Sayfa 378/999 İlkİlk ... 278328368376377378379380388428478878 ... SonSon
Arama sonucu : 7990 madde; 3,017 - 3,024 arası.

Konu: Viop - XXI

Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Valla bende oyle düşünsem de
    Taklit edilmesi kolay biri o
    Yazım tarzı olarak
    Saçma o adamı forumlarda kimse taklit edemez helede şişenin dibini bulmuşsa şimdilik ayık yazıyor
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2. https://www.hisse.net/topluluk/showt...81#post4586981

Bu başlıkta nihat nickli arkadaş, piyasayla ilgili inanılmaz bilgiler paylaşıyor... yazıları uzun olduğunda fazla dikkat çekmemiş ama şuana kadar okuduğum faydalı yazıları içeriyor... okumanızı tavsiye ederim..

3.  Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...81#post4586981

Bu başlıkta nihat nickli arkadaş, piyasayla ilgili inanılmaz bilgiler paylaşıyor... yazıları uzun olduğunda fazla dikkat çekmemiş ama şuana kadar okuduğum faydalı yazıları içeriyor... okumanızı tavsiye ederim..
    Evet adam temettü adı altında oynanan oyundan bahsediyor.. reelde şirketin karı dağıtılmadığını söylüyor.. bu çok doğru...

Çünkü temettü, hissenin borsa değerinden siliniyor... üstüne spotaj yiyor... eee nerde benim karım?
    Borsa işini bıraktım. Foruma öylesine yazıyorum, sakın kaale almayın.

4. Alakan için teşekkürler, bundan sonra ben de yazılarını takip etmeye çalışacağım, belki arada bir de soru/cevap yazabilirim.

5. Ne güzel rüya görüyordum Turkcell'den gelen SMS mesaj ıle uyandım ve hemen unuttum. Türk Alman işbirliği ile sefere konulan tren setini tanıtıyorlardı, lokomotifleri ters koymuşsunuz vs dedim tam açıklıyorlardı mesaj sesi ile rüya kesildi, upuzun olaylar vardı hepsi gitti.

Okul hayatımda hatırlamıyorum rüya nedir, hayal nedir, umut nedir hatta sevgi anlatan olmadı. Benim kendi yeteneğim ile o rüyaları görüyorsam kendimden başka hiç bir şeye hayran olmam mümkün değil, yok dışarıdan birileri ayarlıyor ise nasıl bir zeka, yetenektir insan merak ediyor.

Hayat akıl, mantık ve bilim ile sınırlı değil ama evrensel ortak düzlem olarak bu geçerli. Buradan yaratılan ahlak da ortak bir ahlak düzlemi.

Bu düzlem dışına rahatça çıkabildiğimiz ender yerlerden biri de borsa, mesela yarın ne olacağını bilerek rahat bir hayat geçirmek mümkün iken bunu sağlayabilen ölümlü yokdur, ama bir çok kişi kendi stratejisi ile bir kazanç arayabiliyor.

O yüzden borsacılar arasında sıradan insanlardan farklı düşünen kişilerin olması işin fıtratında var. Zaman zaman sıra dışı fikirlerin olması ya da dil ve anlatım olarak sıra dışı insanların olmasını normal karşılamak lazım.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

6.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Ne güzel rüya görüyordum Turkcell'den gelen SMS mesaj ıle uyandım ve hemen unuttum. Türk Alman işbirliği ile sefere konulan tren setini tanıtıyorlardı, lokomotifleri ters koymuşsunuz vs dedim tam açıklıyorlardı mesaj sesi ile rüya kesildi, upuzun olaylar vardı hepsi gitti.

Okul hayatımda hatırlamıyorum rüya nedir, hayal nedir, umut nedir hatta sevgi anlatan olmadı. Benim kendi yeteneğim ile o rüyaları görüyorsam kendimden başka hiç bir şeye hayran olmam mümkün değil, yok dışarıdan birileri ayarlıyor ise nasıl bir zeka, yetenektir insan merak ediyor.

Hayat akıl, mantık ve bilim ile sınırlı değil ama evrensel ortak düzlem olarak bu geçerli. Buradan yaratılan ahlak da ortak bir ahlak düzlemi.

Bu düzlem dışına rahatça çıkabildiğimiz ender yerlerden biri de borsa, mesela yarın ne olacağını bilerek rahat bir hayat geçirmek mümkün iken bunu sağlayabilen ölümlü yokdur, ama bir çok kişi kendi stratejisi ile bir kazanç arayabiliyor.

O yüzden borsacılar arasında sıradan insanlardan farklı düşünen kişilerin olması işin fıtratında var. Zaman zaman sıra dışı fikirlerin olması ya da dil ve anlatım olarak sıra dışı insanların olmasını normal karşılamak lazım.
    abi şimci rüya umudun uyku versiyonu
    ayakta dahi umud ediyon ya
    yada ona da gündüz rüyyası de farkmaz
    analitizim ile çok iç içeysen, zihin kaççak yer arıyo
    bi yuva

bu her yerde ayni
    tabiyat ana
    kesinlikli bütünlüklü
    en zayıf halka insan ama
    ona çok fazla yükleniliyo gibi görünse dahi

mesela

eğimli araziye de ağaç fidanı dik
    dibini de beton set ile kökler çıkmasın diye betonla yani
    fışkırarak deler geçer betonu
    ama azcık hava kalcak şekilde daş diz daş
    dışarı ordan hava ortamını gören ağaç kökleri hemen içeri geri gaçar
    zarar ziyan vermez
    verse etki tepkiden kendide zarar alacağını bilse de düz betonda
    bunu göze alır gene zarar hasar verir

sistem böyle işler

yani kapital sistem
    insan zihinini fazla yoruyo
    olmadık sayıda ruh hastası insanın özellikle giga şeherlerde fink attığını düşünüp
    bu ka sosyal yasal düzenleme olsa da
    nası bi güvensizlik içinde
    hep bu kadan ırahat ve güven içinde (huzur değil , o zate yok)
    yaşanılınılınıldığını hep merak eylemişimdir
    ama başa gelen 2 sebepten biri de işte bu merak diye, diğer sebebi bilenler lüffen yazmasın ayıb.
    fazlacana da umursamıyom tabe
    keh keh

pisikoloh moruh
    yaşam goçu
    imza paraf

not
    buna şükret ağbi
    biz rüyya faslını geçeli
    yıllaaaar var

not2
    rüyyalarda bi hakikat belki var ama rüyyaya göre amel edinilinilinilmezzzz
    et de gör

not3
    üstte yazdım ya
    giga şeherde yürüyon omuzladın adama pardon beyfendi deyip devam yoksa yaradılışın hak hukukunu sor deşer valla dedim ya pisikopati bele bişi ya da bağzı semtlerde arabalan giderkene değil el kol hareketi kornaya basma deyil dokunmağa kalksan kazaen bitiriyolar olay toplumsal zuhur ediyo moruh sen ne deyyon ufacık rüyya ki o, oysa gerçek dünya burda burda (eski dönem alaman moda dergisi) pışşık naaber, öte de deyil

hayırlı cumalar

şükredince en büyük acılar dahi geliyo geçiyo

yohardaki
    ağaç köklerinin uzaması beton duvar yada delikli hava alıcak şekilde döşenilmiş daşların kıyası, ahlına gelsin arada
    hep istiyo olmahla olmaz, herkez hep ister.

7. Eyvallah,
    Meraklı biri olmak çok büyük bir nimet, yoksa diğeri öne çıkardı.

Benim burada iblisler mi cinler mi bir şekilde yönlendirme yapıyor, normalde yemek yaparken vs bir gün kendimi zehirleyebilirim ama ona o katılmaz vs uyarı sesleri geliyor. Borsada tüyo verilmiyor, ama verilmeyecek diye de bir şey yok.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Sayfa 378/999 İlkİlk ... 278328368376377378379380388428478878 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •