Sayfa 104/213 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204 ... SonSon
Arama sonucu : 1700 madde; 825 - 832 arası.

Konu: Dowes

1. Sayın JonDowes

The Fed tends to buy the current coupon at that point in time. As a result, 37.8% of the Fed’s portfolio
    consists of 3.0% coupon securities (average mortgage rate of 3.6%), and another 33.0% of the portfolio consists of
    3.5% coupon securities (average mortgage rate of 4.0%). More than 70% of the portfolio is in these coupons.
    If rates rise, these coupons will quickly become nonrefinanceable.

Makale :http://jsf.iijournals.com/content/23/4/16

Benim burada anlamadığım, diyelim ki, FED'in elindeki MBS (Mortgage Backed Securities) vadesi geldiğinde bu kağıtlar sona ermiyor mu ? "Refinanceable" tam olarak ne anlama geliyor ?
    İspanyolca geleceğin dili, sen geleceğin insanı ! ispanyolca

2. FED, vadesi gelen tahvillerin yeni serisini tekrar satın alıyor. Itfanın %100 oranında değil, daha düşük miktarda. Aradaki fark, FED'in bilanço küçülmesine denk geliyor ve buna da "run-off" deniyor.

Bu paragrafta kastedilen şey şu: vadeleri geldikçe yeni tahvil alınırken FED neyi tercih edecek? Piyasa faizi yükselirse, yeni tahvillerin kuponu da yüksek olacak (bu da daha düşük bir durasyonu ima eder).
    Son düzenleme : JonDowes; 28-02-2018 saat: 22:23.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

3.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    FED, vadesi gelen tahvillerin yeni serisini tekrar satın alıyor. Itfanın %100 oranında değil, daha düşük miktarda. Aradaki fark, FED'in bilanço küçülmesine denk geliyor ve buna da "run-off" deniyor.

Bu paragrafta kastedilen şey şu: vadeleri geldikçe yeni tahvil alınırken FED neyi tercih edecek? Piyasa faizi yükselirse, yeni tahvillerin kuponu da yüksek olacak (bu da daha düşük bir durasyonu ima eder).
    Hocam, ben reinvestment olayı bitirildi diye biliyordum. Vade beklenip, nasip denecekti
    Reinvestment olayını kabul edersek, %3.5 sonrası her faiz artışı, mevcut düşük faizli (%3.0 ve %3.5) MBS kağıtlarını çöpe çevirecek, bir daha kullanılamayacak.Hatta banka zarar yazacak. Doğrumudur ?

4.  Alıntı Originally Posted by inti Yazıyı Oku
    Hocam, ben reinvestment olayı bitirildi diye biliyordum. Vade beklenip, nasip denecekti
    Reinvestment olayını kabul edersek, %3.5 sonrası her faiz artışı, mevcut düşük faizli (%3.0 ve %3.5) MBS kağıtlarını çöpe çevirecek, bir daha kullanılamayacak.Hatta banka zarar yazacak. Doğrumudur ?
    Bitirilen şey bilanço büyütme. Yani durduk yere yeni tahvil alınmıyor. Ama itfa eden kağıtlardan gelen parayla, yerlerine belli oranda yeni seriler alınıyor. (Bilanço yine küçülüyor ama sadece run-off miktarı -itfa ile reinvestment farkı- kadar)

Piyasaya geri satış yok, portföydeki her tahvilin vadesi bekleniyor. Vadesi beklenen hiçbir tahvil de zarar edemez.

Kurallara AYKIRIDIR.

5. Hocam
    "FED, vadesi gelen tahvillerin yeni serisini tekrar satın alıyor." dediniz, bu reinvestment olmaz mı ?

Yarın vadesi dolacak MSB faizi %1.25 fakat piyasa %2 buradan banka anaparayı bir kenara bıraktığımızda faiz tarafından zarar yazmaz mı?

6.  Alıntı Originally Posted by inti Yazıyı Oku
    Hocam
    "FED, vadesi gelen tahvillerin yeni serisini tekrar satın alıyor." dediniz, bu reinvestment olmaz mı ?

Yarın vadesi dolacak MSB faizi %1.25 fakat piyasa %2 buradan banka anaparayı bir kenara bıraktığımızda faiz tarafından zarar yazmaz mı?
    "Reinvesment yok" diyen sizsiniz, evet olur, ben de yok demedim zaten hiç.

Hayır yazmaz. Zarar = bir şeyi pahalıya alıp ucuza satmak. FED bir şey satmıyor? Vadesi gelen tahvil faizi ve anaparası FED'e ödeniyor. FED'in yeni aldığı taze tahvillerin kuponunun farklı oranda olması, eski tahvillerin getirisini etkilemez.

Kurallara AYKIRIDIR.

7. Tamamdır hocam

Kafa karışıyor bazen !
    Sağolun.

8. Rica ederim

Kurallara AYKIRIDIR.

Sayfa 104/213 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •