sildiniz, sildiğiniz yazıyı özelime gönderseydiniz...artık her yazdığımız yazının yedeğini mi alalım..sonuçta her yazımda bir emek var...birileri gibi büyük kaba organımızı kullanmıyorum ben.
    bi dakka ya kaçırıdm.. silinen yazının benim özelime gönderilmesi lazım

göremedim ne yazdığını ama her ne yazdıysa benim için sıkıntı yok, reelde tanıdığım bi arkadaş olduğu için hiç bi sıkıntı yok, istediğini yazar..

3.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    aynı 1.500 dolar parayla dünyanın belli başlı şehirlerinde kaç metrekare bir konut kiralayabildiğinin resmi

Bu tablo her ülkenin asgari ücretine göre oluşturulsa daha GERÇEKÇİ olmaz mıydı?

Zira ben londradaki veya manhattandaki biri kadar kazanmıyorum.

İstanbulun çoğu semtinin yaşam kalitesi açısından londrayla veya tablodaki herhangi bir şehirle kıyaslanamayacağı ise ayrı bir tartışma konusu.
    Hatta bana kalırsa tartışma konusu bile değil.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

4.  Alıntı Originally Posted by ertan Yazıyı Oku
    milleti trollüyorsun gibime geliyor...tarih 14/02/2017

3 milyon 700 kusür metrekare, 3.700 dönüm, yani 3,7 kilometrekare.. total 5.400 km2 içinde 3- 4 km2 kadar bir alan, yani 'yarısından fazlası satılmış' lafının binde bir kadarı.. bir gerçeklik, post-truth.. ama binde bir kadar- semantolojik açıdan bakınca yalnışlanamayan bir argüman yok ortada, doğru bir laf/ ama birde bin oranında doğru

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    aynı 1.500 dolar parayla dünyanın belli başlı şehirlerinde kaç metrekare bir konut kiralayabildiğinin resmi

eee yillardan beri Istanbul ucuz diyorduk inanmiyordunuz

e hadi bakalim buna cevabiniz nedir?

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Bu tablo her ülkenin asgari ücretine göre oluşturulsa daha GERÇEKÇİ olmaz mıydı?

Zira ben londradaki veya manhattandaki biri kadar kazanmıyorum.

İstanbulun çoğu semtinin yaşam kalitesi açısından londrayla veya tablodaki herhangi bir şehirle kıyaslanamayacağı ise ayrı bir tartışma konusu.
    Hatta bana kalırsa tartışma konusu bile değil.
    Katilmiyorum

Hayat kalitesi sokaktaki insanlarin kultur seviyesi ortalama yasin yuksek olup olmamasi iklim (bu cok onemli) suc orani tarih sanat kultur doga yesillik orani falandir.

Butun bunlari goz onune alinca Istanbul belki bir iki Avrupa sehri disinda cok cok iyi durumda. Bunu ABD de 24 yildir bir cok sehrinde yasamis turist olarak gitmis degil yasamis biri olarak soyluyorum.

Hangi birinden bahsedeyim suc oranindanmi yoksa metrodaki Afrikali oranindanmi kisin 5 ay suren -10 derece iklim mi sokaga ciktinmi insanlarin yas ortalamasinin 50 civarinda olup insanin moralini bozmasinimi? Neresinden tutarsan tut Istanbul yasayanlarina sundugu imkanlarla bir cok sehirden fersah fersah ileride ve bir de bunun ustune en ucuz sehir.

Tesaduf buya daha dun konsolosluktaydim. ORada tanidik biri ABD den TR ye cok donen oldugunu ve bunlarin cogununda universitelerde is bulduklarini soyledi. Yani TR deki universitelerde cok acik pozisyon varmis bunu firsat bilen ABD de yasayan bir cok Turkte bu pozisyonlara alinmislar. Benim merak ettigim devlet universitelerinde docent to profesordu cok dusuk ucret alirlar. Hani ozel sektore donse anlayacagim ama devlet universitelerine donme olayini anlayamadim.

7.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    eee yillardan beri Istanbul ucuz diyorduk inanmiyordunuz

e hadi bakalim buna cevabiniz nedir?
    Hyundai da mercedesten ucuz?

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

8. şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Sancaktepe F/K 15
    Esenyurt , Bağcılar 16

Beykoz 34 Beşiktaş 30 Kadıköy 29 F/K

Sancaktepede 176m2
    Beşiktaşta 27,5

İstanbul da 176m2