Sayfa 202/999 İlkİlk ... 102152192200201202203204212252302702 ... SonSon
Arama sonucu : 7990 madde; 1,609 - 1,616 arası.

Konu: Viop - XXI

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    ankara
    Gönderi
    3,047
     Alıntı Originally Posted by thebigshort Yazıyı Oku
    Bu yaşıma geldim

Devletimizin kredi yi iyi birşey miş gibi savunduğunu reklam yaptığını görmedim

TV lere bakıyorsun birkaç esnaf ile kredi reklamları görüyorum

Vatandaş tüm zamanların en borçlu dönemine girmiş olabilir
    2000 döneminin faiz-doviz çıpa hatası tekrarlandı ama bu sefer olay misli misli abartildi.

O zamanın aksine vatandaş da borç sarmalina sokuldu...

Amaaaaaannn canım ne olumsuzluğu baksana borsa yükseliyor değil mi...

Aynı 2000 de olduğu gibi...müthiş bir short fırsatı geldi çattı ama bakıyorum kimsede shortlayacak cesaret ya da yön duygusu kalmamış (istisnalar hariç)

Yine tüm parayı pala kapacak...yarım milyon çaylak da gerçek borsaya tanışacak...
    biliyorsunuz ya işte yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir falan...filan...

2. aslında hiç bir belirsizlik yok..herşey gayet net şeffaf;
    1. coronanın ilk dalgası geldi mi..evet
    2. coronadan ölenlerin sayısı yaz aylarında düşecekti çünkü virüsün direnci zayıflıyor yazın, oldu mu bu ...evet..
    3. sonbaharın başlaması ile virüs direnç kazanacak ve 2. dalga gelecek mi..bilirkişilere göre %99 olacak bu..
    4. 2. dalgada bitecek mi bu virüs..çok zor

olay bu..gerçekler bunlar yani..V ile çıktık ama 2. dalga olmayacağı için ekonomiler kapanmayacak yalanlarını elbette diyecekler..bu batağa herkesi ortak etmeye çalışmak onların da hakkı..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzey Ege - İstanbul
    Gönderi
    14,184
    Yabancı 120 binden 82 bine kadar bankaları vurdukça vurmuştu. Çıkarkende almadılar. Açığa satış başlayınca yine basmaya başladılar.
    Bizde bankalar tüpraşa emlağa havayollarına benzemez, endeks bankalar olmadan yükselmez dedikçe bankalar düştü endeks 120 bin oldu. Endeks burdan 100 bin değil 116 bine düşse bankalar yerlebir olacakmış hissi vermeye başladı. En acısıda garanti bankası oldu. Garanti bankası endeks demektir onu bile dalgaya aldılar.
    Akşam dowa yapıştırmışlar. Akbank tam 6.02 trendinde, garanda 8.32 destek trendlerinde kapanmışlardı. Yani bugün nabzı atmayan bankalar yarın öpülecek gibi oldu.. ytd
    Dünyada en zor şey kırılan bir kalbi onarmaktır...

4. DOW şöyle oldu, böyle oldu diyenlere...

DOW 27.500 zirvesini yaptığında, biz U100 111.000' de zirve yaptık ( 8 haziran)...

Bugün DOW 126.200 yaparken Biz U100 119.700 gördük, yaklaşık %9 sapma yapar...

Anlayacağınız bizimkinin DOW' u MOW' u taktığı yok, tamamen kandırmaca...

5. BIST in bugünkü hareketleri hoşuma gitmedi. Saat 11:00 civarı deki yüksek hacimli satış ve akşam üstü 17 civarı 120.000 e yaklaştırma ve sonra salması da ilginçti. Mal dağıttıklarını düşündürüyorlar insana ister istemez.
    DOW 25860 üstü kapanış hala ralli olduğunu gösterir. Ama ABD 10 yıllık tahvil faizi de bugun bayağa düştü. Altında yükseliyor.

Herşeyi buradan yazamıyoruz doğal olarak ama kafamda deli sorular. Yarin ki seans bakalım ne kadar ilfinç olacak.
    ytd

6. keşke 80.000 lere düşmeseydi o zaman..madem takmıyordu ne işi vardı orda..
    fazla değil 1 hafta satsın dow..tepe oluşumu tamam desin..110 da alırız soluğu..
     Alıntı Originally Posted by Verge Yazıyı Oku
    DOW şöyle oldu, böyle oldu diyenlere...

DOW 27.500 zirvesini yaptığında, biz U100 111.000' de zirve yaptık ( 8 haziran)...

Bugün DOW 126.200 yaparken Biz U100 119.700 gördük, yaklaşık %9 sapma yapar...

Anlayacağınız bizimkinin DOW' u MOW' u taktığı yok, tamamen kandırmaca...

7.  Alıntı Originally Posted by laguna Yazıyı Oku
    Yabancı 120 binden 82 bine kadar bankaları vurdukça vurmuştu. Çıkarkende almadılar. Açığa satış başlayınca yine basmaya başladılar.
    Bizde bankalar tüpraşa emlağa havayollarına benzemez, endeks bankalar olmadan yükselmez dedikçe bankalar düştü endeks 120 bin oldu. Endeks burdan 100 bin değil 116 bine düşse bankalar yerlebir olacakmış hissi vermeye başladı. En acısıda garanti bankası oldu. Garanti bankası endeks demektir onu bile dalgaya aldılar.
    Akşam dowa yapıştırmışlar. Akbank tam 6.02 trendinde, garanda 8.32 destek trendlerinde kapanmışlardı. Yani bugün nabzı atmayan bankalar yarın öpülecek gibi oldu.. ytd
    Banka şu an zaman kaybı görünüyor. Sabah açılışta %3-4 görüp günü %6 dan falan kapattıklarında ralli başladı derim.
    Ben çıktım bankalardan gecen hafta EKGYO aldım. Rüzgara karşı işem.ye gerek olmadığını düşünüyorum. Ne yazik ki endeksdüşünce bankalar nereye gidecek anlaşılır değil.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,654
     Alıntı Originally Posted by acm Yazıyı Oku
    2000 döneminin faiz-doviz çıpa hatası tekrarlandı ama bu sefer olay misli misli abartildi.

O zamanın aksine vatandaş da borç sarmalina sokuldu...

Amaaaaaannn canım ne olumsuzluğu baksana borsa yükseliyor değil mi...

Aynı 2000 de olduğu gibi...müthiş bir short fırsatı geldi çattı ama bakıyorum kimsede shortlayacak cesaret ya da yön duygusu kalmamış (istisnalar hariç)

Yine tüm parayı pala kapacak...yarım milyon çaylak da gerçek borsaya tanışacak...
    aynen.2000 yılına çok benziyor.aniden baskı ile inen faizler vardı.

doviz baskılanmıştı ve halkta kredi için bir birine kefil olma adeti başlamıştı.

1999 tem-eylülde yabancı mal almıştı (5-6.500 arasında) ve rallide hepsini satmış ve bunu yerli karşılamıştı...ta ki balonun yakıtı bitinceye kadar...

BELKİ BIST-100 DE 121-122.500 ARASI DA OLABİLİR belki de olmaz veya ralli devamda edebilir....bir şey demek zor. ama denilenler geçmişte oldu.
    Az ciddiyet, Çok geyik...

Sayfa 202/999 İlkİlk ... 102152192200201202203204212252302702 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •