Sayfa 197/213 İlkİlk ... 97147187195196197198199207 ... SonSon
Arama sonucu : 1700 madde; 1,569 - 1,576 arası.

Konu: Dowes

1.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Zor. Çok büyük tutar olması*lazım, Batıda bireylere pek toptan piyasalara erişim izni vermezler (uğraşmazlar).

Bizdeki gibi türev ürünü yaygın sunsalardı: "swaplı*mevduat" ile faiz alınabilirdi.

Bireysel yerine Türkiye'de veya yurt dışında kurulan bir firma üzerinden bu kanala ulaşmak mümkün mü?

Çok büyük tutar nedir?
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    31.08.2018 - 30.11.2018 arası geçici olarak %20 yapılmıştı, o aralıkta bağladıysa doğru kesmişler. 30.11.18'den sonra bağlandığı halde %20 kesmişlerse, ayıp etmişler...
    teşekkür ederim

3. Sn. JonDowes,

CDS'ler bugünlerde göreceli olarak yüksek değerlere ulaştı. Bu nedenle 5-6 yıl vadeli 50.000 USD tutarında Eurobond almayı düşünüyorum (vergi istisna tutarını geçmemek için bu meblağ uygun olur diye düşünüyorum).

Bir kaç sorum olacak;

1. İş Bankasının 622 kodlu ve 05/02/2025 vadeli eurobondunun bana uygun olduğunu düşünüyorum, getirisi 7.18% gözüküyor. Bu eurobond devletin çıkarttığı eurobond diye düşünüyorum doğru mudur (özel sektör vs olmasın !!!). Bir açıklama gözükmüyor İşbankası sitesinde.

2. Banka satış fiyatı 1020 gözüküyor. Ben bu fiyatta alacağım ve vade sonunda bana 1000 mi ödenecek tam emin olamadım..

3.Sizin tavsiye edeceğiniz bu vadelerde başka bir eurobond var mıdır.

4. Eurobond aldığımız banka iflas edese benim eurobond'a ne olur. Kupon faizlerini ve dönem sonunda ana parayı alabilir miyim veya bu konuda güçlük çıkar mı.

Saygılar,
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

4.  Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Sn. JonDowes,

CDS'ler bugünlerde göreceli olarak yüksek değerlere ulaştı. Bu nedenle 5-6 yıl vadeli 50.000 USD tutarında Eurobond almayı düşünüyorum (vergi istisna tutarını geçmemek için bu meblağ uygun olur diye düşünüyorum).

Bir kaç sorum olacak;

1. İş Bankasının 622 kodlu ve 05/02/2025 vadeli eurobondunun bana uygun olduğunu düşünüyorum, getirisi 7.18% gözüküyor. Bu eurobond devletin çıkarttığı eurobond diye düşünüyorum doğru mudur (özel sektör vs olmasın !!!). Bir açıklama gözükmüyor İşbankası sitesinde.

2. Banka satış fiyatı 1020 gözüküyor. Ben bu fiyatta alacağım ve vade sonunda bana 1000 mi ödenecek tam emin olamadım..

4. Eurobond aldığımız banka iflas edese benim eurobond'a ne olur. Kupon faizlerini ve dönem sonunda ana parayı alabilir miyim veya bu konuda güçlük çıkar mı.

Saygılar,
    1. Evet. ISIN kodu US900123AW05 ve kuponu 7,375%

2. Evet. Her Eurobond vadede her zaman 1.000 öder.

3, Tavsiye etmiyorum. Ama soruları yanıtlayabilirim

4. Normal şartlarda etkilememesi gerekir. Eurobondlar Euroclear gibi yabancı takas merkezlerinde tutulur; aldığınız bankada değil. Ancak daha önce böyle bir şey yaşanmadı.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

5.  Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Sn. JonDowes,

Bir kaç sorum olacak;

Saygılar,
    Eurobond alımında İş Yatırım'da şöyle bir not var. "50 K USD altı alımlarda fiyat rekabetinizi kaybedebilirsiniz". İşbank'ta daha küçük miktarlarda alım yapabiliyorsunuz bildiğim kadarıyla o yüzden belli bir fark koymuş olabilirler fiyata. İş yatırım veya başka bir aracı kurumdan fiyat öğrenebilirseniz daha uygun bir fiyat alabilirsiniz sanırım bu Eurobond için Sn.Wyatt Earp. Sn. JonDowes'un açıklamalarına ek olarak söylemek istedim.

6. Sn. JonDowes ve Sn. admustafa, cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Eurobond konusu finansal bilgisi yüseysel olan benim gibi kişiler için tam olarak anlaşılması zor bir konu.
    İyi ki varsınız ve bıkmadan her türlü seviyede gelen sorulara cevap verme nezaketini gösteriyorsunuz.....
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

7. Yerel bankalarla yapılan 11-12 milyarlık kısa vadeli swap stoğunun MB'nin rezervlerini şişirmesi üzerine...

Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

8.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Eurobond alımında İş Yatırım'da şöyle bir not var. "50 K USD altı alımlarda fiyat rekabetinizi kaybedebilirsiniz". İşbank'ta daha küçük miktarlarda alım yapabiliyorsunuz bildiğim kadarıyla o yüzden belli bir fark koymuş olabilirler fiyata. İş yatırım veya başka bir aracı kurumdan fiyat öğrenebilirseniz daha uygun bir fiyat alabilirsiniz sanırım bu Eurobond için Sn.Wyatt Earp. Sn. JonDowes'un açıklamalarına ek olarak söylemek istedim.
    $50k ya kurumsal eurobondu satan yer bulamadım ben. Var mı duyan eden?
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

Sayfa 197/213 İlkİlk ... 97147187195196197198199207 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •