Sayfa 64/1006 İlkİlk ... 1454626364656674114164564 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 505 - 512 arası.

Konu: Viop - XXII

1.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Olay pala efendi
    bayramdan sonra ne yapma istiyosa
    bayramdan önce
    onun tersini yapmasıyla ilgili
    Bağladığı paraylada
    arasında Herhangi bi faiz sıkıntısı yoksa

Yatırım tavsiyesi değildir
    dow ve sp fiçırlar kuyruğu kurtarmaya çalışıyorlar.
    kurtulurlarsa üst banda giderler gibi.

Pastada şortlar kapanmış, yapı kredi hariç.
    long tarafı sabit kalmış sayılır.
    Demekki şortlar pozuna güvenmiyor gibi.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Siz de okuduğunuzu anlamamışınız,ben de "ABD doları dünyanın rezerv parası,bu ABD ekonomisine bir çok imtiyazlar sağlıyor.ABD ekonomi yönetimi ve Fed ,bu avantajın devamlılığı için asla doların çökmesine müsade etmezler" demiştim..
    fed dediğiniz küreselciler, trump ise ulusalcı. çini çökertmek yeni paraya geçmek ve yeni sermaye dağıtımları yapabilmek için kaos çıkarmak zorundalar kasıtlı olarak da dolar çöpe dönüşecek diyorum. ve bundan diğer ülke paraları da zarar görecek. belki de abd dolarından daha fazla zarar görecek bazıları. özellikle japonya isviçre italya.. imtiyazdan rezervden vazgececekler diyorum.Bu benim fikrim illa fikir belirtmek zorunda değilsiniz
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by Verge Yazıyı Oku
    Bir şirket hem nasdak, hem sp, hem de dow jones endeksi hesaplamasında hesaba katılamaz mı ???

sp de adı üzerinde 500 şirket var...

nasdakta 100

dow da 30 şirket, en büyük en kalantor...

Mesela aselsan biz de u30 hissesi, u50 de hesaba katılmıyor mu ??? u100' de hesaba katılmıyor mu ??? utüm de hesaba katılmıyor mu ??? xusin' de hesaba katılmıyor mu ???
    Dostum adama kızıyon bana patlıyon bu olmadı bilesin biraz daha nazik olabilirsin en azından bana karşı neyse esen kal.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Güney Batı Ege Kıyıları...
    Gönderi
    1,663
    Blog Entries
    6
     Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    fed dediğiniz küreselciler, trump ise ulusalcı. çini çökertmek yeni paraya geçmek ve yeni sermaye dağıtımları yapabilmek için kaos çıkarmak zorundalar kasıtlı olarak da dolar çöpe dönüşecek diyorum. ve bundan diğer ülke paraları da zarar görecek. belki de abd dolarından daha fazla zarar görecek bazıları. özellikle japonya isviçre italya.. imtiyazdan rezervden vazgececekler diyorum.Bu benim fikrim illa fikir belirtmek zorunda değilsiniz
    FED = küreselciler = yahudi sermayesi...
    Trump = evanjelik = yahudi sempatizanı hristo...
    Canım Kendim...
    twitter : @borsadan_hisse

Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    Size önerim, böyle "komplo teorisyenlerinin" saçma teorilerine itibar etmek yerine ,itibarlı üniversitelerdeki ciddi akademisyenlerin görüşlerine daha fazla itibar etmeniz.Ama ,yine de sizin bileceğiniz bir iş tabii ki.Sizin yazdıklarınız benim için gerçekleşmesi milyarda bir bile ihtimal olmayan komplo teorisi.Zaten çok büyük bir ihtimalle ,3.5 ay sonra Trump da seçimi kaybedip gidecek.

6.  Alıntı Originally Posted by Verge Yazıyı Oku
    Bir şirket hem nasdak, hem sp, hem de dow jones endeksi hesaplamasında hesaba katılamaz mı ???

sp de adı üzerinde 500 şirket var...

nasdakta 100

dow da 30 şirket, en büyük en kalantor...

Mesela aselsan biz de u30 hissesi, u50 de hesaba katılmıyor mu ??? u100' de hesaba katılmıyor mu ??? utüm de hesaba katılmıyor mu ??? xusin' de hesaba katılmıyor mu ???
    Şartı var 4 çeyrek üst üste kar elde edemezse SP500 giremezsin

7.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    Ortada bir tezgah var.
    Kim para kazanan tezgahını tekmeler?

Ancak abd yönetimi, merkez bankasını ele geçirirse,
    o zaman doların ipini çekebilirler.
    veya amerikada yaşamları sıkıntıya girerse.

Kallavi bişi olmalı yani.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Şartı var 4 çeyrek üst üste kar elde edemezse SP500 giremezsin

Evet buna benzer bir haber okudum 6 gün önce cnbce' de yapılmış...

Tesla could soon **** the S&P 500 — but inclusion isn’t automatic, even with a full year of profitability...

https://www.cnbc.com/2020/07/21/tesl...f-profits.html

Sayfa 64/1006 İlkİlk ... 1454626364656674114164564 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •