Sayfa 102/999 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon
Arama sonucu : 7990 madde; 809 - 816 arası.

Konu: Viop - XXI

1. 6 yabancı kuruma açığa satış yasağı getirilmiş DİE haberler dönüyor

BARCLAYS CAPITAL SECURITIES LIMITED 3 ay

Açığa satış yasağı getirilen kurumlar :
    CREDIT SUISSE SECURITIES EUROPE LIMITED 3 ay
    MERRILL LYNCH INTERNATIONAL 3 ay
    GOLDMAN SACHS INTERNATIONAL 1 ay
    JP MORGAN SECURİTİES PLC. 1 ay
    BARCLAYS CAPITAL 3ay
    WOOD AND COMPANY FINANCIAL 1 ay

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

3.  Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Bravo iyi is
    Yasağı getirme sebebi açığa sattı diye değil,
    Açığa satış bildirimi yapmamışlar, ve ellerinde hisse yokken kredili işlem ile yapmışlar...
    Haybeye değil...
    Şimdi anladınız mı yabancı neden açığa satış istiyor? Çünkü açığa satıştan besleniyorlar. Olmayan parayla işlem yap, yatırımcıları mağdur et, para kazan, bedavaya hisse sahibi ol.
    Kurmuşlar robotu oh ne ala..
    Borsa işini bıraktım. Foruma öylesine yazıyorum, sakın kaale almayın.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzey Ege - İstanbul
    Gönderi
    14,184
    Dünya yemyeşil. Cuma günü kapalı olan dowun vadelileriyle milleti korkutup açığa satışlarla stoplatmaya çalışmış olabilirler mi. Bankaların gitmesi için mecbur silkelenmesi gerekiyordu. 5.86 ya düşen akbankın 5.90-5.91 kapatmasından şüphelenmiştim. Bankalar halen dipten gelen trende göre yükselişi bozmadılar. Ytd
    Dünyada en zor şey kırılan bir kalbi onarmaktır...

5. Yasaklar yasaklar

Ne yapacaklarını şaşırdılar

Lübnan’ın olduğu mscı endeksine düşeriz harelde artık

6. Ben bile açığa satışa ılımlı bakan biriyken yasak kalkınca bazı kurumların ortalığı ne hale getirdiklerini herkes gördü geçen hafta. Aç kurt gibi saldırdılar. Evet bu defa karar tam yerinde.Kararı destekliyorum bu sefer. Bist yönetimine teşekkürler.

RNE-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    Açığa satışın gelmesinin sebebi yabancının daha fazla para kazanma arzusundan kaynaklı. Pratikte yükseliş etkisi olduğu söylenemez. Piyasa yerlideyken gördünüz işte para kazandırmayan hisse olmadı.
    Yabancı ise, alım yapsa da açığa satışla para kazanıyor..

Açığa satış ben hisseleri satıyorum arkadaşlar, daha da girmem değil. Ben daha düşük fiyattan alacağım demek. Hisseler düşerken bir tek açığa satışçılar para kazanır, yükselmeden nasıl para kazanacak insanlar?
    Yani açığa satış ile 2x yapıyor direk olarak..

Bu şu demek
    Garan ı 9-10 tl arasında 1 sene yatay tutar. Sen dersin ki adamların maliyet 9 lira, ee para kazanamadı. O iş öyle olmuyor işte, adam 10 liraya geldiğinde, alıcı geldiğinde başlıyor aynı oranda açığa satışa. Zaten 9 dan var elinde hoop 2 lira cepte.
    Bunu 5 sefer yapsa zaten %100 katıyor paraya..
    Açığa satış, ky nin azılı düşmanıdır..
    Bunu daha 2 gün önce yazdım. Açığa satış normalde hedge amaçlı kullanılır. Ancak yabancı ülkemizde robotla at koşturduğu için bunu amacına uygun olarak yapmıyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzey Ege - İstanbul
    Gönderi
    14,184
     Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    Yasağı getirme sebebi açığa sattı diye değil,
    Açığa satış bildirimi yapmamışlar, ve ellerinde hisse yokken kredili işlem ile yapmışlar...
    Haybeye değil...
    Şimdi anladınız mı yabancı neden açığa satış istiyor? Çünkü açığa satıştan besleniyorlar. Olmayan parayla işlem yap, yatırımcıları mağdur et, para kazan, bedavaya hisse sahibi ol.
    Kurmuşlar robotu oh ne ala..
    Aynen banada öyle geldi. Tam koptu gidiyor derken garan da 8.60 lardan 8.16 lara bas açıktan kazan yatırımcıyı silkele sonra yoluna devam et
    Dünyada en zor şey kırılan bir kalbi onarmaktır...

Sayfa 102/999 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •