Sayfa 382/1002 İlkİlk ... 282332372380381382383384392432482882 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 3,049 - 3,056 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade - IV

Tüik: Ekonomik güven endeksi ekim'de 92,8 (önceki 88,5)

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
     Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Tüik: Ekonomik güven endeksi ekim'de 92,8 (önceki 88,5)
     Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Dolar/TL 8.2309
    TÜİK iyice coştu.
    Dolar güven endeksi ile ekonomik güven endeksini karıştırdı herhalde

3. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Albayrak: Farklı siyasi saiklerle bir olup battık, bittik yaygarasıyla algı oluşturmaya çalışanlara inat, ekonomimize güven artıyor! Ekonomik Güven Endeksi eylülde 88,5 iken ekimde %4,8 oranında artarak 92,8 değerine yükseldi.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

Enflasyon raporu /

Merkez Bankasi Başkanı Uysal: Enflasyon raporunun yeni hali genel değerlendirme, ekonomik görünüm ve orta vadeli öngörülerden oluşuyor

Uysal: Küresel faaliyette normalleşme adımlarıyla kısmi toparlanma sinyalleri gözlenmekle beraber salgının seyrine ve ekonomi politikalarının etkilerine ilişkin belirsizlikler devam ediyor

Uysal: Gelişmiş ülkeler zayıf büyüme görünümü ve düşük seyreden enflasyon doğrultusunda genişleyici parasal ve mali duruşlarını sürdürüyor, ancak gelişmekte olan ülkelere yönelen portföy akımları zayıf ve dalgalı bir seyir izliyor

Uysal: Türkiye'nin risk primi dalgalı ve yüksek seyrediyor

Uysal: Finansal koşullarda belirgin bir sıkılaşma sağlandı

6.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    sıradan vatandaş bunu rahatlıkla söyleme hakkına sahiptir ama elinde yaptırım gücü olan adam unu söylemez gereğini yapar
    helede ben kültür bakanlığında çalışıyorum diyen hizmetlinin bile kullanmayacağı bir lisanla bunu söyleyemez
    kültür bakanlığını emanet ettiğimiz adamın kültürü bu kadarmış
    Bence bir sıkıntı yok, bu döneme uygun bir profil.

TCMB Enflasyonun 2020 yıl sonunda %12,1 (Önceki %8,9), 2021 yıl sonunda %9,4 (Önceki %6,2) olarak gerçekleşeceğini tahmin etti.

Uysal:
    -Enflasyonun orta vadede %5,0 düzeyinde istikrar kazanacağını tahmin ediyoruz

Enflasyonun, %70 olasılıkla 2020 yılı sonunda %11,1-13,1 aralığında -orta noktası %12,1- gerçekleşeceğini öngörüyoruz (Önceki %6,9-10,9 aralığı ile %8,9)

Sayfa 382/1002 İlkİlk ... 282332372380381382383384392432482882 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •