Alıntı Originally Posted by Kelebek14 Yazıyı Oku
Dostum işin içinde biri olarak söylüyorum.Yaz boyunca iki kere zam geldi.Dediğinde kısmi olarak haklısın fakat geçen seneki hammadde fiyatları o kadar düşüktüki şuan uçmuş olan hammadde fiyatlarına karşılık ürünlerine o oranda zam koyamaz.En azından bianda olmaz.
Zaten bu olay goodynin bilancosunda açığa çıktı.Kârın düşük gelmesinin başlıca sebebi bu.Brisada böyle olurmu umarım olmaz.Şirketin maliyet azaltma konusunda epey yatırımları oldu özellikle aksaray fabrikası.Bundan sonraki bilançolarda maliyet artişlarini nasil dengelemisler görecegiz.Kârı negatif etkileyecektir kesin.Sadece etkisi ne kadar büyüklükte onu merak ediyorum.
Yine bilgisi ve araştırması olan arkadaşlar varsa bu konuda benide aydınlatabilir.

Bunun dışında edindiğim bilgi şirket gerek aksaray gerek izmit fabrikalarında %100 kapasite çalışıyor bu çok olumlu.Ptesi günkü gelicek bilançoda satışlarda zirve bekliyorum.Umarım yanılmam.
Değerli dostum, detaylı açıklamalar için çok teşekkürler. Brisa'yı doğrudan ilgilendiren kauçuk fiyatlarını geçtiğimiz dönemlerden bu zamana kadar görebileceğim bir link ve grafik var mı?

Ve işin içinde biri olduğunuzu söylediğiniz için fikrinizi sormak isterim; kauçuk fiyatlarındaki bu dalgalanmaları nasıl değerlendiriyorsunuz? Covid'e de bağlı olarak bir süre üretim ve tüketim yavaşlayınca hammadde fiyatları dip yaptı, sonra normale dönüş olunca bu fiyatlar tekrar yukarı yönde revize oldu. Bundan sonrası için düşüncenizi merak ediyorum. Fiyatlar nasıl bir yön izler?