Sayfa 161/213 İlkİlk ... 61111151159160161162163171211 ... SonSon
Arama sonucu : 1700 madde; 1,281 - 1,288 arası.

Konu: Dowes

1.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Aynı şey siz eurobond alsanız da geçerli değil mi? %15'ten Eurobond aldınız... Faiz %20 'ye giderse doğal olarak zarar edeceksiniz. Fonlar da %6'dan aldıkları tahviller %10'a gittiği zaman zarar ediyor.

Ancak bu hesabın tutmadığı "başarısız" fonlara da girin demem elbette.
    eurobondun kendisini alırsak itfa tarihine kadar beklersek zarar etmiyoruz ana paradan. fonlarda belirli bir itfa tarihi ve kupon ödemesi yok.

2.  Alıntı Originally Posted by lanxcelot Yazıyı Oku
    eurobondun kendisini alırsak itfa tarihine kadar beklersek zarar etmiyoruz ana paradan. fonlarda belirli bir itfa tarihi ve kupon ödemesi yok.
    Fonları satmazsanız da aynı şey geçerli. Eurobond fonu sizin davranışınızı taklit ediyor: fon sahiplerinin %90'ı alıp unutursa; fon da nakite ihtiyacı olmayacağı için alıp unutuyor. Yatırım fonu büyüklüklükleri genelde fazla küçülmez; bu fonlar da "al-unut"çu yani temelde. O da getirileri benzer noktaya getirir.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

3. Sayın @jondowes

Dün bir bankamız dolar cinsinden tahvillerinin fiyatının büyük düşüş gördüğünü ve ikinci piyasada yeni oluşan fiyatıyla vadeye kadar %20 faiz getirisi getirdiği bildirildi (bu devlet bankası 2020 tahvili). Sizin yorumunuz ne olur ? Bankalar yabancı para cinsinden tahvil ihracına devam edebilir mi? yada fiyatlar eski düzeylerine geri dönebilir mi?

Bu da bir özel bankamız
    http://www.atimes.com/article/turkey...-a-global-run/
    İspanyolca geleceğin dili, sen geleceğin insanı ! ispanyolca

4.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Fonları satmazsanız da aynı şey geçerli. Eurobond fonu sizin davranışınızı taklit ediyor: fon sahiplerinin %90'ı alıp unutursa; fon da nakite ihtiyacı olmayacağı için alıp unutuyor. Yatırım fonu büyüklüklükleri genelde fazla küçülmez; bu fonlar da "al-unut"çu yani temelde. O da getirileri benzer noktaya getirir.
    Kendi anladığımı açıklama denemesi yapayım. Böylece önceki yazdığım daha iyi anlaşılabilir. Yanlışım varsa düzeltirsiniz. Karşılaştırmamız, en azından benim anladığım, tek bir Eurobonda yatırım yapmakla, Eurobond fonu almak arasında. Eurobond fonunun durasyonu, itfası gelen Eurobondlar yenileri ile değiştirildiği için belli bir aralıkta salınmalı, oysa tek bir Eurobond aldıysak durasyonu 0 olana dek devamlı azalacaktır. Bunun sonucu eğer faizlerin arttığı bir dönemde (kupon faizlerinin eşit olduğunu varsayalım) tek olarak alınmış bir Eurobondun itfaya yaklaştıkça fiyat değişimlerinden daha az etkilenecektir, oysa bir Eurobond fonu durasyonu 0'a gitmeyeceği için daha fazla etkilenecektir. Tek alınan Eurobondun durasyonu, fonun durasyonunun altına indikten sonra geçerli tabi bu anlattığım. Bu sebeple önceki cevapta faiz artış dönemlerinde Eurobond fonunun cazibesi azalıyor dedim. El yordamı ile bir formül yazarsam; faiz inme dönemlerinde tek Eurobond durasyonu > Eurobond fonu durasyonu ise, tek Eurobond almak iyidir, faiz artış dönemlerinde tek Eurobond durasyonu < Eurobond fonunun durasyonu ise tek Eurobond almak iyidir. Tabi tam tersi durumlarda da Eurobond fonu almak iyidir. Son 5 yıldır genelde ortalamada faizler arttığı için tek Eurobond almak daha iyiymiş gibi görünüyor ancak her zaman öyle olduğunu düşünmek yanılgı olur bence. Aslında kaba bir hesapla bir business cycle içerisinde aynı faiz ve aynı vade ortalaması olan Eurobond fonu ile tek Eurobondun getirisi benzer olmalı.

5.  Alıntı Originally Posted by inti Yazıyı Oku
    Sayın @jondowes

Dün bir bankamız dolar cinsinden tahvillerinin fiyatının büyük düşüş gördüğünü ve ikinci piyasada yeni oluşan fiyatıyla vadeye kadar %20 faiz getirisi getirdiği bildirildi (bu devlet bankası 2020 tahvili). Sizin yorumunuz ne olur ? Bankalar yabancı para cinsinden tahvil ihracına devam edebilir mi? yada fiyatlar eski düzeylerine geri dönebilir mi?

Bu da bir özel bankamız
    http://www.atimes.com/article/turkey...-a-global-run/
    Roll-over'ların vakti gelmeden tüm soruların cevaplarını almış oluruz diye düşünüyorum. O zamana belki çok kötü belki daha iyimser (umarız) bir patikaya girilmiş olunur. 2020'deki yeni ihraçlar kaçtan olur o nedenle tahmin etmek zor ve erken.

Kurallara AYKIRIDIR.

6.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Kendi anladığımı açıklama denemesi yapayım. Böylece önceki yazdığım daha iyi anlaşılabilir. Yanlışım varsa düzeltirsiniz. Karşılaştırmamız, en azından benim anladığım, tek bir Eurobonda yatırım yapmakla, Eurobond fonu almak arasında. Eurobond fonunun durasyonu, itfası gelen Eurobondlar yenileri ile değiştirildiği için belli bir aralıkta salınmalı, oysa tek bir Eurobond aldıysak durasyonu 0 olana dek devamlı azalacaktır. Bunun sonucu eğer faizlerin arttığı bir dönemde (kupon faizlerinin eşit olduğunu varsayalım) tek olarak alınmış bir Eurobondun itfaya yaklaştıkça fiyat değişimlerinden daha az etkilenecektir, oysa bir Eurobond fonu durasyonu 0'a gitmeyeceği için daha fazla etkilenecektir. Tek alınan Eurobondun durasyonu, fonun durasyonunun altına indikten sonra geçerli tabi bu anlattığım. Bu sebeple önceki cevapta faiz artış dönemlerinde Eurobond fonunun cazibesi azalıyor dedim. El yordamı ile bir formül yazarsam; faiz inme dönemlerinde tek Eurobond durasyonu > Eurobond fonu durasyonu ise, tek Eurobond almak iyidir, faiz artış dönemlerinde tek Eurobond durasyonu < Eurobond fonunun durasyonu ise tek Eurobond almak iyidir. Tabi tam tersi durumlarda da Eurobond fonu almak iyidir. Son 5 yıldır genelde ortalamada faizler arttığı için tek Eurobond almak daha iyiymiş gibi görünüyor ancak her zaman öyle olduğunu düşünmek yanılgı olur bence. Aslında kaba bir hesapla bir business cycle içerisinde aynı faiz ve aynı vade ortalaması olan Eurobond fonu ile tek Eurobondun getirisi benzer olmalı.
    Ben giderek sadeleşen bir dil tercih ediyordum siz teknik girmişsiniz Evet, durasyon hesabınıza girersek haklısınız. Ben fonları kabaca 4-5 yıl vadeli (2-2.5 yıl durasyonlu) tek bir Eurobond gibi ele aldığım için çok daha yuvarlak yorumluyordum. Ancak bir fon yöneticisi 1-30 yıl vadeleri arasında akerdeon gibi gidip gelen hareketler yapıyorsa bu elbette tek bir tahvili alan yatırımcıya kıyasla çok farklı getiriler verebilir.

Kurallara AYKIRIDIR.

7.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Ben giderek sadeleşen bir dil tercih ediyordum siz teknik girmişsiniz Evet, durasyon hesabınıza girersek haklısınız. Ben fonları kabaca 4-5 yıl vadeli (2-2.5 yıl durasyonlu) tek bir Eurobond gibi ele aldığım için çok daha yuvarlak yorumluyordum.
    Ne zaman yazdıklarımı sonradan okusam dağınık yazdığımı görüyorum. Yaș 48 oldu yalnız, affınıza sığınıyorum.

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Saygılar.

8.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Ne zaman yazdıklarımı sonradan okusam dağınık yazdığımı görüyorum. YaÈ™ 48 oldu yalnız, affınıza sığınıyorum.

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Bence sorun yok

Not: buraya uzun yazmaya vaktim olduğunda uğruyorum, anlık düşüncelerim daha çok twitter'da.

Kurallara AYKIRIDIR.

Sayfa 161/213 İlkİlk ... 61111151159160161162163171211 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •