Sayfa 196/993 İlkİlk ... 96146186194195196197198206246296696 ... SonSon
Arama sonucu : 7941 madde; 1,561 - 1,568 arası.

Konu: Yatırım Fonlarına, Borsa Endekslerine ve Hisselere W Bakışı-1

1.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Faiz artırımı olursa borsa uçar, dolar 6.50 ye kadar gelebilir diyor.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Dolar 6.50 ye falan gelmez. Dün bankacı arkadaşla konuşurken ben yıl sonu dolar 7.50 olur dedim. O ise 8.00 olabilir dedi. Şartlar ne gösterir bilemeyiz ama onun bunun dediğine de inanmamak lazım. Bu kadar bilgili iseler her gün yorum yapan (genel olarak söylüyorum) ekonomistler trilyon ile oynamaları gerekir. Ama çoğu ancak geçinebiliyordur diye düşünüyorun.

2. Önceki gün -%7.3 getiren OPH bu sefer +3.21 getirmiş. Eksi 7 yapıyorsan endeks 2.5 yaptığında da 5 getireceksin.
    Tefaşa açık fonlar özelinde ülkede fon yönetimi işini hakkıyla dinamik yapabilen bir kuruluş yok. Sadece MAC güzel hisse seçimi yapıyoe fakat o da son dönemde oldukça kötü performans gösterse de uzun vadede üzmüyor.

3.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Doğru Yunanistan degil muhatap AB ve NATO. O yüzden bir şey çıkmaz

Ama ekonomi kötüleşirse ki gidisat öyle. Siyasi olarak bu iş kopürtülebilir kamuoyunun dikkatini dağıtmak ve elde tutmak için. Benzeri için Bkz: Ermeni-Azeri gerilimi.
    türkiye taviz vermediği takdirde kimse devletler hukuku olarak bir şey yapamaz. bu da bize kazanım olarak geri döner

4.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Faiz artırımı olursa borsa uçar, dolar 6.50 ye kadar gelebilir diyor.

2018 ağustosdaki olanlara bakmak lazım bence, dolar o zaman 7,23 faizler düşük idi. kademeli olarak faizi arttırdılar yüzde 29-30 faiz alan insanlar vardı. Borsa bu periyotta nasıl bir seyir izledi sorusu birazcık fikir verebilir.
    Burada yazmış olduğum bilgi,yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Lütfen kurumunuzdaki profesyonel yatırım uzmanlarınıza danışın.

5. Fx satışında yabancı kurumlar %1 vergiden muhaf oldu

haftasonu ve yine yeni haberler
    once vergi koy sonra vergiyi iptal et
    belirsizlikler devam ediyor

6. mahfi hocanin rezervler hakkinda paylasimi
    https://hizliresim.com/x0IslD

7.  Alıntı Originally Posted by ozmania Yazıyı Oku
    Önceki gün -%7.3 getiren OPH bu sefer +3.21 getirmiş. Eksi 7 yapıyorsan endeks 2.5 yaptığında da 5 getireceksin.
    Tefaşa açık fonlar özelinde ülkede fon yönetimi işini hakkıyla dinamik yapabilen bir kuruluş yok. Sadece MAC güzel hisse seçimi yapıyoe fakat o da son dönemde oldukça kötü performans gösterse de uzun vadede üzmüyor.
    Haziran başında yapılan konuşmalardan kısa bir özet,

Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    dün bir arkadaş aşağıdaki fondan bahsetmişti. sanırım osmanlı fonları yeni kuruldu veya tefaşta yeni işlem görüyor olacak ki 6 aylık getiriler görünmüyor. aylıkta ve üç aylıkta harika iş çıkarmış. fon tanıtımı da enteresan geldi bana. sizler ne dersiniz?
    Birinci Hisse Senedi Yoğun Fon - OPH

Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku #4858
    bazan çok sabırsız oluyorum ve hemen cevap istiyorum. bu noktada Osmanlı portföyü arayıp bir görüşme yaptım. söylenenler kısaca şöyle:
    fon, yeni kurulan ve oldukça aktif yönetilen bir fon. açıklamalarda da yazdığı gibi orta ve uzun vade hisse yatırımına ilâve olarak kısa vadeli fırsatları da kovalayan, aynı zamanda da olası düşüşlerden en az zararla korunabilmek için türev araçları da kullanmaktan çekinmiyoruz. şirketin fon yöneticileri konusunda da çok hassas ve seçici davranıyor. bu kapsamda daha önce merilinc'te aktif görev yapan Ömer beyi transfer ettik ve iddalıyız. kıyas yaparken bist100'ü baz alıyoruz ama endeks fonu olmadığımızdan getiri ne taraftaysa biz de o tarafta olmaya çalışıyoruz. fonumuz yüzde yüz hisse ve türev araçlardan oluşuyor. ikinci hisse fonumuz ise daha çok temettü hisselerine ağırlık veriyor. durum, kısaca böyle.

Originally Posted by trust06 #4863
    işte görmek istediğimiz fon yönetimi
    sağolun bilgiler için.

Originally Posted by sevinen#4876
    opb ile oph zamanında takip etmiştim. Dönemsel iyi idiler ama sonrasında performansları ciddi şekilde düşmüştü rakiplerine göre. Ben de takipten çıkarmıştım. Performansı izlenmeli diye düşünüyorum kalıcılıkta problemleri var.

O zaman geçen konuşmalar üzerine tatlı sert eleştirilmiştim. Çünkü ilerleyen zamanda dönemsel olarak opı/oph rakiplerine ciddi fark atmıştı. Şimdi gelinen nokta ortada..

Kısaca özetlemek gerekirse bu fonlar saman alevi gibi kısa vade yükseliş döneminin fonları, dalgalı denizde uzun vadede ne yazık ki alabora oluyorlar.
    Burada yazmış olduğum bilgi,yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Lütfen kurumunuzdaki profesyonel yatırım uzmanlarınıza danışın.

8.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Dolar 6.50 ye falan gelmez. Dün bankacı arkadaşla konuşurken ben yıl sonu dolar 7.50 olur dedim. O ise 8.00 olabilir dedi. Şartlar ne gösterir bilemeyiz ama onun bunun dediğine de inanmamak lazım. Bu kadar bilgili iseler her gün yorum yapan (genel olarak söylüyorum) ekonomistler trilyon ile oynamaları gerekir. Ama çoğu ancak geçinebiliyordur diye düşünüyorun.
    Valla hocam o işler belli olmaz. Bir swap gelir yine 6.70 leri gösterirler ya da ya da yabancının geleceği tutar 6 lara kadar gelebilir. Atilla Yeşilada zaten çoğunlukla olumsuz yorum yapar. Çoğunlukla da tutmaz Ama borsaya girmeye fırsat kolluyorsa mutlaka çevresi tanıdıkları vardır. Selamlar.

Sayfa 196/993 İlkİlk ... 96146186194195196197198206246296696 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •