Sayfa 146/999 İlkİlk ... 4696136144145146147148156196246646 ... SonSon
Arama sonucu : 7990 madde; 1,161 - 1,168 arası.

Konu: Viop - XXI

1. Gece lik 100bin yatirilsa net ne verirr arkadaşlar

PRA-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by Karax Yazıyı Oku
    Hem çok iyi trader diyorsun hem yatırımcı diyorsun. Bir koltukta iki karpuz tasinmaz. arkadaşın kazansaydı kimin emeğini çalacaktı. Aldiginiz hisselerin Fiyati azıcık düşünce açıkci emek hırsızı oluyor. Arkadaşında birilerini ütmeye geldi utulmus.buda güzel mantık aldığım hisse çıksın satıyım oh ne güzel. Kazanırsam ben kazandım kaybedince acikcilarin allah belasını versin. Açıkciyi sıkıştırıp %5000 faiz istediklerinde hiç bişey olmuyor nasıl sikistirdik ******** açıkciyi demeyi biliyolar. Açıkci bunları stoplatinca allahın belası açıkcilar. Vatan hainleri haçlı çocukları her türlü hakaret. açığa satış yapanın bir gun yaygara kopardigini gormedim ama hissesi azıcık düşünce yaygara koparanlari hem burda hem kuslu sitede cok gordum.
    mükemmel yorum..

borsada kar veya zarar oluşuyor.. bunu bilerek herkes işlem yapıyor..

ama son dönemde hukumetler bazı vatandaşları şımarttı.. hep çıkacak hiç düşmeyecek sürekli kar edeceğiz etmeliyiz algısı var..

ve aynen dediğiniz gibi: açığa satış (veya vadelide short) yapanların ağladığını görmüyoruz.. ama long olupta biraz düşşe yaygara koparılıyor.. böyle sağlıklı bir piyasa olmaz.. ancak balonlara ve daha buyuk krizlere (ve çöküşlere) neden olur..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

3.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    short 135,600 tp 133,600 stop 136,200

cuma günü 132,600 kapattığımız shortları yerine koymuş olduk.
    geçen pala stopa 0,75 puan kala dönmüştü bu seferde 100 puan kala dönmüş.

bakalım 2,000 daha kapabilecekmiyiz paladan.

4.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Yanlış bi degerlendirme adam elinde para olmadan mı bizim borsamıza girecekki Tl talebi olsun verir dolari, euroyu sterlini alır tl yi girer. Domates degilki arz az diye fiyatı yukselsin tl nin degeri euro ile dolar ile alınır satılır
    Peki ben global büyüklükte bir yatırımcıyım ve türkiye borsasına girmek istiyorum. Sence elimdeki parayı bodoslama tl'ye çevirip mi girerim yoksa ön hazırlığımı yapar max. para kazanabileceğim seviyeye getirir sonra mı girerim?
    Büyükler ellerindeki parayı en son kullanır önce hazırlığını yapar bence. Bu benim görüşüm tabi ki tutmayadabilir ama ben böyle olduğunu düşünüyorum

5. yan kağıtlar dün yaklaşık %3 yukarı gitmiş. Bolingerin dışına taşmış. Bugün ya da yarın o tarafta satıcılı görünüm olabilir. Bu da 100 ve 30 a kaymalara neden olabilir. YTD

6.  Alıntı Originally Posted by mühendisyatırımcı Yazıyı Oku
    Peki ben global büyüklükte bir yatırımcıyım ve türkiye borsasına girmek istiyorum. Sence elimdeki parayı bodoslama tl'ye çevirip mi girerim yoksa ön hazırlığımı yapar max. para kazanabileceğim seviyeye getirir sonra mı girerim?
    Büyükler ellerindeki parayı en son kullanır önce hazırlığını yapar bence. Bu benim görüşüm tabi ki tutmayadabilir ama ben böyle olduğunu düşünüyorum
    Yani şunu söylemeye çalışıyorum ben paramı tl 'ye çevirip borsaya gireceksem öncesinde kredi ile dolar/tl de pozisyon alırım aynı zamanada kredi ile hisse senetlerinde pozisyon ve senet alırım ki paramı tl'ye çevirdiğimde hiç para harcamadan kredi ile aldığım pozisyonlar bana para kazandırsın. Aynı zamanda paramı da kullanırken para kazanayım. Bir kere değil 3 kere kazanayım.

7.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    Borsada kredili işlemlerin maliyeti arttı-

bloomberght.com internet sitesinde yayınlanan habere göre; Borsa İstanbul'da yatırımcı sayısı 1.5 milyonu aşarken, Takasbank'tan kredili işlemlere yönelik faiz hamlesi geldi. Kurumun, talep eden Borsa İstanbul Pay Piyasası üyelerine kullandırılan kredi faiz oranını yüzde 8.25'ten yüzde 12'ye çıkardığı öğrenildi. Öte yandan Merkezi Karşı Taraf faizinin ise yüzde 11'den yüzde 16'ya çıktığını kaydedildi. Faiz oranında yapılan yaklaşık 4 puanlık artış sektörde dikkat çekerken, Bloomberg HT'ye konuşan üst düzey sektör temsilcileri, Takasbank'ın borsaya gelen yeni yatırımcıları koruma amacıyla bu adımı attığını yorumunda bulundular. Borsaya son dönemde çoğu genç 350 bin yeni yatırımcının geldiğini belirten sektör oyuncuları, bazı kurumların bu yatırımcı kitlesinin önemli bir bölümünü kredili işlemlere yönlendirdiğini ve burada risk oluşmaya başladığını belirtiyor.

Öte yandan Takasbank'tan kredi alan bu kurumaların, müşterilerine krediyi 4-5 puanlık marj ile kullandırdıklarını belirten sektör yetkilileri, Takasbank'ın bu nedenle de faizleri artırdığını ifade ediyor.
    pekala bu bizim nemalandırmayada yansıyacak mı?

dünkü nemalandırma %8 uygulamışlar.

Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    Borsada kredili işlemlerin maliyeti arttı-

bloomberght.com internet sitesinde yayınlanan habere göre; Borsa İstanbul'da yatırımcı sayısı 1.5 milyonu aşarken, Takasbank'tan kredili işlemlere yönelik faiz hamlesi geldi. Kurumun, talep eden Borsa İstanbul Pay Piyasası üyelerine kullandırılan kredi faiz oranını yüzde 8.25'ten yüzde 12'ye çıkardığı öğrenildi. Öte yandan Merkezi Karşı Taraf faizinin ise yüzde 11'den yüzde 16'ya çıktığını kaydedildi. Faiz oranında yapılan yaklaşık 4 puanlık artış sektörde dikkat çekerken, Bloomberg HT'ye konuşan üst düzey sektör temsilcileri, Takasbank'ın borsaya gelen yeni yatırımcıları koruma amacıyla bu adımı attığını yorumunda bulundular. Borsaya son dönemde çoğu genç 350 bin yeni yatırımcının geldiğini belirten sektör oyuncuları, bazı kurumların bu yatırımcı kitlesinin önemli bir bölümünü kredili işlemlere yönlendirdiğini ve burada risk oluşmaya başladığını belirtiyor.

Öte yandan Takasbank'tan kredi alan bu kurumaların, müşterilerine krediyi 4-5 puanlık marj ile kullandırdıklarını belirten sektör yetkilileri, Takasbank'ın bu nedenle de faizleri artırdığını ifade ediyor.
    yeni ve çoğu genç yatırımcı..kredili işlemler..

evet.. mesela burada "sadece borsa çıksın da nasıl çıkarsa çıksın" diye bir şekilde sistem genelinde (düzenleyici krumlar dahil) ihmaller ve göz yummalar var.. hem yeni yatırımcı diyorsun hemde kredili işlem yaptırıyorsun.. tecrübesi SIFIR.. evet bu kişilerin tecrübesi SIFIR.. iki üç defa alım satım tuşuna basıp kar etmesi tecrübeli olduğunu göstermez.. daha yemesi gereken 40 fırın ekmek var.. görmesi gereken çeşitli senaryolar var.. ama buna rağmen yeni yatırımcılara kredili işlem ??? komedi..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Sayfa 146/999 İlkİlk ... 4696136144145146147148156196246646 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •