Sayfa 759/1002 İlkİlk ... 259659709749757758759760761769809859 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 6,065 - 6,072 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Harbiden bu Gpg nin hali ne olmuş öyle halen bu fonda kalanlar var Allah sabır versin. Az riskle mevduat üstü getiri hedefleyen bir fon bir günde %1.72 nasıl düşer. Gedik Yatırıma da boyle bir fonu halen devam ettirmesi yakışmıyor.
    Şimdi moda hisse yoğun fonlar forumdaki bir çok arkadaşımız bilmez gpg fonunu.Ben ve forumdaki bir çok kişi fonun bu duruma düşeceğini öngörmüş satış verip başka alternatiflere yönelmişti.Ben buradan her fonun aktif yönetilmediğini profesyonel sandığımız yoneticilerin bizden bir farkı olmadığı sonucunu çıkartıyorum.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Çok alakasız olacak ama, IEME diye eğlence ve toplu alan aktiviteleri düzenleyen 89 şirketin toplamından oluşan bir etf var. Ben onu topluyorum. Yılbaşından bu yana aynı yerde. Corona bir hafiflese, zenginler birikmiş paralarını saçmaya başlayacak bu sektörlere. Aşı sonrası için en uygun alan diye düşünüyorum. Bir miktar da ulaştırma etf'si IYT aldım. ( Çok daha az ) Zenginler para harcamamaktan delirdi diye tahmin ediyorum, ortalık düzelince eskisinden de çok harcayacaklar, gezecekler.

%60 eğlence - %20 ulaştırma - %20 sağlık/medikal şeklinde bir etf dağılım yaptım.
    2021 1.ceyrek sonuna kadar.
    Üstadım bu yabancı EFT’leri nasıl alıyorsunuz acaba? Ziraat bankası üzerinden almam mümkün olur mu acaba? Daha önce konuşulan bir konuysa özür dilerim

Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Üstadım bu yabancı EFT’leri nasıl alıyorsunuz acaba? Ziraat bankası üzerinden almam mümkün olur mu acaba? Daha önce konuşulan bir konuysa özür dilerim
    yurt dışı hisse senedi alımı gibi. aracı kurumunuzla görüşüp aktive etmeniz gerekir. Bir de komisyon ve yan giderlerini kontrol edin kurumunuzun.
    Şunu da belirteyim, yurt dışı hisse senedi alımları ülkemizde gelir vergisine tabidir. alınan temettülerde, alış satıştan elde edilen karda %100 gelir vergisine tabidir, beyanname verilmesi gerekir.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

4. Çok teşekkür ederim, bugün başka bir konu hakkında bilgi sahibi olduk. Gerçekten çok teşekkür ederim sayın Pit

5.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Sn. Pit açıklamış hepsini gerçi. Yurtiçinde bildiğim kadarıyla, ünlü-co vs. gibi bazı kurumların broker sayfasında var. Ama dediği gibi komisyonu kontrol edin, bazı kurumlar muazzam fahiş komisyon alıyor. Ben yurtiçinde yapmıyorum. Gelir üzerinden de beyanname vermek gerekiyor.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Çok teşekkür ederim, bugün başka bir konu hakkında bilgi sahibi olduk. Gerçekten çok teşekkür ederim sayın Pit
    estağfurullah katkımız olduysa ne mutlu. şu gelir vergisi konusu olmasaydı ben bu ülkede hisse senedi yatırımı yapmazdım açıkcası. ABD piyasaları çok derin ve regüle piyasalar, tüm yatırımımı oraya taşırdım.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

7.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    estağfurullah katkımız olduysa ne mutlu. şu gelir vergisi konusu olmasaydı ben bu ülkede hisse senedi yatırımı yapmazdım açıkcası. ABD piyasaları çok derin ve regüle piyasalar, tüm yatırımımı oraya taşırdım.
    Bence şöyle bir yanlış anlama var genel olarak piyasada. Etkin piyasalar teoremine göre bir piyasa ne kadar derinse, o piyasada para kazanmak o kadar zor olmalı. Yani bir yan tahtada para kazanma ihtimali büyük bir hissede kazanmaktan daha kolaydır. Ya da mesela atıyorum chfjpy paritede kazanmak eurusd'de kazanmaktan daha kolaydır. Mesela çok küçük bir piyasa atıyorum, Ermenistan borsasında hisse, yeşil mum yaptıktan sonra %95 ihtimalle yeşillere devam eder, trendler oluşur. Ama sözgelimi dow bir yönde yaptığı mumu ertesi gün aynı büyüklükte yutup, ertesi gün yine ilk yönde gidebiliyor. Trend ve içinde düzeltmeler şeklinde yürüme kurgusu azalıyor. Bir kalp ritmi izleme cihazına dönüşüyor. Piyasa derinleştikçe trendler yerine randomize/rasgele hareketler artıyor. Ben trade yaşamımda pratikte bunu gördüm hep, bir piyasa ne kadar derinse kazanma ihtimalim o kadar azalıyor. Derinlik, daha çok büyük para haline gelmiş 10m üstü traderlar için anlamlı aslında, o da para kazanmaktan ziyade, giriş ve çıkış kolaylığı olarak.
    Bu arada regülasyondan kastınız ne bilmiyorum ama Amerikan piyasaları, 'insider' yani içeriden haber alma konusunda çok hassas, olması gerektiği gibi. Bizimki gibi tavantaban tek fiyat brüt takas gibi piyasaya mudahale eden hamleleri asla yapmıyorlar, çok ekstrem durumlar olmadıkça. Gerçi oradaki yatırımcı, eğer ana kurum mudahale ederse ortalığı yıkıyor, forumlarda vs. takip ediyorum, bizdeki gibi yetiş spk olayı yok. Gelen borsa başkanının ilk sözü müdahaleyi azaltacağız, en az biz karışacağız oluyor hep.
    Piyasanın likidite/derin ya da hacminin yüksek olması ile para kazanma ihtimali arasında ters ilişki var bence. Derinlik, volatiliteyi azaltıyor sadece. En azından teori onu söylüyor, ve benim için de hep böyle oldu. Hatırlayanlar olur, 90'ların sonlarında bizim borsada günlükte büyük yeşil ya da kırmızı olduğunda çok büyük ihtimal sonraki günlerde devam ederdi hareket. Derinlik azdı, piyasa reaksiyon süresi uzundu. Bu da daha büyük fırsatlar verirdi.
    Tabii, tamamen kişisel deneyimim ve gözlemim bu yönde.
    Son düzenleme : hellistheothers; 26-10-2020 saat: 09:13.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

8.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Sn. Pit açıklamış hepsini gerçi. Yurtiçinde bildiğim kadarıyla, ünlü-co vs. gibi bazı kurumların broker sayfasında var. Ama dediği gibi komisyonu kontrol edin, bazı kurumlar muazzam fahiş komisyon alıyor. Ben yurtiçinde yapmıyorum. Gelir üzerinden de beyanname vermek gerekiyor.
    sadece kazancın değil dolar arttıysa onun da vergisi gerekli diye biliyorum. kabaca %40-50 vergiyi yenebilen bir yatırım bulunursa mantıklı. yoksa biraz zor diye düşünüyordum.

Sayfa 759/1002 İlkİlk ... 259659709749757758759760761769809859 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •